Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
16. máj 2009

no a grecko dost nizko na moje odhady

anaxamon
16. máj 2009

tini ale ved ten grek bol otrasny 😅 😕

janemari
16. máj 2009

Baby ale ved uz je rozhodnute nie? 😎

tinika
16. máj 2009

no ja len ze som minule pozerala nejaky kratky dokument o eurovizii a tam hovorili ze je jeden z favoritov
jasne ze uz je rozhodnute

tinika
16. máj 2009

anax aj ja som mu posielala a este jednemu ale ten nepostupil ale teraz neviem meno

tinika
16. máj 2009

gratulujem vam kocky 🙂

anaxamon
16. máj 2009

parada, skvela vec to je ta piesen 😀 uz mozem ist spat, tazke dobru noc prajem damy 😉

janemari
16. máj 2009

Trosku som sa zabrala do hry ale uz asi spite.Dobru nocku teda,

tinika
17. máj 2009

prajem krasnu nedelu, my idmeme k nasim na obedik takze papa

flyangel
17. máj 2009

ajojte ja sa ucim lae nakukla som sem... 😀

lybba
17. máj 2009

aj ja som nakukla nikto tu nieje? zasa nakuknem neskor

flyangel
17. máj 2009

no lybba ahoj...akurat ja som tu sama 😵

lybba
17. máj 2009

no super, ze tu niekto je.....🙂 mate tu toho vela a eurovision.....ja to vobec nesledujem...... zasa som celu noc rozmyslala.......obcas mam dojem ze na mna ten hore zabuda.....stale ma skusa.....vsetci kolo mna su tehotni len ja nie.....som stale docela v pohode ..ale obcas ma to dovedie k slzam....

lybba
17. máj 2009

Fly ako to robis ty? ako sa s tym vysporiadavas?

flyangel
17. máj 2009

Lybba...eurovsion som ani ja nesledovala...sa ucim na statnice takze mam toho vyse hlavy 😒 nuz a verim ti...aj ja to takto velakrat citim...kazdemu sa dari...maju krasne malinke len mne sa zda to cakanie na malinke také dlhé...a ktovie ako dlho to este potrva 😖 okolo tehotnych zien prechadzam denne a tisko im zavidim to stastie...ale ja verim ze raz sa to podari aj nam... 😉

lybba
17. máj 2009

no to.....vcera mi akurat oznamili ze bratranec s manzelkou cakaju babatko.. holka je o 8 rokov mladsia ako ja.....brali sa tyzden pred nami......strasne im prajem ale v kutiku tisko zavidim.... len to tak zabolelo...lebo najprv jedna kamoska , potom kolegyna . potom druha kamoska.... a uz je to na mna vela...... verim aj ja ze sa podari a mozno je uz aj na ceste ale este o tom neviem.... mam dostat mrchu 24. a spinila som vcera malinko co sa mi nestava.....tak ktovie ......ale testov v nadeji ze sa to podarili som si spravola uz docela dost.... tiez nemam 20 a tak uz zacinam byt troska netrpezliva....

anaxamon
17. máj 2009

ahojte🙂 tak ja som prave po obede 😝 😀

lybba
17. máj 2009

ahojky....co dobreho ste mali?

anaxamon
17. máj 2009

sama som, takze som si sama navarila a sama sa najedla 😵 no a robila som vyprazane sampiony v cesticku, zemiakove pyre a kysle uhorky, mnamka🙂))) o chvilku este dezertik, vcerajsiu strudlicku a kavicku a parada 😀

mimochodom, k tym tehulkam okolo, ja som v tomto podobne akurat ze mna to netankuje, ze ony su a ja ee...ja sa tesim z toho ze sa ony tesia🙂)))

flyangel
17. máj 2009

ahoj anax...nuz lybba viem ake to je aj moja kamoska je teraz tehu..ale prajem jej to aj vsetkym tehulkam...len aj ja uz xcem patrit k nim 🙂 no ja mam dostat mrch o 6 dni ale vcera mi bolo akosi zle..a dnes bolia prsia aj podbrusko trosku bolelo ale to asi bude PMS...nuz uvidme 😉

anaxamon
17. máj 2009

ahoj fly🙂))

som si odskocila umyt vlasy, vcera som si kupila novy sampon od nivea na vlasy vlnite akrepove, uvidim ci zabere, bo moje sa dost krepovatejeu 😠

lybba
17. máj 2009

No to bez debaty....aj ja tesim, ze sa ony tesia....mam z toho sama velku radost, tiez si preskakali svojim....a viem ze aj na mna raz dojde len mi tak luto prislo..... aj ja som mala vedetarianky obed.... drahy hraje s dalsim spolubyvajucim x box a ja si instalujem simsov do laptopu lebo sme dali novy windows...

lybba
17. máj 2009

pismenka zasa skacu vegetariansky som chcela napisat....ted az na tu polievku to bol masovy vyvar... 🙂

anaxamon
17. máj 2009

ze to bol vegetariansky obed ma ani nenapadlo, ale bol 😀

lybba
17. máj 2009

ja mam rada zeleninu na kazdy sposob.......aj vyprazanu kalerab je pochutka alebo tekvicova polievka ( ta chuti uplne jak masovy vyvar.....a nevravim o cukinovych plackach,,,mnam....a to zdaleka niesom vegetarian....

anaxamon
17. máj 2009

povodne som chcela robit hlivovy paprikas, ale najskor mi ho manzel ofrflal a potom som aj tak hlivu nekupila, tak som kupila sampiony a bolo toto..ale uz sa tesim na karfiol ked budu mat na trhu, taky fajny za par supiek 😀

ono vyprazana zelenina ani ako vegetarianske jedlo nemoze zniet, vsetko zdrave je zrazu nezdrave 😀

lybba
17. máj 2009

ale nieje ked vies jak to troska osidit......a ajtak nemusi byt vsetko uplne zdrave....niekde pridas, niekde uberies...idem ja po zmzku.... mala som len varenu zeleninu... 🙂

anaxamon
17. máj 2009

ides pre zmrzku do mrazaka ci dakam do cukrarne? 😝

lybba
17. máj 2009

a vies ze by som aj do cukrarne ale tu take nic nemame...( a ze vraj velke mesto) vlastne som tu videla len jedinu , v centre na Leicester square.....asi len rychlo zbehnem do obchodu a hned som spat.....moja oblubena vienetta.....tes sa!

lybba
17. máj 2009

dajte mi tak pol hodky.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre