Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

sweetberry
29. okt 2009

😀 😀 😀 😀 😀 tak drzkam palce k chudnutiu,pacila sa mi ta dalsia veta , tykajuca sa hladu 😀
ja tak hladna nie som lebo som ranajkovala neskoro, ale kedze sme doma teraz, lebo su prazdniny, tak varit musim, chvalabohu mam navarene od vecera tak mam trochu veget, aj ked upratovanie by nezaskodilo.Inak ma rozmaznava v tyzdni jedalen, takze sa varenim nezatazujem.

Ano treba si dat v prvom rade ak chce byt clovek rozumny sam k sebe vsetko do poriadku aby sam bol v poriadku a citil sa ok a ak si naozaj taka vyzbrojena a vies si zamestnat mysel pred nejakymi zatazujucimi myslienkami ktore okrem trapenia sa nikam nevedu, lebo nejde hned, taak to je len a len dobre. Mne to priznam sa velmi nejde.

vavenka
29. okt 2009

Cautee 🙂

Som dosla od hematosky, tak aby toho nebolo malo, este som aj chudokrvna, takze dalsie lieky do zbierky 😀

Inak presne recept na tie zemiacky, so vsetkym - som pre istotu volala kamosovi u ktoreho som ich prvykrat jedla:

zemiacky vydlabes, naplnis bryndzou a poukladas do pekaca - najlepsie zo skla - potom to trochu polejes olivovym olejom posolis a posypes drvenou rascou (ja zvyknem aj trochu vegety) - anglicku slaninu nakrajas na kazdy zemiak a na vrch das platky normalneho masla a pecies cca 45 min pri 200°C

Dnes vecer ich spravime aj my, nemam sice anglicku, len obyc slaninku, ale ostatok je k dispozicii, mnam......

anaxamon
29. okt 2009

sweet, aj keby co bolo, hladna budem...teda takto tesne pred obedom🙂)) ja som aj ranajkovala aj desiatovala a budem aj olovrantovat a ak budem hladna tak bude aj nieco male na veceru...snazim sa drzat sa zasady pat krat do dna mensie porcie a viac pohybu.. 😉

co sa tyka zamestnavania mysle, dufam, ze si to udrzim co najdlhsie🙂

puma.sue
29. okt 2009

ja som prave dojedla, objednali sme si dnes donasku, mala som famozne cestoviny s tromi druhmi syra...
doma sice navarene je, ale nechcelo sa mi to trepat do prace, kedze z roboty nejdem domoc a nechcela som na navstevu trepat aj tasku s obedarikmi 😉

katkaajurko
29. okt 2009

mnaaam vavi- tento recept si odkladam!!

sweetberry
29. okt 2009

anaxi aj ja rada papam 🙂 jedenie mi robi radost, len niekedy to prezeniem a nie je mi sto raz dobre, to sa potom aj zle pracuje 😅
a stale musim mat v suflicku v robotke cosi po ruke keksicek cokoladku, minimalne polystyrenive chleby, stale musim cosi chrumat a pracujem pri tom 🙂
anaxi ja ti to prajem a dufam ze aj ja to raz dokazem 🙂

puma.sue
29. okt 2009

vavi, treba tie zemiaky predvarit ci surove sa tam davaju?
strasne dobre to vyzera, slina mi vybehla, mnam!

anaxamon
29. okt 2009

vavi mnaam milujem bryndzu na akykolvek sposob a pecene zemiaky duplom🙂)) si mi narobila s chute🙂

sweet ja desiatujem len tie polystyreniky🙂 milujem ryzove s jogurtovou polevou

sweetberry
29. okt 2009

ja mam rada klasiku psenicno razne 🙂 len sa niekedy dost pozabudnem a ked sa obzriem pochvili okolo svojej stolickya pod stol tak hanba 😀 teta upratovacka musi mat zo mna radost, ked vytahuje denne vysavac ☹ hanbim sa teraz....a mozno to len zameta ze 😅 Aspon, ze tu vyplatu dostava z mojich ruk, tak sa na mna vtedy usmeje 😀

lenocka84
29. okt 2009

čaute baby
ako sa mate?mozete mi dat niekto na adresu na toho co vymyslel chlapa? ze sa mu pojdem pekne "podakovat"!!!

vavenka
29. okt 2009

Lenoc co moje? Tento tyzden je fakt nejaky hasterivy....

Surovee zemiacky, netreba nic predvarat 😵 😵

lenocka84
29. okt 2009

vavenka ja by som toho svojho raz prizabila, dnes mi vela nechybalo
rano som sla vybavit este posledne veci pred odchodom, prosim ho, zloz kufor zo skrine, daj prat pracku a vymysli a prichystaj nieco na ranajky, ked dojdem urobime
normalny clovek to ma vsetko do 5-10min hotove
dojdem za hodinu a on nic, a este sa cuduje ze som neprijemna
skoro ma porazilo

puma.sue
29. okt 2009

lenoc, vitaj, takze virus "ticha domacnost" je uz aj u vas?
kedy idete na tu dlhu cestu???

lenocka84
29. okt 2009

pumi uz pomaly 3 den, ide ma rozhodit
a nakoniec mi zadelil ze on vlastne ani nemusi nikam chodit
ako uzasne

vavenka
29. okt 2009

Lenoc no super,
kokso ale ked oni si nieco zmyslia tak "hned" bolo neskoro.....
Moj to iste, ked ho poprosim aby nieco spravil - tak to sice urobi, ale predtym trosku polezkat, gulky poskrabkat, daco zobnut....... A ja penim......

vavenka
29. okt 2009

Ja teraz musim zaklopat,
co som mu v sobotu cez slzy nalozila a vycistila zaludok, tak sa snazi, len neviem dokedy 🙄 🙄 🙄

lenocka84
29. okt 2009

vav ti poviem
ide ma porazit a nakoniec ze ja nepozeram nato ze on si musi tiez nieco vybavit
ako vzdy na poslednu chvilu
vcera bol cely den doma a hovno urobil
a to doslova

sweetberry
29. okt 2009

haha ze ticha domacnost...tu mam ja stale u nas je to normalne...kecam iba ja, priznam sa ze je to niekedy pre mna dost frustrujuce ale....co spravim
lenocka typicky chlap sa urazil 🙂

lenocka84
29. okt 2009

sweetberry nech sa uraza kolko chce, ale nech mi da moje auto ze si jam ozem vybavit veci aby sommala klud
nic nerobi systematicky
z toho mam totalne nervy

lenuska85
29. okt 2009

Ahojte 😀
Leni, vidim ze ten virus ,,tichej domacnosti" sa nejako rychlo rozsiruje 😀 U nas uz je chvalabohu vsetko zazehnane, uvidime dokedy bude struhat dobrotu.
A neboj, ten tvoj nie je jediny na svete co toto robi 😀

lenocka84
29. okt 2009

len uz 2hod sme mali byt na ceste,resp. uz sme mohli byt aj v cieli nebyt jeho!!!!!!
jaaaaaaaj prečo sa ja musim tak rozculovat

sweetberry
29. okt 2009

lenocka kludiiiiik nepomozes si aj tak
naskladaj si vankuse v spalni na seba a zaboxuj si

lenocka84
29. okt 2009

ani tie vankuse mi nepomozu
"na polhodku idem, ponahlam sa" a uz je to hodina a pol a este min dalsia polhod to bude

shaarka
autor
29. okt 2009

a viete co mi robi moj pred odchodom kamkolvek?
ide na "wecko" 😀 😀 😀
on pozrie na mna, zhodnoti situaciu, akoze ja sa este budem minimalne 10 min. chystat (tych 105 min. si vymyslel on sam, nie je to pravda) a tym padom stiha ist tronit na wc. takze si tam sedi, cita, ja som nachystana, oblecena, obuta, preslapujem na chodbe a vyklopkavam mu na wc.
a viete co? on je este nasraty, ze ho nenecham 😀 😀
kebyze to nanho prislo, tak pochopim, jasne, pockam. ale on si tam ide posediet, oddychnut, zabit cas, zahlbi sa do citania a mna potom ide porazit 😠

sweetberry
29. okt 2009

shaarka 😀 😀 😀 😀 aky su zabavni tii nasi milacikovia vsak 🙂 aspon sa na tom teraz zabavas, predpokladam, ze vtedy ta ide rozhodit 🙂

lenocka84
29. okt 2009

offujem musim sa ukludnit lebo ma rozhodi, idem si dat caj a snad uz dojde, lebo nestiham nic vdaka nemu
pekny dnik,mozno sa vecer ozvem

shaarka
autor
29. okt 2009

ano, teraz som to tu hodila ako vtipnu vlozku 😀 😀 😀 😀 😀 ale inak penim strasne. az sa spotim 😀
jaj. a este robi take, dilino, ze zavelim, ze ideme a on sa obuje, ale: nema papiere, nema penazenku, mobil ma v izbe, nezavrel okno, nerozhadzal hracky... a tak, kedze ja sa nesnurujem a on ano, sa vyzujem a idem toto vsetko porobit ja, potom sa obujem a ideme.
alebo, ked uz mam nervy, poviem, nech sa nevyzuva a ja ho cakam na schodisku, aby som sa na to vsetko nemusela pozerat.

ale zas musim priznat, ze ked si ja nieco zabudnem, vacsinou na to pridem az pred branou a potom poslem MM, aby sa prebehol 😀 😉 😅

sweetberry
29. okt 2009

😀 😀 😀 haha shaarka uplne zivo si to predstavujem 😀 😀 😀 😀 😀

mne strasne dnes pada hlava, oci ma neposluchaju, klipkam s nimi jak...

shaarka
autor
29. okt 2009

keby vedel, ze sa z neho smejes... 😀

sweetberry
29. okt 2009

ale vsak ma nepozna ani ja jeho
bozechran by sa stal mozno antifeministom a to nechces ze 😀 a muzi sa tiez na nas smeju tak co sme si qvit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre