Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
4. nov 2009

psovi zradlo... uz sa mu pomaly mina to 15kg balenie... to bude 4 vrece za cely jeho zivot 😀 😀 a pokukat dp pbchodov nejaky oblecko na zimu este neviem ... co bude v akcii 😀

sweetberry
4. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 haha to poznam ja mam macky takze tiez chodim na take nakupi obhliadla som si taky velky obchodak pre zvery 😀 kebyze mam psa juuj take oblecka tam maju 😀 ako pre psa slecny Paris
Hilton.....
a papagaje uzasne...v minule jeden prehovoril ze AHOJ ked som prave kukala do nejakeho regala no infarkt 😅
a ides kukat oblecko sebe ci hafanovi ??? 😀 ale jasne chapem sebe 😉 srandujem

dzou
4. nov 2009

hej hej sebe 😀 no ja moc neuznavam modu pre psov sak naco ma kozuch 😅
no papagaja sme strasne chceli s mm ze si kupme na vianoce toho co rozprava Zaka... ale kupme az ked bude mimi lebo potom moze papagaj na dieta zaiarlit a kusat ho 😒 ze sa u nebudeme venovat... ale uz ked bude mimi doma a potom papagaj tak potom uz by to malo byt v poho 😉

sweetberry
4. nov 2009

vsak nechcela by si mat doma psieho sasa ??? 🙂
jaj dostat malu do postele ..hotove umenie ale konecne uz som sa odlepila od nej 🙂 mami este ostan a keca v postielke a ja pomaly ze zaspim tam 😀

dzou
4. nov 2009

no ja mam jacka a to sa mi ku nemu ako loveckemu psovi vobec nehodi...
takze uz spinka? a ako uz aj cita a pise?

sweetberry
4. nov 2009

vsak pisem zeby bol taky sasulko 😀 ale zlaty a ten kratky strih je shick byt tak fena 😀 😀 😀 som ja blba ze 🙄
ano spinka 🙂 no pisu pisu aj cosi citaju ale nevie este tak ze sadne si a cita si knizku cita po slabikach pomalicky a potom spoji do celeho slovicka ale je to sranda ked z auta cita vsetky napisy 🙂 dufam len ze nebude citat nejake hlupe slova a napisy co nastriehali na steny pubertiaci 😲

dzou
4. nov 2009

sweet 😀 😀 😀 noja uz padam... tak pekny vecer 😉

shaarka
autor
5. nov 2009

halo, nikde nikto? 😕

scarlette
5. nov 2009

bre ranko 🙂

puma.sue
5. nov 2009

halo, bre rano

predpokladam, ze nellie - ranostaj uz zarezava v robote... nieco take avizovala.

ja som dnes nemozna. strasne sa mi chce spat...

sweetberry
5. nov 2009

dobre ranko

puma.sue
5. nov 2009

ahojte... co nove?
scarlette, ty podaj hlasenie, ako sa maju chalosi 😉

vavenka
5. nov 2009

Bre ranko 🙂
Nellie aj dnes si prosim nejake dobre vtipy, do tohto pocasia ich treba ako sol 🙄 🙄

sweetberry
5. nov 2009

ahoj sue ahoj vave
v robote 🙄
a vcera som dostala po 18tich dnoch meskania potworu zatulanu

scarlette
5. nov 2009

puma maju sa fajn ale v noci hnevali... sa napapali a ie a nie spatpotvorky

scarlette
5. nov 2009

vavenka vtip pre teba...
Vies aky je na slovensku najdrahsi vtip ktoremu sa nikto nesmeje?
Navrh statneho rozpoctu na buduci rok...

puma.sue
5. nov 2009

scarlette, parada, ze sa maju k svetu 😉
su to chalani, nemozes od nich cakat ukazkove spravanie 😀

neviem neviem, ci sa tu vobec nellie ukaze, kedze maka...

shaarka
autor
5. nov 2009

caaaau scar 😀 kedy zacinate plodit dalsie? 😉 😀 😵 vidim, ze 2 zvladas lavou zadnou 😉 😝

anaxamon
5. nov 2009

dobre raanko

sweetberry
5. nov 2009

ahoj anaxi

anaxamon
5. nov 2009

sweet ako som sa docitala tak spolocne drzime cervenu,co?

scarlette
5. nov 2009

shari nooo ziadn dalsie plodenie nebude 🙂 ae sexik bude 🙂

anaxamon
5. nov 2009

scar, a aj sa daco vyspis v noci resp. cez den?

ejasmeja
5. nov 2009

bre ranko! 🙂

puma.sue
5. nov 2009

ranecko smeja... tebe sa tu nejak zapacilo dievca 😀
co je paraaada... mozme sledovat dalsi osud tehosky 😀

kua, zase niekto vyhral jackpot v lotte, vychodniar to bol... shaar, eja, monky, podme s pravdou von 😉

scarlette
5. nov 2009

anax ked ich v noci nakrmim takspia do rana a vtedy krmi tato 🙂 ja vtedy spim

ejasmeja
5. nov 2009

hm... kiez by som to vyhrala ja! do roboty by som uz ani nepachla! 😀
ja som teraz chorotka, a doma v posteli si uz ani neviem, ako mam lahnut... ale vychutnavam si, ze nemusim do prace! hehe! 😀

anaxamon
5. nov 2009

puma, asi sa ludia uz moc stazovali ze tam ten jackpot dlho drzia, tak sa rozhodli nastavit pocitacove zrebovania tak aby sa teraz ludia nasytili a potom budu zas pol roka drzat kohutik zavrety 😒

anaxamon
5. nov 2009

scar tak to je super🙂))

eja ja keby ze som vyhrala v lote jackpot tak do roboty isto idem, lebo by som sa snazila tvarit ze som nic nevyhrala...lebo ludia su zli a nikdy nevies co sa ti koli takym peniazom moze stat 😖 mozno az casom by som odisla z roboty a sla by som robit to co by ma ozaj bavilo a naplnano hoc by z toho neboli ziadne velke zisky 😀

ejasmeja
5. nov 2009

anax, realne by som to asi tiez tak urobila, ale zial, nevyhrala som ho ja ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre