Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
9. nov 2009

ja mám piatok 13-teho poradňu 😅

puma.sue
9. nov 2009

a my ideme na romantikusch vikend...
asi mi je to prd platne, kedze sme v "skvelej" partnerskej forme... 😠

anaxamon
9. nov 2009

ahojte a dobre ranko, co dnes preberate? mena? zaujiimave🙂

a ja viem ako sa vavenka vola menom 😉 najdite si na mojasvadba

anaxamon
9. nov 2009

puma, este stale mate partnersku krizu? este ste sa neudobrili? alebo je problem inde?

puma.sue
9. nov 2009

ale nie, to je uz "dalsia" pre zmenu. len neviem dovod...
ale nevadi, aj mi to vyhovuje

lenuska85
9. nov 2009

Ahojte dievcence, prisla som vas na chvilu pozriet 🙂

puma.sue
9. nov 2009

ahoj leni, co mas nove?

anaxamon
9. nov 2009

puma, tak snad vam spolocny vikend mimo domu trochu prevetra hlavu

lenuska85
9. nov 2009

Pumi dokopy nic.... mam choreho psa.. 😀
A netusim co kupim na Vianoce!!!! Pomoc nemam vobec napady co chlapovi 🙂

puma.sue
9. nov 2009

jemu by bolo treba trochu prevetrat hlavu, aby si konecne uvedomil, ako sa "veci" maju...
ale uz som ticho, lebo ako vzdy je pravda niekde v strede...

anaxamon
9. nov 2009

vzdy je pravda v strede, a v takychto situaciach je povacsine pravda taka ze nech je problem akykolvek vinu na nom nesu obaja, aj ked urcite kazdy v inej miere... 😔

flamenga
9. nov 2009

baby košičanky... ten ultrazvuk na vývojové vady, čo robí Muranská???... môže tam ísť aj manžel bez problémov? To sa mám vo vnútri opýtať, či môže prísť dnu aj manžel alebo ako? 😕

puma.sue
9. nov 2009

presne ako pises. ale nechcem sa k tomu vyjadrovat...

co mate vy nove? ako dopadol manzel po tom, ako skolaboval v praci? nejak som to tu neodsledovala...

anaxamon
9. nov 2009

nepisala som o tom, dopadol tak ze den pobudol doma a potom osem dni v kuse opat tahal v robote...s tym ze tri krat sa pokusal dostat k doktorovi na alergologiu ale ani jednen krat sa mu to nepodarilo...takze ked je uzteraz dobre tak asi sa tam aj tak tak skoro nevybere 😖

a inak nove nemamame nic, ako mam v pase furt na daco cakame a nevieme sa dockat tak musime byt trpezlivi 🙄

nellie_
9. nov 2009

ahojte anax a lenuska... 🙂
lenus ani ja nemam sajn co komu kupit na vianoce.... 🙄 🙄
a segra ma vcera nastvala, lebo sa mi vychechtavala do telefonu ako uz ma ona pokoj a ma vsetko pokupene... no zabit malo 😀 😀 a toto mi robi kazdy rok... 😅
lenze mna to nebavi tak skoro kupovat darceky... 😀

anax ty si taka zahadna s tym cakanim... 😉

lenuska85
9. nov 2009

Babulky a co ste varili cez vikend??? Potrebujem inspiraciu na dnesnu veceru=zajtrajsi obed 😀

nellie_
9. nov 2009

leni vcera sme mali dusene kare na hribikoch - mnam taku exluzivnu stavu sa mi v nom podarilo urobit a ku nemu ryzu s kukuricou... 😎

lenuska85
9. nov 2009

Ahojky Nellie 🙂 Moje sestra ma tiez stve lebo ona kupi vsetky darceky pocas jedneho dna. Vzdy vie co komu kupit a vzdy sa perfektne trafi 🙂 Ani mna nebavi kupovat darceky tak skoro ale uz teraz musim rozmyslat bo potom ma z toho porazi.

A najhorsie sa kupuje mojej sestre! Lebo ona si vsetko kupi sama. Na nervy.

anaxamon
9. nov 2009

nell caw, nie som zahadna, len nerada pisem o veciach skor nez sa stanu 😉

co sa darcekov tyka, uz viem pre vsetkych co kupit, aj pre maminu co je super🙂) uz ich len ist pokupovat🙂

bublinka11
9. nov 2009

Ahojte 🙂 Co dnes preberame?
Ak darceky, hodte tipy na darcek pre mamu, okrem kozmetiky...tu ma ona specialnu, lebo ma problemy s pletou...

lenuska85
9. nov 2009

Nellie moj chlap by spal v takychto jedlach typu masko na stave a kukurica, hribiky atd... ale problem je to, ze to robievam hrozne casto a uz by som mu chcela urobit zmenu. Aj ked on by to jedol fakt kazdy den 😀

Anax a co si vymyslela mamine? Ak to nie je tajne... s maminou mam tiez kazdy rok problem. Lebo jej odpoved na otazku: ,,co by si si priala?" je VZDY: ,,ja nic nepotrebujem" 😀

nellie_
9. nov 2009

anax 😉 🙂

Leni so segrou som mala vzdy rovnaky problem - ze ona ma vsetko a mna nic nenapadalo ze co jej kupit.. ale teraz si chcu s frajerom kupovat byt takze konecne mam na vyber co jej kupit... asi jej kupim zehlicku a bude... 😎 😎
lenze mojej mame a svokrovcom to nemam ani sajn.... 🙄 🙄 a mojim 6-rocnym krsnatam to bude najhorsie, lebo tych prašivcov nebavia ziadne hračky... 😀 😀 😀

anaxamon
9. nov 2009

ako sme spolu vcera telefonovali, bavili sme sa co varila ona co ja a tak, medzi recou spolemnula ze piekla masko ale piekla ho v pekarnici bo nema misu z jenskeho skla, tak dostane misu z jenskeho skla...ja sa vzdy snazim pocuvat co ti druhi hovoria, ze im chyba, potom berem mobil, zaznacim si to a potom z toho cerpam 😉

a cez vikend teda v sobotu som varila, ehm no nazvem to sosovicovy gulas, aj ked spravne to nevystihuje podstatu toho co to je 😀

nellie_
9. nov 2009

ja mam malinky tip pre moju maminu... lebo ja som si z tupperware objednala super krajac na cibullu a teraz kym sa neodstahujeme ho pouziva aj mamina a nevie si ho vynachvalit, ze konecne ju nestipu oci... tak rozmyslam, ze jej ho objednam a ku nemu este dajaku knihu a bude... 😎 😎

ja by som z Tupperware objednala aj svokre ale ako ju poznam zalozila by to niekam do spajze a nakoniec by to skoncilo u jednej zo svagrin... 🙄 🙄

anaxamon
9. nov 2009

moje rocne krsniatko k prvym narodkam odo mna a manzela dostane toto http://www.ludoveremesla.sk/?p=productsMore&iPr...
a k vianociam sa este uvidi co, ale asi skor nieco na oblecenie, topanocky alebo tak nejako

nellie_
9. nov 2009

Leni to potom ten tvoj je presne ako môj... 😀 😀 😀
on ma najradsej ryžu s niecim "šťavovým" ako to on vola... 😀 😀
ale my sme to uz davno nemali, tak vcera som bola vychvalena do nebies... 😀

anax - to mas super system s tymi darčekmi... 😎 😎 mala by som aj ja byt vnimavejsia pri rozhovor s rodinnymi prilusnikmi ktorym idem kupovat "ježiška" 😀

bublinka11
9. nov 2009

Nellie co je Tupperware?
Anax to mas dobry napad, akurat ze u nas sa inak beru darceky, mne by nevadilo dostat misu, ale u nas to musi byt nieco osobne pre toho cloveka a nie spotrebic alebo teda kuchynska pomocka...ja by som mame hned nakupila kopec veci do kuchyne co viem, ze by sa jej pacilo...

lenuska85
9. nov 2009

No ja mam uz darcek pre buducu svokru. Ocinovi nie je problem, on je taky vdacny cloviecik, ze vzdy presne povie co chce a povie kazdemu nieco ine, aby nedostal to iste 😀 😀 Drahemu asi nejaku elektroniku, ale netusim este co. Sestre a mamine nemam este sajnu.

A este surne potrebujem pomoc pri vybere darceku pre 2 rocnu neterku mojho draheho. Co takemu dietatu????

anaxamon
9. nov 2009

bubli tak mozno na case zmenit zauzivane postupy a vyhlasit, ze v sulade s krizou, ci uz hospodarskou a financou alebo v sulade s krizou fantazie, to budu od teraz darceky spotrebne 😀 😀

bublinka11
9. nov 2009

No asi tak... 😀 Sestra sa stahovala do noveho bytu, tam by som si tiez vedela predstavit nejaky taky darcek, ze janska misa, ale ona bude pistat, ze chce nejake prekvapko...
Najvacsi problem mam vzdy s mamou...ona ma vsetko, fakt!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre