Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
10. nov 2009

shaar, puma nepuma, mne sa ben nepaaaciiii, si nepomozem... 😀 😀

ja nedelny program vzdy cez reklamu stopnem, idem na wc abo do sprchy a potom pustim pretocim na spievanie a tak furt dookola, nemam na reklamy nervy...este ze mame to magio 😀

puma.sue
10. nov 2009

shaarrr, vitaj konecne 😉
chybala si, dievca 😉

a narastlo ti brucho, jasnacka...
perfis, tak to ma byt...

a o zubarovi sa so mnou nebav, lebo to len zle je tam... podla mna... aj mna to caka o par tyzdnov, uz teraz mam z toho vred v bruchu 😒

musim sa priznat, ze aj ja som dlho len spiclovala, ale nakoniec som sa odvazila a som tuuuu 😀
a ani to nebolelo a som rada, ze som vas nasla... 😉

nellie_
10. nov 2009

shaar ahojky... 🙂 🙂
no zatial nie je moc vidiet rozdiel medzi foto bruska z 13tt a 15tt ale je evidentne zjavne ze si tehula 😀 😀

inak ku tym "pozorovatelkam" - tak mna to vcera normalne zarazilo ze to tu tak niektore baby praktizuju 😅
ze citaju a neprispievaju.. viem je to verejne forum ale aj tak.. ved to aby som si uz davala bacha ze co sme tresknem normalne... lebo nikdy neviem kto to tu moze precitat... 😀 😀 😀

ja to tu nezvladam - moja priblbla kolegyna nevie ze existuju take male biele papierove veci co sa volaju vreckovka a uz asi 5 minut mi tu permanentne taha sople do seba je to nechutne a mna az zo stolicky dviha... idem sa niekam zasit kym jej to nedojde ze jej treba rury vyprazdnit... 😠 😠 😠

siouxie
10. nov 2009

ahojte, ja vás teda čítam absolútne pravidelne, lebo viem, že sa mi vždy zlepší nálada. 😉 😀

Shaari, neviem, prečo ťa to štve, ono to nie je také jednoduché len tak sa pripojiť, keď človek vidí, že ste tu zohrané a rozoberáte konkrétne veci, napríklad. Pripadá mi to zbytočné a trocha nasilu 🤐
Vtrhnúť len tak uprostred niečoho a pritom vedieť, že napríklad aj tak do večera zase nebudem mať čas písať.
Ale to neznamená, že je to len špehovanie. Naopak, toto je moja obľúbená téma, ktorú jednoducho nemôžem vynechať, mám k nej špeciálny vzťah 😀 😀 😀 A asi nie som sama. 😉

nellie_
10. nov 2009

aleluja aleluja aleluja.. zaganila som a doslo jej to ze mi to asi vadi... 😀 😀 😀 😀
nemusim nikam ist... 😀

lenuska85
10. nov 2009

Nellie super, asi mas vrazedny pohlad 😀

nellie_
10. nov 2009

siouxie - vôbec by to nebolo nasilu.. aj ja som sa im sem jedneho dna "votrela" a nevyhodili ma... 😉 😀 😀 😀

shaarka
autor
10. nov 2009

poviem vam pravdu, ze malokedy sa mi stalo, ze by som si citala temu a nic nenapisala... teda ani neviem kedy naposledy a aka to bola tema 😒
ale zas viem, ze mnoho kociek sa boji napisat, resp. okúňa, lebo ze my sme tu taka particka 😀

siouxie
10. nov 2009

nellie, nejde o to, ja sa viem votrieť 😀 😀 .
Zle som sa vyjadrila. proste väčšinou mám čas akurát vás prečítať a letieť preč. Párkrát som sa aj ozvala, potom som trebárs aj pár týždňov nemala vôbec čas, takže mi to pripadá dosť zbytočné. Teraz mám obdobie, že som tu dosť často, resp. stíham aspoň čítať a prípadne sem-tam niečo "závažné" napísať do dvoch tém, ktoré sa ma priamo týkajú. Ale vás čítam už zo závislosti, lebo chcem vedieť, ako sa všetky máte 🙂

shaarka
autor
10. nov 2009

siouxie, som velmi rada, ze si sa ozvala prave ty, si cestna 😀 a nie cestná ale čestná 😀 lebo som vedela, ze ty citas urcite 😝 😀 😀 😀 ale ved ja chapem, chapem, len som dufala, ze niekoho vyprovokujem 😀 😀

shaarka
autor
10. nov 2009

som najprv precitala, ze nas citas "zo zavisti" a nie zo zavislosti 😀 😀 😀 😀 😀

lenuska85
10. nov 2009

Shaarka presne taky pocit som mala aj ja ked som sem prvy krat napisala. Som sa bala, ze nebudete ani reagovat, kedze ste boli taka dobra particka.

A po pravde aj teraz mam obcas pocit, ze ste taky pevny klub a ja len obcas nieco prispejem 😀

siouxie
10. nov 2009

óóó, Shaarka použila diakritiku! 😀 😀 😀 😀

nellie_
10. nov 2009

leni - no a to som si myslela ze poriadne ganit ani neviem... 😀 😀 😀

shaar - ja tiez tak.. ja ked som tu citala nejaku temu bez prispievania tak to bolo z cisto naucneho hladiska... ked som studovala veci co som tu potrebovala vediet... 😀 😀

ja som sem do tejto temy vlastne sem tam chodila hned ako si ju zalozila, potom dlho nie a zrazu som sem zacala intenzivne pisat... 😀 😀 😀

siouxie
10. nov 2009

no vidíš leni a ja ťa beriem ako za pevného člena 😉 😀

puma.sue
10. nov 2009

aj ja som sa votrela a tu som...
a ked mam cas, tak sa ozvem...
ked nie, nepisem..

ale chapem, ze to tak mnohe robia. len je to skoda, mozno by sa nas naslo viac a mohla by vzniknut celkom pekna komunita. takto sme rozplazene po celej republike a musime si gastany postou posielat 😀

nellie_
10. nov 2009

Leni a mala som zo zaciatku podobne pocity ako ty... 😉 ze tu na mna nebude nikto reagovat... 😀 😀

no veru Shaar a diakritika... 😝 😀 😀 😀 😀

lenuska85
10. nov 2009

siouxie 😀 dakujem pekne, ale tu su aj clenky pevne ako skaly. na tie este nemam 😎

lenuska85
10. nov 2009

Ja mam obcas pocit ze moje prispevky vidim LEN JA 🙂

nellie_
10. nov 2009

inak ked som sa tu nad tym zamyslela tak to nam baby moze aj lichotit... 😎 😎 😎 😎
ved ked nas tu chodia citavat baby ze sa na nas zabavia tak to svedci o tom toto je fakt dobra tema... 😉 🙂
keby sme boli nudne tak sa na nas vykaslu no nie??? 😉 😀 😀 😀

puma.sue
10. nov 2009

ale leni, neprehanaj prosim ta 😉

siouxie
10. nov 2009

Leni, ale z pohľadu "čitateľa" si 😉

siouxie
10. nov 2009

nellie, pochopila si 😀 😀

lenuska85
10. nov 2009

Pumi ale ved ja to nie v zlom. Ja nie som urazlivy cloviecik 🙂
A inak odkedy sem chodievam, tak som ziskala dost vela dobrych rad a inspiracii. A hlavne receptov!!! 😀

nellie_
10. nov 2009

Leni to si len ty myslis.... 😉 🙂 🙂
niekdy sa jednoducho neda reagovat na uplne vsetky prispevky.. hlavne ked sem chodim popri robote.. inak baby ja som vam minuly tyzden pisala, ze sem nebudem chodit, lebo mam toho vela ale hold... neda sa to 😀
ved nastastie si vsetko stiham tak pohoda... 😀
som vdacna obchodnej akademii a predmetu hospodarska korespondencia ze som sa tam naucila pisat vsetkymi prstami a rychlostou draka... 😀 😀 😀

anaxamon
10. nov 2009

nell mozno je jedna z tych tajnych co nas citaju, ta tvoja kolegyna 😀

nellie_
10. nov 2009

siouxie 😉

leni - nasa rubrika "varenie" sa mi velmi paci... 😉 😀 😀 😀
a inak ja som tu tusim dosla medzi poslednymi - ja sem chodim tak intenzivne iba nejak od konca augusta tusim.... 😀 😀

lenuska85
10. nov 2009

Nellie ten predmet som na skole neznasala. Fakt. Ale teraz by som bez neho asi velmi nepochodila. Moja robota dost zavisi od prstokladu.
Jaaaj stara dobra korespondencia.
Inak Nellie robila som na veceru masko ako ty...a .... drahy si nabral hadam aj 3krat. sa nevedel najest 😀 Straaasne dobre.

lenuska85
10. nov 2009

A pritom take jednoduche jedlo to je. Ale ako sa hovori v jednoduchosti je krasa 😉

nellie_
10. nov 2009

anax tak toto nepis ani so srandy.... 😅 😀 😀 😀
ona urcite nie.. ona ani nevie ze nejaky konik existuje.. 😀 😀

Leni som rada ze mesicko chutilo 😉 🙂

inak ja sa vam s dacim priznam... ked sa bavime o tom citani.. tak viete aky trapas sa mi stal pred 2 tyzdnami, som vam to radsej ani nenapisala....ale uz sa dokazem na tom smiat....
takze bola som na pokec u kolegovcov - nasich adminov - su to moji najoblubenejsi kolegovia - kolegyna vie ze sem chodim aj ona sem chodieva a kolega to tiez vie a je to vlastne aj moj naj kamos.. vie o mne vsetko ale predsa len su veci co vediet nemusi... 😅
a stala sa taka vec, ze sme sa bavili o huspenine a ja im hovorim ze ci vedia co je to "koconina" (chcela som zamachrovat s novym vyrazom co som sa tu naucila) no a vypomstilo sa mi to, lebo kolega hned isiel vyuzit sluzby uja googla a samozrejme ho hodilo sem na kona rovno do tejto temy....
on sa zacita a zrazu vykrikne ze - jezis ved ty si ta nellie 😀 😀 😀 😀 lebo videle tieto foto z tatier co mam v profile... no ja cervenaaaaaaaaaa jak rak a normalne mi az do revu doslo... tak som usla z ich kanclu a potom cez skype ma ukludnoval ze ved on ma isto citavat chodit nebude, ze ved keby chce on ako admin si najde vsetky moje prispevky co kde napisem... 😀 😀 😀 😀 😀

no trocha som sa rozpisala ale uz koncim....

a inak je to ten isty kolega co som vam uz spominala ze som mu omylom namiesto linku na film hodila do skypu link na moj graf a on hned pochopil co to je... 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre