Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
10. nov 2009

nellie 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
10. nov 2009

veru, ten google sa nezda.
ale tak cest konovi, ze to ma secko nastavene tak, ze sa VZDY ocitne medzi prvymi prispevkami 🙄

puma.sue
10. nov 2009

no a prave ma nellie zneistila a idem si znova menit foto... pomoc ☹
nechcem, aby ma tu kolegovia spehovali ☹

siouxie
10. nov 2009

inak, nechcem vás strašiť, ale tie, ktoré s tým máte a môžete mať problém (napr. v práci), tak naozaj pozor. Šikovnejší pozorovateľ a vyhľadávateľ si vás naozaj dosť ľahko nájde a identifikuje. Anonymita na nete nie je taká, ako sa môže zdať 😒

nellie_
10. nov 2009

nechcela som vas plasit baby... toto bola fakt nahoda ze on si dal do vyhladavaca akurat vyraz koconina a hodilo ho sem na stranu kde sme to rozoberali.... 😉
a keby nepozna moju foto nema sancu zistit ktora som ja... 😉

aveline
10. nov 2009

Tak som Vas docitala a dobrovolne sa priznavam, ze nie som nellie-nina (ci ako sa to pise(?)) kolegyna 😀, aj ked premyslam, ze sa inspirujem a dalsiu sezonu budem nosit ponozky v sandaloch 😀
Na svoju obhajobu dodavam, ze som zacala citat len nedavno 😉 a nie som velmi pisaci typ 🤐

siouxie
10. nov 2009

ale o tom to je nellie, stačí vedieť málo a mať trocha trpezlivosti a na nete nájdeš takmer čokoľvek 😉

siouxie
10. nov 2009

aveline 😀 😀 😀 😀 😉

puma.sue
10. nov 2009

siouxie - presne ako pises. vsetko je na webe.
a mne osobne je jedno, aj keby ma odhalili.
ked mam robotu spravenu, tak je to moja vec. ak si to spolocnost nezela, nech nam stopne net. nie?

siouxie
10. nov 2009

jasné puma, ja len pre tie, ktoré chcú zostať v čo najväčšej anonymite (dosť relatívny pojem 😀 ).

siouxie
10. nov 2009

ha a túto fotku si už mala 😉

puma.sue
10. nov 2009

anonymita na nete je fakt velmi relativna 😀

nellie_
10. nov 2009

pumi moja rec... 😀 😀 😀
ja ficim na tychto strankach od roku 2007.. najskôr som bola denne na mojej svadbe a potom som presla sem... a pokial stiham robotu tak preco nie... a je to tu vzdy taky super relax.. 😎 😎 😎

aveline to mi odlahlo 😀 😀 😀

a viem ze ani kolegyna "kuko" sem na beton nechodi.. takze viem koho si mozem dovolit tu pred vami ohovarat.. teda no ake ohovaranie sak ja iba konstatujem pravdu, no nie??? 😀 😀 😀

lenuska85
10. nov 2009

Tak to je velka pravda o tom, ze najdes na nete cokolvek. Ja som minule len tak zo srandy dala do googlu meno mojho draheho a zistila som, ze v tretej triede na strednej sa zucastnil nejakeho celomestskeho behu ci co a ze skoncil na 2. mieste 😀 Sa mi ani nepriznal, ze je taky bezec... a ked som mu to povedala, tak sa zasmial, ze on na to uplne zabudol a neveril, ze som to vyhrabala na nete.
Inak mne sa tiez nechcelo verit, ze vie tak behat, najma ked ho doma vidim sediet na pohovke alebo za pocitacom 😀 😀 😀

siouxie
10. nov 2009

Aj ja som to tu videla prvýkrýt niekedy okolo roku 2006, potom intenzívnejšie 2007. S prestávkami som čítala, čo ma zaujímalo a veľmi itenzívne od minulého leta (2008). Píšem len toť od júna 😀 😀

siouxie
10. nov 2009

Lenuška, no čo sa človek všetko nedzovie, však? 😀 Toto ale robí veľa ľudí, hodí meno známeho do googla a hľadá...

puma.sue
10. nov 2009

siouxie
a tuto mam prvykrat 😉

siouxie
10. nov 2009

uhm, pekná 😉

puma.sue
10. nov 2009

a menim ju, lebo podla adama ma spoznaju, keby "nieco" 🙂

lenuska85
10. nov 2009

Jeziiis Pumi aky krasny havko 😲 To je tvoj???

siouxie
10. nov 2009

tak daj. 😀

puma.sue
10. nov 2009

leni, ano. to je moj adamko 😉

siouxie
10. nov 2009

Puma! 😀 😀 😀 😀 😀 😎

lenuska85
10. nov 2009

Pumi sak ano ADAM, uz si spominal. Len foto som nevidela este. Je krasnucky 🙂
A siouxie to ma len tak napadlo z nudy hodit tam meno a aha co neobjavim 🙂

puma.sue
10. nov 2009

siouxie
ze ty si niekto, kto ma tu spehuje? (si si na mna nejak zasadla 😀 )

hej, adam tu uz ma fanklub... niekde som aj link na jeho fotky uverejnila... je vydareny. ale ancikrist 😅

bublinka11
10. nov 2009

Ahojte 🙂
No kocky...tak akurat dnes rano som rozmyslala nad tym, ze ci ma tu niekto pozna...kolko kolegyn sem chodi a ci podla niektorych mojich aktivit nezitili, ze som to ja. Viem, ze mi sem chodi jedna kolegyna z manazmentu a aj moja kolegyna, ale do inych tem...ale ktovie 🙂
Ak ste tu, priznajte sa!!! 😀

siouxie
10. nov 2009

jasné, tvoja kolegyňa 😀 😀 . Ale bacha, nemôžeš byť istá, tiež som z BA. 😀 😀 😀 😀

nellie_
10. nov 2009

pumi toto je aka besna foto... 😀 😀 😀 😀
ta s Adamom sa mi pacila viac 😉

ahoj Bubli 😎 😎

puma.sue
10. nov 2009

v pohode. jedna moja kolegyna sem chodi. do inej temy. neviem, ci vie, ze aj ja sem chodim. ale je mi to fuk...

siouxie - aj ja by som bola taka husta ako ty, keby som tu nemala fotku... 😀

siouxie
10. nov 2009

Bublinka, tak tvoja kolegyňa nie som, už som pumina 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre