Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
12. nov 2009

ahojte.
ja na to idem už cez víkend, ako tak pozerám na autorov to iste zlé nebude. Nedávno som videla Osadné, ktoré sa mi nejako extra nepáčilo, ale myslím, že toto bude lepšie 🙂

nellie_
12. nov 2009

shaar 😀 😀 😀 😀
ty si ako ja.... 😀 😀 😀 😀 ja sa tu usulam z teba.. ja robim presne to iste.. a drahy sa mi smeje ze ma raz odfoti - ze keby sa vidim.. ja sa tiez vzdy "operujem" pred pocitacom... 😀 😀 😀

puma.sue
12. nov 2009

siouxie - ja som osadne nevidela, ale ludia, co vychadzali von zo saly to komentovali tak, ze sa im toto viac pacilo, lebo ze osadne sa im zdalo viac hrane ako toto..
ja som vcera videla svoj druhy dokument v zivote (celovecerny), prvy bol "slepe lasky" a pacilo sa mi to...
preto pisem a robim "reklamu", ze ak ma niekto moznost, nech si to pozrie - aj o rok v telke...

vavi, svieckova z bravcoveho je super. mam ju radsej ako z hovadzieho 😉
vela zdaru 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

nellie 😀 😀 😀 😀 😀 MM sa vyhrazal a urobil to 😀 😀
a manikuru si robis tiez? 😀

tinika
12. nov 2009

tinika
12. nov 2009

smejko to isti
bre ranko

puma.sue
12. nov 2009

tini, co sa deje???
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nellie_
12. nov 2009

shaar jasneeeee.... aj manikuru a pravidelne sa aj odličujem a trham obočie... 😀 😀 😀 😀
ved tomu sa hovori multifunkčnosť... 😀 😀

inak veru aj ja mam radsej svieckovu z bravcoviny.. 🙂 ja hovadzinu moc nemusim...

puma.sue
12. nov 2009

ja mam rada hovadzie, ako steak, potom na UHO s hraskom, alebo na slaninke.. a este ako tatarak...

tini, kde si? preco ☹ ?

siouxie
12. nov 2009

pumi, ja mám dokumenty rada, je fakt, že som videla viac zahraničných ako našich, o to viac sa radujem, že ich začína bť v posledných rokoch dosť.
nellie, keď ste pri tejto téme... tyčinka zabrala, dala som si mega dávku a zmizli 😀 😎

tinika
12. nov 2009

kocky nechcelo mi len prispevky pridavat

tinika
12. nov 2009

a nahodou som klikla na smutneho smeja, trikrat som pisala a nič tak reku skusim smeja 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

ja sa hanbim, lebo co sa tyka beziacich obrazkov, tak len jednym ockom od kompu sledujem superstar a obcas pocuvam panelak. hanba mi! a na kulturu ma muzik nevytiahne ☹
ja ho netaham, lebo on sa nudi pri mojom vybere, frfle na zvuk, tvrdo sa mu sedi alebo ked uz nic ine, tak kino je prilis drahe. 😀
🙄

shaarka
autor
12. nov 2009

tini, si nas vylakala 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

vyľakala nie vylákala 😀 😀

puma.sue
12. nov 2009

siouxie - aka tycinka???
nejaka antiyebakova???

inak, dnes sfetovanec bukovsky v telerane hovoril recept na vyrazky a akne, prirodny, takze budem testovat na chlapovi a dam vediet 😉

tini, aspon ze tak, som sa zlakla, ze nieco horsie...
ako sa citis? nechcela by si ho uz aj vykuckat? 😀

siouxie
12. nov 2009

shaari, slovenské dokumenty ale nie sú drahé 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

ze vykuckat 😀 😀 😀

siouxie, hej a zabudla som, ze v luxusnych kinach dobre dokumenty ani nejdu 😀

puma.sue
12. nov 2009

shaar, nemas sa preco hanbit, sto ludi, sto chuti 😉
ja tiez nemusim kino, velakrat ma divadlo vyjde tolko co kino a mam z toho kvalitnejsi zazitok...
ale vcera ma ten moj vytiahol a nelutujem. dostal pozvanku, tak sme sli...
ta premiera predtym, co sme boli, to zase mna znami zavolali, tak sme isli...
ale viac sme v divadle...

dnes zase ten krst knihy, ozaj, myslite, ze ked autorke prinesieme kyticu a sekt, bude to ok?

tinika
12. nov 2009

kocky ste zlate ze sa o mna bojite, ja som vas nechcela strasit ale fakt mi utiekla mys k smutnemu smejovi 🙂
tak idem ja cvicit pomaly papa a pekny dnik

puma.sue
12. nov 2009

shaar, to "vykuckat" raz moja kolegyna byvala pouzila, ked mala brucho ako melon a malej sa nechcelo von... a bola taka zufala uz, ze zahlasila "beta, ked ta nevydurime zospodu, vykuckam ta von!" 😀

siouxie
12. nov 2009

pumi, s týmto mám trocha skúsenosti, určite bude. A keď sme pri filmoch, v multiplexe som nedávno videla výborný festivalový film Sin Nombre. Takže sa nájdu. Ale skôr to bdue tým, že už "normálne" kiná pomaly nie sú, tak to musia hrať aj v pukancových 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

puma, ja som to nemyslela tak, ze sa mi paci superstar a panelak 😀 😀 😀 😀 😀 ale ok, nechajme to tak
nemam ponatia, co sa nosi na krst knihy. a co idete krstit?
a teda kto ide krstit?

na divadlo mam najlepsie spomienky z BA, z westu - tam boli vsetky hry uplne fantasticke, vacsinou dobre komedie 🙂 tu v KE som bola v divadle len parkrat, ale v podstate som odchadzala sklamana.

bublinka11
12. nov 2009

Caute opat 🙂 U mna je to ako zakon schvalnosti, ked mam tooolko roboty, tak ste tu vsetky a ked nemam do coho pichnut...tak vsetky utekate 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

bubli, tak si robotu odloz, neutecie. my ano. 😀

bublinka11
12. nov 2009

Ved uz som odlozila...teda preniesla na niekoho ineho 😀 len si vas musim rychlo docitat, kym ma nezavalia dalsou 🙂

puma.sue
12. nov 2009

shaar, ja som to nemyslela tak, ze si fanusikom panelaku a superstar, ale telky vseobecne. niekto cumi do bedne od rana do vecera a niekto nie. that's all...

a co sa tyka krstu, tak to nebudem prezradzat, lebo ma vysmejete a poslete do certa, ale toto cele spachal moj chlap a ja som vlastne privesok... aj ked, som zvedava na tu osobu aj live 😉

bublinka11
12. nov 2009

Pumi mozem si tipnut, na koho krst ides??? Dnes bola v Telerane? 😀

puma.sue
12. nov 2009

tak to ozaj neviem ci bola v telerane... prisaham... 😖

shaarka
autor
12. nov 2009

pumaaaaaaaaa ale uz ma seres s tym tvojim tajnostkarstvom!! 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre