Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
20. nov 2009

tu na 9tom je hmla jak v onom...
ale je pravda, ze som v 5rzke.. 😀

lenuska85
20. nov 2009

ma skoro porazilo ked som to uvidela. no a ked som si to precitala... ze ma svoj balicek chipsov a cokoladu 😠 tiez ma to rozculuje, lebo ten pes potom nevladze ani dychat.
Moja obludka papa tiez vsetko a dvakrat denne a tiez nepribera. Ale to bude asi tym, ze vonku beha ako blazon.
Pumi tvoj tiez rad beha, ci je taky pohodovy aj vonku?

lenuska85
20. nov 2009

Puma ty robis v Petrzalke? Ja tam byvam 🙂 Ja pracujem v Ruzinove a tu je slniecko ako v jari. No umrem a to sme v jednom meste 🙂

puma.sue
20. nov 2009

leni, adam je ceretisko vonku.
strasne ulietany a hrat by sa chcel vkuse...
bez vodzky ani na krok!
no vidis, tu je hmla ako v prdeli... hej, robim v 5rzke, ale snad tu nebudem dlho, davam tomu este rok... max...

lenuska85
20. nov 2009

Tak to by si nasi havovia rozumeli 🙂 Najhorsie ale je, ze ked sa rozcerti a hra sa, tak potom som jej ukradnuta 😀 Chvilu trva, kym ma zaregistruje, zastane a pozrie na mna pohladom ,,jaj to ma ty volas... uz musim prestat???" 😀

puma.sue
20. nov 2009

adam VOBEC nepocuva vonku. ten je uplna mimoza. preto som mu dala spravit na obojok znamku s jeho menom a cislom na mna. keby sa nahodou niekde stratil... ak by ste ho niekto nasli, povedzte mu, nech zavola domov 😉

lenuska85
20. nov 2009

Pumi ja som svojej dala urobit gravirovanu znamku s menom a tel. cislom ako ty. Lenze to cislo mi minuly mesiac vypli, takze jej teraz hovorim, ze nech sa neopovazi stratit, kym si nezaplatim fakturu 😀 😀 😀

puma.sue
20. nov 2009

aha, tak toto nie je moj pripad... v tomto som zodpovednejsia, keby som mala rozky tlacit, faktury zaplatim...

lenuska85
20. nov 2009

Pumi ved aj ja sa snazim zaplatit vsetko hned ako mi dojde faktura, ale minuly mesiac to akosi nevyslo. ☹
Ale dnes som to uz zaplatila cez net, tak uz sa moze stratit. ale nech sa neopovazi! 🙂

bublinka11
20. nov 2009

Pumi tak v tomto sme podobne...mne este nikdy neprisla upomienka od operatora...ja neviem ani ako to vyzera 😀 zato moje okolie je pravidelne bombardovane smskami!

puma.sue
20. nov 2009

jasne, stane sa.
boze, mne sa tak chce spat... 😔
mozem ist domov?

lenuska85
20. nov 2009

Staci ti povolenie od nas??? 🙂 Tak mozes.

puma.sue
20. nov 2009

praveze nestaci kua. to bola len basnicka otazka...
na nu netreba cakat odpoved... 😖

lenuska85
20. nov 2009

A do kedy si v praci? Este dlho?

puma.sue
20. nov 2009

este asi hodku

lenuska85
20. nov 2009

Aj ja... to zvladneme 🙂 A potom ma caka nakup asi v Lidl. A netusim co dnes budem varit 😒

puma.sue
20. nov 2009

ja rozmyslam, ci znasilnim chlapa do obchodu dnes alebo az zajtra po nakupe na trhu. este neviem. mozno ked pridem domov, tak odpadnem, na vecer vyvencime adama a zapadneme prachom... uvidim..

lenuska85
20. nov 2009

Ja ho musim donutit do obchodu dnes, lebo zajtra mame nabity program a to by som ho uz nikam nedostala 🙂
A co take idete kupit na trh? Iba zeleninu ovocie...

bublinka11
20. nov 2009

Kocky aj my ideme na nakupy, uz mam zoznam na A4 🙂 Neviem ako to vsetko postihame, vikend vyzera byt plnyyyyy

lenuska85
20. nov 2009

Bubli tak tvoj chlap ked uvidi ten zoznam bude mat radost, co? 🙂
A co planus na vikend, ze ho mas taky plny?

bublinka11
20. nov 2009

Leni ano...jeho bude porazat, ale tak mame navstevu, tak treba cosi nachystat 🙂
Dnes mame nejaku akciu vecer, zajtra navstevu a klasika upratovanie, varenie, pranie...zienka domaca 😀

puma.sue
20. nov 2009

ziadne take, ziadna zelenina ani ovocie. to uz je pomrznute. pravidelne tam vajicka kupujeme, kvety do vazy nemam (take za 1E od babicky), zrnko (rozumej tekvicove jadierka solene 😉 ) a nieco mozno u madara z maska... skvarkovu pomazanku, tlacenku, alebo take nieco... uvidim este co bude. a pomotat sa. ahaaaa a este kyslu kapustu kvoli tym jaterniciam, co pecieme v nedelu 😉

lenuska85
20. nov 2009

Jaaj tie zrnka z trhu milujem 🙂 A tiez si skoro vzdy kupim kvetinku od babicky lebo mi ich je straasne luto. Ked tam sedie v zime s ubohou kytickou lucnych kvietkov za 1 E 😒

Bubli neboj chlap vydrzi. Kup mu nieco co ma rad a pekne to s tebou vydrzi na nakupoch. Ja to tak robievam, lebo moj rad nakupuje iba elektroniku a strasne rad nakupuje cistiace prostriedky do domacnosti 🙂 Ale co sa tyka jedla a tak, tak to vecne ofrfle. Tak mu kupim croasan a pekne poslucha 🙂

puma.sue
20. nov 2009

tak uz stastne doma, obzrata...
chvilu vypnem a vecer s kamosmi von. udajne...

pipimiska
20. nov 2009

tak aby som tu nechybala aspon vas takto dopredu pozdravim 😀
prave som do seba natlacila tlacenku s cibulkou a s octom,fajne 😵

inac hruuuuuuza posledny cas,niektore ani na skok nedojdu 😒

tinika
20. nov 2009

🙂 pipi ta vies uz nevladzeme

pipimiska
20. nov 2009

tinika,teba jedinu chapem,ty urcite stojis na chodbe,pobalena a cakas 😀 jak ti faaajne 😵

bublinka11
21. nov 2009

Ahojte...a coze, tu dnes nikto nie je alebo len nikto nechce napisat prvy??? 😀 Hm???

siouxie
21. nov 2009

ahoj, bubli 🙂 . Ja som tiež až teraz dorazila, ráno som iba nakukla a potom sme bolis pesíkom v prírode. Teraz trocha kuchtím a pobehujem 😀 . Lenuška sa chystala na rybičkovú výstavu, puma do kina a ostatné dievčatá tu dáávno neboli (ak nerátam tie dve nočné sovy včera večer - pipi a tiniku 😀 ).

bublinka11
21. nov 2009

Jaj ozaj, Pumi spominala, ze idu o 14,00...aj Lenka.
A co je so Shaarkou, chce chvilu od nas oddych? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre