Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
24. nov 2009

ozajski moja 😉
ale bez kevina... 😖 a prave do neho som bola vzdycky kua kua...

flam, nepaci sa ti ako spievam??? 😀

dzou
24. nov 2009

no ja nevieeeeeeeem 😅 😅 a to ako vsetci? sak tam nebol aj Justin? Aj on bude?

puma.sue
24. nov 2009

halooo, justin je N'Sync!!!!
mas vazne medzery dzou, sa zamysli nad sebou 😀

flamenga
24. nov 2009

Kevin, Nick, Brian a ten taký škaredý... neviem mu meno 😀

tinika
24. nov 2009

aj ja ceeeem ist na BB

puma.sue
24. nov 2009

flam, bolo ich 5 : Brian, AJ (ten skaredy 😀 ), Howie, Nick a Kevin
ale Kevin uz s nimi nie je...
Nick je ten blondak, co sa podla neho strihali na hribika 😉

puma.sue
24. nov 2009

tini, ty si mozes doma pustat ich videa na youtube.com 😀
ma stve, ze sa nemoze fotit...
ale na stvrtok si isto vezmem volno z prace...

tinika
24. nov 2009

ano nick je hribik hihi hihihi

dzou
24. nov 2009

no mam medzeri sa ospravedlnujem 😅 ja som si furt myslela ze on bol v BB

puma.sue
24. nov 2009

aj von it deeeddd vej 😉
ju are, maj faaajrr, d van, dizaaaajrrrr 😉

flamenga
24. nov 2009

Hoowie s tými zajačími zúbkami, že? 😕 😅 🤐

puma.sue
24. nov 2009

hej, taky hispanec trosicka...
😉

AJ ten potetovanec..
a Brian ten jediny, co vie spievat z nich

a Kevin len vyzeral, ale uz s nimi nie je...
ale on bol vzdy presne MOJ TYP... svetle oci, vysoky, tmavy... mnaaammm

lulu4
24. nov 2009

pipimiska: dakujem za povzbudive slova, hlavne to co sa prihodilo vam sa da nazvat ako zazrak, po tej diagnoze co ti stanovili lekari ale hlavne ste sa na to pozerali tak, ze sa vam to musi podarit uz aj ked ste na to nemysleli kazdy den, tak my na to tiez uz nejako casto nemyslime uz sa o tom ani nerozpravame, snazime sa vychutnat si jeden druheho, mame svoje zaujmy, mam aj skolu dokonca ktorej sa venujem som v 4. rocniku VS, o rok koncim...
no hadam aj k nam zavita to stastie ze budeme cakat drobca... tebe drzim palceky nech vsetko dobre dopadne...
kolko ste vy nemohli otehotniet, aku dlhu dobu? ja som mozno spravila chybu ze som cely tento rok nebola na gynde a uz som od leta ked sa nam nedarilo nejake dva mesiace prve mohla vediet ci som ok... a ked som ja ok poslem draheho na ten spermiogram, a ten sa prosim ta kde robi, teda aky lekar mu ho spravi?
dakujem za odpovede este raz..

vavenka
24. nov 2009

Jeeej BB, to bolo daavno 🙂
Pumi tak si to uzi 😉

puma.sue
24. nov 2009

dakujem vavi... 😉

bublinka11
24. nov 2009

Caute krasky 🙂 prisla som vam popriat krasny vecer a Pumke krasny koncert 😉

lenocka84
24. nov 2009

baby BB? to letelo ked som mala tak 12 rokov 😀 😀 😀 😀 😀

pipimiska
24. nov 2009

otvaram vecernuu debatu 😀

lulu,dakujem aj ja a dufam,ze ti to pomoze 😉 😉
my sme sa snazili 5 rokov..a co sa tyka tvojho draheho,tak ho treba v pripade neuspechu poslat k andrologovi 😉

tinika,hej moja nakoniec sa to podarilo prirodzene na tej dovolenke 😵

pipimiska
24. nov 2009

shaarka a nely,protilatky vysetrili aj mne z krvi,pohladala som vysledky a pise ze imunologicke vysetrenie a pod tym viac koloniek a jedna z nich je ze vytvaranie protilatok proti spermiam,...krv mi bola brana v kosiciach a peciatka z vysledkou je z fakultnej nemocnici v kosiciach..krv mi bola brana minuleho roku a az tento rok mi to gynekolog oznamil..neviem ci to najprv v karte priehladol,alebo sa tak dlho cakalo na vysledky 😉
potom ma poslal na imunologiu,ze ma budu liecit a na to lekar povedal,ze to nieje jednoduche,je to dlhodoby proces,kolko neviem..

nika832,je dobre ze ste obaja v poriadku,mozno vas do ivf tlacili koli veku,aj ked urcite trebalo skusat najprv iui.myslim ze je to len otazka casu,tiez by som skusila iui kazdy mesiac,nieje to financne narocnee a nema to ani negativny vplyv na organizmus..
co sa tyka protilatok,niesom v tom velmi zbehla,ja ich vytvaram vseobecne proti spermiam,vysvetlene mi bolo,ze sa ten hlien nachadza pri krcku maternice a ten spermie zabija,ale aj tak to u mna jedna spermijka po piatich rokoch zvladla cez vsetky prekazky 😉

nellie_
25. nov 2009

dobre ranko 🙂 🙂

hned v uvode nech nezabudnem prajem Shaarke vsetko najlepsie k dnesnym meninam, nech sa Ti splnia vsetky Tvoje najtajnejsie sny a priania... 😵 😵 😵 😵
a ak su tu este nejake skryte Katky tak aj im prajem vsetko najlepsie 😀

Pumi - ja ti normalne tych Backsteetakov zavidim.. 😀 😀 aj ja som chcela ist, len kazdy na mna pozeral ako na sibnutu.. segru by som uz aj bola nalomila ale nemohla ist..no co uz.. 😀

nellie_
25. nov 2009

baby tak toto nema chyby.... 😀 😀 😀 😀 😀

vyskusajte.. http://www.tackfilm.se/en/

bublinka11
25. nov 2009

Ahojte kocky 😉 Aj ja sa pripajam, vsetkym Shaari vsetko len to NAJNAJNAJ a ostatnym Katarinkam podobne 🙂

nellie_
25. nov 2009

ahoj Bubli 🙂

dnes tu priserne trpim.. ja by som taaaaaak spala.. 😔 😔 😔
este ze zajtra mam volno tak to je moj dnesny svetly bod... 😎

bublinka11
25. nov 2009

Jaj Nellie, ty sa mas, aj ja chcem 4 dnovy pracovny tyzden!
A inak ja akosi zle spavam asi od nedele...vecer nemozem zaspat, sa prevalujem v posteli aj do polnoci...

nellie_
25. nov 2009

bubli to neznasam ked neviem zaspat.. aj ja to tak z času na čas mavam.. hlavne ked je spln 😅
na mna to dost vplyva.. mozno mam nejake vlkolačie geny alebo čo 😀 😀

bublinka11
25. nov 2009

Na mna spln vplyva, len ked je jasna obloha a viem, ze spln je, ak je zamracene, tak nan zabudam 😀

lenuska85
25. nov 2009

Ahojte, takze sa aj ja pripajam. Shaarka vsetko najlepsie k meninam!
A samozrejme aj vsetkym Katkam. Ja mam sestru Katku, takze prve blahozelanie mam uz za sebou 😀

puma.sue
25. nov 2009

ahojte...

vsetkym kacenkam hepi nejmsdej...

nellie, ja si asi tiez na zajtra vezmem volno, budem sa spamatavat po koncerte 😉

zuzub
25. nov 2009

ahojte, sorry, že sa vám tu vtieram do témy, ale len vás chcem informovať, že tinika už rodí, tak držme jej palce 😉

nellie_
25. nov 2009

zuzi diky za info..... 🙂 🙂

ja som jej to vcera vravela ze tie jej "mrchovske bolesti" nebudu iba tak... 😎 😎
takze Patko uz bude na svete... 😵 😵 😵
potom nas informuj 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre