Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
29. nov 2009

pumi, no pekne 🙂 my mame vianoce cely rok, lebo nad postelou (matracom) mame svetelneho hada na stene, v tvare stvoruholnikovej spiraly 😀
nely a netlacite sa v posteli? ja si to teda neviem predstavit, mne vadi aj ked sa MM roztahuje 😀

nelynka
29. nov 2009

tak my mame na sirku 140cm a vpohode sa tam vyspime dvaja a dvaja dospely pesakovia 😀

shaarka
autor
29. nov 2009

neeeeee, to fakt 140? 😀 my mame 160 a je to LTT 😀

shaarka
autor
29. nov 2009

niekedy musis urobit foto so samospustou - jak spite vy a psi 😀

puma.sue
29. nov 2009

my mame sami 160 a je nam malo, chcem 200! ten moj sa brutal roztahuje a ja potrebujem svoj "danceplace" 😀

nelynka
29. nov 2009

hej fakt 140 a fakt uplne vpohode sa vyspime..ked sme tam len davaj tak mame letisko 😀
v KE mame 180cm a to mi pride akoby vedla mna ani nelezal, ho neviem najst na takom place velkom 😀

puma.sue
29. nov 2009

ja ho nemam potrebu v noci hladat. staci, ked pocujem, ze dycha 😉
my sme obaja dost velki, takze mne to pride male.... 😖

nelynka
29. nov 2009

tak my zase nejak extra velky nie sme a pride mi tych 140 akuratne pre nas dvoch a vpohode aj pre dieta ked raz pride..

puma.sue
29. nov 2009

tak ja teda nemam v plane brat dieta do postele, ak raz bude...
jasne, ze v ramci jasenia sa, alebo kojenia v noci, ale inak, postielka, nech sa paci 😉

monky1
29. nov 2009

baby, tak my mame uplne letisko, na sirku 1,90 😀 ...ja milujem velke postele

nelynka
29. nov 2009

puma, lenze ked ti male trosku podrastie a bude sa v noci bat same spat ked sa mu nieco bude snivat tak som zvedava co urobis co si lahnes na zem vedla postele jeho alebo.. ??
si pametam ze ja som kym som bola mensia skoncila v noci casto v posteli rodicov lebo ma nahanali rozny certi a neviem co a to som mala postel vodorovne na ich postel, takze spali defakto pri mne..

monky1
29. nov 2009

no nelynka, neviem neviem, ci by ste sa s dietatom pri 140 cm sirke do pohody vyspali - obcas sa nam stalo, ze Hana spala s nami, a stalo sa nam, ze nam zadky trcali von z postele, lebo sa v noci nenormalne otacala - lezala kolmo a vtedy mala spanok ako mača a nechceli sme ju prebudit, tak sme ju nechali tak 🙂

nelynka
29. nov 2009

monky, to uz je na nas, aj pesaky sa otacaju a neviem co a su dvaja, a jedno male krpate sa nezmesti? no neviem..
ale hadat sa nebudem, deti nemam a ani tak skoro mat nebudem bohuzial, takze..nemam si to kde vyskusat
a ked bude treba tak sa kupi vecsia prinajhorsom..a co.. 😀

monky1
29. nov 2009

ved jasne, nelynka, to bol len moj nazor - ci skor skusenost 😉

shaarka
autor
29. nov 2009

hehe 🙂
tak MM by potreboval ani nie na sirku, ale na dlzku pridat nejakych 20-30 cm 😀
ja uz sa chcem stahovaaaat ☹

puma.sue
29. nov 2009

shaar... budete sa stahovat. chce to len cas...
a isto budete mat velku postel a budete spoko 😉

shaarka
autor
29. nov 2009

jooooj no keby uz. 😒
idem popozerat nejake byty a posnivat si.
len aby to nedopadlo tak, ze az v termine porodu najdeme super byt za cenu a bude to sialenstvo, vsetko naraz 😒

puma.sue
30. nov 2009

bre ranko, dnes som tu akoze prva???
nellie, kde si?

baby, strasne som sa vyhadzala ako tabletky neberiem ☹
co mam robit? jest? nejest? aby som tie bolaky eliminovala na minimum???
dajte radu...

madeline
30. nov 2009

dobre ranko,

puma - to dobre poznam, po dobrati HAK to bola katastrofa. Ja som sla ku kozmeticke, ktora mi to pouvolnovala (mala som tie hnusne cervene podkozne bolaky, co sa nedaju vytlacit) a kupila som si u nej "hasic" a asi za 2-3 dni som to mala v poho, len sem-tam nieco

nellie_
30. nov 2009

ahojte.... 😉 🙂 🙂

pumi vitaj v klube... keby si videl mna po vysadeni HAK.. ja som bola jak pubertiacka strasne to bolo....
takze presne si to viem predstavit.. ja som pocas brania HAK mala plet ako babetko no a po vysadeni jak najhorsia puberta ale casom sa mi to precistilo ale uz taku krasnu plet ako s HAK asi mat nebudem.... 😅
uz som si zvykla ze vzdy mam na tvari nejake 2-3 pupaky.. mna najviac stve ze lica mam relativne ciste a mne sa vyhadzuju dole na sanke na tej kosti a na krku a to take bolaky vzdy az hruza.... 😖 😖

pumi skus si nasadit vitamin E+ zinok mne to celkom zabralo a este mne osobne pomohlo ked som zacala pouzivat kozmetiku Bioderma-sensibio a teraz co maju ten novy krem na hojenie akne Sensibio AI je fakt super a viditelne zabera... tak skus.. 😉

puma.sue
30. nov 2009

ahoj, dakujem za podporu... som myslela vcera, ze sa pojdem zakopat dakde, zase som si zacala rypat ksicht... ako kedysi v puberte kurnik...
ja uz davno nemam doma take veci na akne... som myslela, ze som mimo hru, ale ako vidim, nikdy nie je neskoro 😀 nellie, to sa da kupit v lekarni? alebo kde to kupim a co to cca stoji?

ja mam tiez ciste lica a celo (relativne), ale presne ako ty, sanka a brada u mna... 😢
a boli to ako svina..

nellie_
30. nov 2009

pumi ja som to v lekarni kupila a fakt to skus - nie su drahe tie kremy okolo 14 Eur to je v pohode cena...
ja mam Sensibio AKN ten predchadza vzniku a Sensibio AI ten uz je na vyrutene bolaky....
a tiez som ako ty ja to nevydrzim nerypat.... to sa so mnou MM navadiiiii ze som jak pubertacka a co sa rypem... ked ja ked tam mam šerifa tak hadam nebudem taka chodit?? 😅 😀 😀
a mam vyskusane ze pokial nevyrypnem tak mi to nezmizne - teda prestane byt zapaleny ale zostane mi pod kozou hrcka tak to radsej vyrypnem a hotovo vtedy sa to uplne vyhoji potom...

no tak to mas fakt to iste ako ja... tiez brada - ale iba hlavne na tej spodnej kosti ...

vavenka
30. nov 2009

Bre ranko,

pridam sa do klubu neskorej puberty - tiez som si myslela ze v 30tke uz nebudem riesit plet, ale zial opak je pravdou, uz to nieje take hrozne ako ked som mala 16, ale presne ako pisete - sankova kost, krk, brada a sem tam sa mi spravi zlata hviezda rovno v strede cela 😀 😀

Co dnes planujete? Ja nejak dnes nemam nic 😅 😅 Som popratala cez vikend, vcera som nasulala sulance z vyse kila zemiakov, takze to budeme jest minimalne este dnes, mozno aj zajtra..... Akurat co z jedneho prania je pradlo, na zehlenie, ale to moze kludne pockat
😅

nellie_
30. nov 2009

http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-sebium-ak...

http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-sebium-a-...

tieto dva mam ja... a ku nim este penu na cistenie... po pouzivani tejto kozmetiky sa mi to fakt viditelne upravilo... uz po 2 tyzdnoch bolo vidiet rozdiel... 🙂

puma.sue
30. nov 2009

dakujem nellie, skusim. este sa snazim preliecit cajovnikovym olejom. si to natieram na noc a vysusujem. aj ja to mam tak, ze ked to nevyrypem, tak sa toho nezbavim... ☹

asi si budem musiet zvyknut, ze sa to bude diat, az kym nepridem k bruchu 😉

nellie_
30. nov 2009

no konecne niekto kto to ma ako ja... 😀
lebo aj segra furt do mna huci co sa rypem ze jej sa to vyhoji same... no reku ja nie som ta stastna ja to musim "vyškrtit" 😀 😀

pumi ja som to mala najhorsie asi pol roka po vysadeni HAK... a ja som myslela ze to mam aj preto ze mi nechodia maliari a neovulujem.. takze maju to aj baby co aj maluju ako ty..
hormony su fakt svine...

siouxie
30. nov 2009

dobré ránko. Ja mám takú skúsenosť, že sa mi to prejavilo asi až po roku od vysadenia 🙄 . Skoro ma porazilo. Veľmi mi vtedy pomohla moja kozmetička, je úžasná. Odvtedy sa sem-tam niečo ozve, vždy sa prejaví nejaký výkyv v organizme. Okolo úst, najmä okolo spodnej pery, brada a sánky ku krku.

puma.sue
30. nov 2009

ved mne sa to az druhy mesiac od vysadenia cele zjavilo... ma to stve...
uz som to necakala...

ja kozmeticky nenavidim. nemam rada, ked sa mi niekto cudzi rypy v ksichte... brrrrr....
nesla by som tam ani za svet...

nellie, asi skusim tie tvoje zazraky, ak nezaberu tie moje metody...
je to len druhy den zatial, co to riesim...

siouxie
30. nov 2009

pumi, ja chodím dávno, predtým na lekársku kozmetiku a to bolo dosť hrozné.
Ale už dávno chodím ku mojej kozmetičke a je to úplne perfektné, je to strašné jemné, koľkokrát mi ani čistievať nemusela, iba masáž a to je úplná paráda. Ale ja mám mastnejšiu pokožku, takže väčšinou aj čistí. Ale mastnejšia pokožka má aj výhody, oveľa pomalšie starne 😀 😀 .

nellie_
30. nov 2009

siouxie ja mam tiez mastnu pokozku - ja si ani telo nemusim vôbec kremovat 😎 😎
na tvari mi to niekedy vadilo ale mam dobry puder a je to v pohode.. a veru ovela neskôr sa zvráskavime ako sucho-kozne zeny.. 😀 😀

ja kozmetiku tiez neuznavam - raz v zivote som bola a nikdy viac.. rozrypala ma a potom som taku infekciu chytila ze som bola ako mutant.. sice to bolo uz veeeelmi davno ale neverim im uz po tej mojej skusenosti....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre