Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
30. nov 2009

A ako ste na tom s vianocnymi darcekmi? Ja mam zatial len pre oca a mamu - aj to len teda viem co kupim, kupene este ee.... Pre brachu som objednala liecivu kozmetiku pre psoriatikov, takze on je vybaveny, ale zvysok netusim - teda polovicka a jeho family + starka a kamoska s dvojickami 🙄

adajar
30. nov 2009

Ahoj vav ty jo uz 17tt

vavenka
30. nov 2009

Ahojky adajar 🙂 pozeram ze ste uz doma, tak gratuljem z celeho srdca 🙂 sa tesim ze vsetko dobre dopadlo..
No jo, zajtra uz bude 18tka 😉 ide to hrozne rychlo.....

puma.sue
30. nov 2009

ja mam akurat zoznam na darceky. knizky z netu objednane su uz doma.
nejake drobnosti su kupene, viem zhruba ze komu a co.
ale musim sa vybrat do obchodu a riesit to...
podstatne je mat napad... ideu... potom to uz celkom ide...

pre polovicu velmi neviem, ale asi take klasiky. ziadne prekvapko. to najvacsie prekvapko, co som chcela, bude asi az na vyrocie... alebo na valentina dostane. uvidime...

nellie_
30. nov 2009

no a som tu zas... 😀 😀

takze ku tym vlasom ja si tiez musim umyvat kazdy druhy den.. aj ked to nie je vidno ze by boli nejak mastne, ale keby si chcem vycesat cop tak to uz vidiet takze pre moj osobny dobry pocit si ich umyvam kazdy druhy den 😎

no a ku tym oslavam, ja to tiez moc nemusim... nastastie mam v maji aj narodky aj meniny, takze vzdy ma kazdy odbil jednym razom a bolo.. ale nepotrpim si na to...a moja svokra este ked sme neboli zobrati mi kupovala vzdy takeee gyče az no.... nastastie odkedy sme zobrati tak sa vzdy spyta a zasobila ma spotrebicmi, panvicami a mixermi.... 😀 😀 😀
na vianoce to bude digitalna vaha a rychlovarna konvica to jedine nam chyba... 😀 😀

siouxie mne sa tiez tak nenormalne dlho susia vlasy.. tiez ich mam huste, a take pevne a ked ich chcem mat poriadne vysusene prirodzene tak to trva aj 5 hodin... 😖 😖

nellie_
30. nov 2009

ja nemam vianocne darceky nikomu kupene ale par napadov mam... a drahemu tiez nic vynimocne nebudem, len klasika nejaku mikinu a pulover a kozmetiku....
najhorsie je ze vôbec netusim co svokrovcom... 🙄 🙄 im sa tak tazko kupuje az hruza... 🙄

puma.sue
30. nov 2009

nellie, preco sa ich neopytate a je pokoj?
moj sa spytal a mame to z krku, chcu total geriatricke veci, ale sak nech sa paci...
tlakomer a "cukromer"... otec jeho ma nabeh na cukrovku...
+ jeho mamka dostane poukazku do IKEA, kedze to tam miluje a ocinovi este nejaku kozmetiku a HOTOVO

vavenka
30. nov 2009

Hehe, ze geriatricke veci 🙂
No my sme minuly rok dali svokrovcom tlakomer 😀
Toho roku netusim... Ale draheho segra spominala ze sa mozno ako deti budu skladat na novu telku, to by bolo skvele, ze by sme sa aj my zucastnili zbierky a potom uz len malickost - starej satku nejaku a staremu ponozky a hotovo 😀

puma.sue
30. nov 2009

vavi, dobre vymyslene 😉
aj ja som to tak nejak videla, ze nieco take len male. akoze, zariadujeme byt, splacame uvery, nebudeme robit z Vianoc mamonarske oslavy... uz nemame predsa 5 rokov, ved Vianoce nie su len o darcekoch.. nie?

vavenka
30. nov 2009

Pumi no ved, my tiez milion uverov, dom staviame, ja som PN, cakame babo, tak nemam teraz nejak chut dat majland na darceky......

lenocka84
30. nov 2009

vav tak oni maju strasne vela kamaratov, a kedze to robili doma nepomestili by sme sa vsetci naraz
a zase aspon som si mohla vybrat datumktory mne vyhovoval

taaaak fazulka sa uz vari, takze teraz bude trosku relax

puma.sue
30. nov 2009

lenoc, nerozculuj ma a neprovokuj s tym, ze si doma... a vobec, asi potrebujem oddych aj ja...
tento vikend ma caka skuska ohnom, uz teraz ma z tej predstavy ide porazit...
😀
chcem dovolenkuuuu

shaarka
autor
30. nov 2009

pumi, a co mate zas tento vikend?
vy mate vseobecne vikendy zapratanejsie ako prac. dni 😀

puma.sue
30. nov 2009

shaar, niekedy mam pocit, ze ani nerozlisujem vikend od prac. tyzdna... ☹
pride chlapov brat so zenou a malou na vikend - "milujem"taketo prepady...
oni len oznamili, ze dojdu... ci nam to vyhovuje, nikoho nezaujima.
som povedala staremu, ze ak ma necha co len minutu samu s podivinom svagrinou, idem k mame a vratim sa az v pondelok.. ze casovy horizont tichej domacnosti, kedy s nim nebudem hovorit, mu neviem definovat, ale nech si da bacha... ludia su hold niekedy bezohladni...

shaarka
autor
30. nov 2009

jaaaj uz si spominam.
no a ona je co za podivin?

lenocka84
30. nov 2009

pumi len tie stresy ktore mam radsej by som bola v praci
kua a teraz najblizsie 3 roky nebudem vooobec pracovat

btw neviete ako je to s tym prispevkom ked sa Vam o dieta stara niekto z rodiny?
da sa to napr. na babku alebo tak nejako?

puma.sue
30. nov 2009

leni, tak v tomto ti nepomozem... to ozaj neviem ako je.
skor ma zaujima, ako dopadla tvoja dilema so svadbou, ze si sa z toho uz vyspala? 😉

vavenka
30. nov 2009

Lenoc no normalne, ides do roboty a matersku /teda rodicovsky prispevok/ pobera ten kto sa o babo stara.... Do 3 rokov dietata....

lenocka84
30. nov 2009

pumi to som este nedoriesila

vav ale bolo aj take ze ti stat prispieva, bud na skolku resp. jasle, a potom ked je to niekto z rodiny tak platia jemu
ale nie materska

puma.sue
30. nov 2009

ani sa nad tym nezamyslaj, dobre vam bude v trojke 😉
stareho to raz prejde, ako toho psa to auto...

vavenka
30. nov 2009

Lenoc no o prispievani na skolku neviem nic.... Ak ides ale do prace skor ako tvoje dieta dovrsi 3 roky a nedas ho do skolky, ale sa ti o babo niekto stara, tak ten kto sa ti o babo stara, pobera normalne plnu vysku rodicovskeho prispevku do 3 rokov veku dietata.....Ako keby stary rodic siel na matersku miesto teba....

lenocka84
30. nov 2009

hmmm tak to som z toho teraz jelen
musim sa ja pytat kamosa co robis na urade prace soc.veci a rodiny, nech poradi

pumi to chce cas
a ked niekto nema ani zaujem to riesit

vavenka
30. nov 2009

Lenoc, buduci rok su volby, kym my budeme toto riesit, este sa zakony xkrat zmenia, takze si z toho teraz nerob este tazku hlavku 😉

lenuska85
30. nov 2009

Ahojte zienky 😀
Som vas prisla pozriet. Nenavidim pondelky 😠
Inak vyhlasujem anketu: AKO CASTO HOVORITE SVOJMU PARTNEROVI A NAOPAK ON VAM CAROVNE ,,MILUJEM TA" ?
Som citala v jednom casopise, ze to netreba hovorit casto. Takze aky mate na to nazor vy???

lenocka84
30. nov 2009

anketa: on mne ked sa chce udobrit,alebo ked povie nieco zle

lenuska85
30. nov 2009

A ty jemu?

Ja to svojmu vravim minimalne raz denne, vacsinou ked ideme spat. On mne priblizne rovnako. Ale vacsinou tiez ked sa chce udobrit.

nellie_
30. nov 2009

baby akurat ma dorazil vyraz mojej kolegyne ako ona vola menzes.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ked to zapotila skoro som umrela ze ved to tak pouziva cela jej rodina...

"dzobanica" 😀 😀 😀 😀

lenocka84
30. nov 2009

ked si to zasluzi

puma.sue
30. nov 2009

dzobanica???? no pomoc, to sa moji maliari mozu schovat 😀

lenuska, ja som to mojmu tusim este nepovedala...
len napisala v nejakom liebesbriefe.
podla mna je ovela dolezitejsie, ci to citis, nie ci to pocujes...
ja som kedysi "milujem ta" hovorila dost casto, aj som to casto pocuvala.
ale napriek tomu mi mesiac po zasnubach (boli sme spolu dost dlho aj sme spolu zili) povedal "vies, niekto mi otvoril oci..." 😀

lenuska85
30. nov 2009

Pumi presne nieco podobne pisali v tom clanku. Ja to nehovorim tiez casto ale proste po celom dni, ked lezime v posteli a kukame telku, tak to tak citim, ze mu to poviem. sa mi lepsie zaspava 😀

a to ti vazne mesiac po zasnubach povedal toto??? niektori chlapi su svine.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre