Ako otehotnieť, keď kojím a nemám menštruáciu?

erienka
3. okt 2014

Pomaly uvazujeme s manzelom o druhom dietati, no problem je, ze velmi casto svoju 16 mes dcerku kojim a nemam este menstruaciu. Laktacna poradkyna mi sice tvrdi, ze otehotniet mozem i tak, no docitala som sa, ze pravdepodobnost je velmi mala. Viem, ze by som mala prestat kojit, no vsade citam o tom, ake je to pre dieta traumatizujuce, z tohto dovodu sa uz pol roka neviem odhodlat ani k tomu, aby som ju odstavila od kojenia aspon v noci. Je tu niekto, kto riesil nieco podobne? Ak ano,ako ste to vyriesili? Dakujem🙂

malabiba
16. apr 2015

@majulino
@jana_eyre tiež sa pripájam, dojčila som v tehu prvé tri mesiace a bez problémov.....

majulino
16. apr 2015

@malabiba mna aj gynekologicka odhovarala uz od tretieho tyzdna no konzultovala som s pediatrami. Kebyze majko nezacal vracat ked som bola v 33tt kojim ho asi dodnes 😀 😀 😀 chytil nejaku virozu crevnu

jana_eyre
16. apr 2015

@majulino
@malabiba ja som dojcila do 5teho mesiaca, moje dieta problemy nemalo, len mna dojcenie a tehotenstvo zaroven vycerpavalo, navyse som nemala uz tolko mlieka, pretoze moje telo sa asi upriamilo na to, co bolo dolezitejsie.. dcera sa tiez narodila velka, mala 4230g ale prenasala som ju takmer dva tyzdne..

pisem to, co mi povedal sam gynekolog a moje skusenosti, neviem preco by to mali byt rovno hluposti.. ak si moj prispevok precitas este raz, je tam vsade slovo "je mozne", nie ze je to iste - t.j. je moznost aj ohrozenia tehotenstva a treba to zvazit..
to, ze poznas 6st zien, ktore problemy nemali, predsa neznamena, ze ich nemoze mat nikto, alebo sa mylim?

majulino
16. apr 2015

@jana_eyre ospravedlnujem sa urazit ani nastvat som nechcela.

erienka
autor
27. apr 2015

@vierushka ahoj, tak ako, podarilo sa ti do toho marca dcerku odstavit?

vierushka
28. apr 2015

@erienka ahoj, no uplne sa to este nepodarilo, ale podarilo sa nam bez placu najprv zrusit nocne kojenie, potom vecerne uspavanie na prsniku. Momentalne kojim len z jedneho a aj to iba na obed ako uspatie. Dcerka to vecer zobrala kupodivu dost dobre, vysvetllovali sme , ze mliecko musime nechat babatku ( aj ked este niesom tehu). Denne cicanie chceme zrusit ked bude mat manzel volnejsie v praci, ze ju parkrat uspi on , ked ja nebudem doma, tak snad sa potom nebude dozadovat ked budeme doma len my dve.
Je pravda, ze odkedy prestala cicat v noci, tak prespi skoro celu noc. Ked sa zobudi, tak bud zaspi sama alebo ma zavola, nech ju pohladkam, ale uz to neriesi prsnikom.
Ked mala rok aj desat mesiacov ( to som este kojila aj v noci ), tak som dostala prvykrat od porodu menstruaciu - to bol januar. Potom vo februari som nedostala ( to uz tusim v noci nepila) a teraz v marci a aprili nabehla ako hodinky 🙂
Bola som na kontrole, vsetko vyzera ok a v norme, otehotneniu nic nebrani.
Ty nakoniec ako ?

vierushka
28. apr 2015

@erienka teraz som si precitala aj starsi koment co si dala ku kojeniu a o tej horcici.
U nas napriklad nocne kojenie islo bez problemov vdaka manzelovej pomoci. Zo zaciatku som ju uspala vecer ja, ale ked sa zobudila, tak k nej isiel ocko a aj ked par minut mrncala , Ze chce mamku, tak on povedal, ze mamka nie je a ostal pri nej. Prvy den rev asi pat minut, druhy den mozno minutu a treti den uz bez revu. Ja som tyzden spavala v obyvacke. Po tyzdni aj ked sa zobudila v noci a nevedela zaspat, tak uz nebolo cicic cici , ale " k mamke na postielku ". Tak sme ju dali k nam na postielku a ona sa pritulila a hned spinkala.

erienka
autor
30. apr 2015

@vierushka my sme tiez uz aj v noci odstavili, manzel teraz uz druhy tyzden spava s malou, ja som vo vedlajsej izbe a prvy raz od porodu sa teda nemusim budit kazdu hodinu, co je super🙂 Ale spanok mam uz aj tak taky posramoteny, ze sa stale nedokazem normalne vyspat. Vecer nedokazem zaspat a v noci, ed sa zobudim, trva mi aj hodinu, kym opat zaspim. Nocne odvykanie napokon bolo uplne v pohode, ziadne velke place sa nekonali, uz druhu noc prespala celu. My sma sa prvykrat snazili odvykat od nocneho este v decembri, ale to bola katastrofa, po 9 nociach sme to vtedy vzdali. Asi je uz teraz rozumnejsia, tak to bolo lahsie. Menstruaciu vsak este stale nemam, kojim teraz 2krat denne. Este tomu necham nejaky ten tyzden, ak ju nedostanem ani potom, tak asi s kojenim skoncim uplne. Inak musim povedat, ze sa teraz ovela lepsie citim, ked uz na mne dcerka nevisi 30krat za den. Bolo toho uz na mna privela s tym kojenim. Normalne mam cez den lepsiu naladu teraz..

veronika_april
30. apr 2015

@erienka nuz.... z mojej skusenosti... staci sulozit 😉 kojila som malu dost intenzivne (na poziadanie), menzes som nemala a otehotnela som 🙂

erienka
autor
25. jún 2015

@deadlylucy aha, tak vidim, ze sa ti podarilo otehotniet🙂 Blahozelam. Ja som akurat vcera prvykrat dostala menstruaciu, mala ma 2 roky a 1 mesiac. Tak uvidim, co z toho bude🙂

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erienka
autor
24. júl 2015

@vierushka ahoj, nieco nove? Ako sa dari? Ja uz som minuly mesiac konecne dostala menstruaciu, tento mesiac zatial nic... Kojim este 3 krat denne, i ked najradsej by som s tym skoncila.

erienka
autor
28. júl 2015

@deadlylucy tak uz sa aj nam podarilo🙂 a to som mala len jednu ms. Je to este velmi cerstve, ale musela som sa pochvalit🙂

papricka33
28. júl 2015

@vierushka trosku mimo temu, ja mam rozdiel 12 rokov a tiez je to v pohode 🙂 😎

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erienka
autor
29. júl 2015

@deadlylucy dakujem🙂 ja kojim este 3krat denne, ale chcela by som s tym prestat, bojim sa, ci je to bezpecne...

imbecilia
29. júl 2015

@erienka tuto popozeraj. ked som to preskumala kojim dalej aj tehotna a uz sa nebojim 🙂
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/tehot...

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amalka1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zelenyhrasok
2. dec 2019

@vierushka ahoj, sice je to uz takmer 5rokov, citam si prave diskusiu a som v uplne rovnakej situacii ako si bola s dcerkou - nemam este cyklus, kojim a maly bude mat v marci 2 roky, postupne chcem odstavit a rada by som otehotnela. Chcela som sa opytat, ako ste nakoniec dopadli - kedy sa ti podarilo odstavit malu uplne a podarilo sa ti otehotniet potom? Viem, ze je to individualne a zavisi to od mnohych veci, ale tak som sa nasla v tvojich prispevkoch, ze som zvedava ako to islo 🙂

vikterinka
17. dec 2019

@zelenyhrasok ahoj, mozno ta aspon povzbudim. Moj maly ma dva roky, je stale kojeny a nemam menstruaciu. A uz ju ani nedostanem lebo som tehotna po mesiaci a pol snazenia 🙂

zelenyhrasok
18. dec 2019

@vikterinka jeej, v prvom rade blahozelam 🙂 a mas pravdu - povzbudila si ma 🙂 dakujem!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre