Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa na to všetko pripraviť?

zoy3
14. feb 2015

Baby chcem sa spytat na par veci...premyslame nad babom v najblizsom roku cca.moj manzel je klop klop zdravotne vyborne na tom aj co sa tyka anamnezy no co sa tyka mna je to mala katastrofa.chcem mat co nsjzdravsie babo a tak by som chcela za ten cca rok spravit vsetko pre to aby to bolo ok.co mi radite na co sa mam zamerat?supee zdrava strava priklad paleo(kedze mam chronickr kvasinky) minimum alkoholu a kedy asi vysadit antikoncepciu?a ako ste sa chranili aby nebolo skor a ocistili sa od antiky?kondom ci ten pharmatex?a co z muzovej strany?strava atd?a este co sa tyka cvicenia postavy a kondicky ako prevencia proti striam a tomu aby som sa rychlo potom zotavila asi najlepsie co najlepsia forma ze?ale ma zmysel mat ploche brucho teraz?chapte ma tak ze sa vsetko snazim robit spravne tak preto tolko blbych otazok;)

sense
14. feb 2015

@zoy3 ja som sa nijak specialne nepripravovala pohybu som mala dost, jedla som vela zeleniny ovocia,...ziadne paleo ani ine diety...nebrala som dokonca ani ziadne extra vitaminy....Hak som vysadila ked sme sa chceli zacat snazit....obaja nefajcime, alkohol pijeme tak pohar vina 2-3x do roka...strie sa mi neurobili na bruchu len na prsiach lebo sa rychlo zvacsili, ...casom vyblednu...

katkakovac
14. feb 2015

@zoy3 dietatko pride vtedy ked budes stastna a spokojna. A na to sa netreba pripravovat. Tvoje telo bude vediet kedy. Ja som sa tiez takto pripravovala, potom stresovala a nakoniec sa nedarilo. Otehotniet mozes okamzite po vysadeni antikoncepcie to ti potvrdi aj lekar. Dieta to nijako neohrozi. Uzivajte si z manzelom zivot a to ostatne pride samo😊

siska53
14. feb 2015

@zoy3 ja som sa ani nestihla pripravit. Maly nas jednoducho prekvapil. Ale ja som HAK nebrala.
Sestra brala asi 10rokov, kazali jej snazit sa tak 2-3mesiace po vysadeni. Ale babo sa im doteraz nepodarilo,ani uz nie su spolu no to uz je o inom.
Na malu som sa pripravila jedine tak,ze som brala asi 2mesiace pred prvym pokusom tie tabletky pre buduce mamicky. Inak nic specialne.

mirkava
14. feb 2015

@zoy3 je to mila tema, len ked uz budes pripravena tak aby sa babo podarilo podla planu 😉 drzim palce. Inak by som mozno len odporucila posilnovat panvove dno to niky neuskodi 😊

xevulax
14. feb 2015

Myslim ze nejako špeciálne sa prirupravovat nemusíš. Jedine co by som odporučila je kyselina listová aspoň 3 mesiace než sa začnete snazit. To ostatne je skôr pre tvoje dobro a tvoje zdravie 🙂

meluela
14. feb 2015

@zoy3 manzelovi tekvicove semiacka a/alebo olej, teba kyselinu listovu, obaja normalna vyvazena strava, vela cerstveho ovocia a zeleniny ked zacne sezona, menej sladkeho a bieleho peciva (minimum smazenych obedovych menuciek, ziadne divne diety ani paleo), mozes kyselinu listovu ... s fitnessom nemusis prehanat, ale vela pohybu, najlepsie prechadzky vo dvojici, mozes aj fitko ale neni to nutnost, brucho obycajne brusaky pravidelne stacia ... je dobre ked su svaly silne ale take to tehlickove pevne brucho je skor kontraproduktivne
hak neni zas taka katastrofa ak by si otehotnela hned, takze kondomy ale aj prerusovany je dostacujuci
a hlavne to brat menej vazne, hlavne si s partnerom vela uzivajte, zajdite si na nejake pekne vylety a akcie, travte vela casu spolu ... to vam najlepsie pomoze pripravit sa na babatko :D

sunshineka
14. feb 2015

Cim viac budes posadnuta dokonalym zdravym dietatom,tym skor sa ti moze stat pravy opak.hak by som vysadila minimalne rok pred otehotnenim.zbytocne riesis vsetko musi ist prirodzene.ziadne paleo a podobne nezmysly.strava musi byt pestra,vyvazena so vsetkym od masa az po zeleninu,ovocie,strukoviny

sunshineka
14. feb 2015

@meluela hak nie je katastrofa????trosku si nastuduj suvislosti chemie a pocatia.moja kamoska biologicka mi vysvetlovala,ake procesy nastavaju a bola dost zhrozena

meluela
14. feb 2015

@sunshineka nie je katastrofa v tom zmysle ze im staci 96% uspesnost antikoncepcie na tie mesiace od vysadenia .. ze nemusia teraz rok sa len drzat za ruky
o hak nieco viem, to sa bat nemusis

zoy3
autor
14. feb 2015

@sunshineka mozes podrobnejsie?

zoy3
autor
14. feb 2015

Nejde o to ze by som to chcela prehanat ale skor o to ze by som mam zdravotne problemy a chcela by som pre diets byt dobrym startom.moja mama mala s nami velke problemy ked bola tehotna takze anamnezaje cize vsetko istatne co mozem ovplyvnit chcem spravit.a nechat si poradit od tych co tym uz presli ale dik za vsetky nazory a rady.priklad mama mala totaaalne strie a krcove zily no ved keby som tomu mohla predist preco nie?;)

miadi
14. feb 2015

@zoy3 to je genetika striam krcovym zilam sa neda predist ak k nim mas predispoziciu.. ak priberies prudko..ziadny kremik proti tomu nepomoze..klop klop na drevo ja zatial nic take nemam a baba co kazdy den pouziva specialny kremik uz ma plne brusko alebo prsia..ja sa kremujem tak 4krat za tyzden..ale priberat som zacala hnet od zaciatku rovnomerne kilo aj nieco mesiac ked som uz mala +5kg ine este nepribrali ani kg a potom za mesiac 4kg..telo si to zariadi po svojom no strie mozu vzniknut aj v den porodu 🙂 cize nema zmysel sa nad nimi trapit..
kamosky co sa snazili im to trvalo tak zhruba 5mesiacov kym sa zadarilo ale oni nebrali antiku..
vraj hnet po vysadeni su vacsie sance ze sa podaria dvojicky -tvrdenie farmaceuticky 🙂
kedze nefajcite nepijete zdravo jete nic extra specialne robit nemusite. Ci bude babatko zdrave to uz zavysi od kvality vasich genetickych informacii..to neovplyvnis nicim.Mozete pouzit kondom ak chcete mat viac istotu ze sa nezadari skor ako chcete prerusovana metoda je dobra vec sme na nej frcali 3roky a raz sa nestihlo vcas a bude babatko o rok skor ako som chcela ale nevadi tesime sa 🙂
hlavne sa na to nejak moc vedecky neupinaj nesleduj nesustred lebo potom je to tazsie..kamoska si kazde rano merala teplotu o 6..a sledovala kedy ma ovulaciu uz z toho bola na nervy..a uplne zbytocne

terezka1947
15. feb 2015

@zoy3 je pochopitelne,ze chces urobit maximum pre svoje babo...ale co tak sledujem okolie a aj moja skusenost...na dietatko sa neda pripravit,neda sa naplanovat,neda sa povedat a supr...teraz je ten spravny cas-mozes sa pocat ☹
pokojne funguj normalne dalej,ked myslis,ze potrebujes podporit telo vitaminom,zdravsim zivotnym stylom-urob to...ale malokto si moze povedat,ze 'pripravou"si nejako specialne pomohol...asi najviac pomoze pokoj,klud,nerozmyslat zbytocne o babatku a ono pride,ked ma prist...bohuzial,ani dieta sa naplanovat neda

Tu začni písať odpoveď...

Odošli