Ako sa nezblázniť z babyboomu v okolí, keď nám sa nedarí otehotnieť?

nata_lienka
5. aug 2021

Ahojte ženy. Máte podobné skúsenosti ako ja, a teda, že vo vašom okolí nastal babyboom, všetky ženy v okolí sú tehotné alebo čerstvé mamičky a vám sa nedarí otehotnieť? My to aktuálne zažívame s manželom. Snažíme sa o bábätko 11 mesiacov a nedarí sa nám, a to aj napriek tomu, že mám pravidelný menštruačný cyklus približne 28-30 dní bez akýchkoľvek komplikácií. Podľa gynekológa nemám žiadne gynekologické problémy. Nikdy som nebrala HAK, nemávala som ani výraznejšie gynekologické problémy. S manželom sme boli aj v centre asistovanej reprodukcie na základné vyšetrenia, všetko vyzerá byť v poriadku. Obaja už niekoľko týždňov užívame výživové doplnky - ja Inofolic, manžel Folandrol. S ich užívaním sme začali preto, lebo sa nám doteraz nedarilo. Užívam aj alchemilkové čaje prípadne kvapky, najmä v čase menštruácie a v predovulačnej fáze. Ovuláciu doslova cítim, no zatiaľ sa nám nepodarilo otehotnieť. Najviac ma mrzí, že sa o tejto situácii nemám s kým porozprávať. Ženy v mojom okolí, ktoré problém s otehotnením nemajú/nemali, tak ma nechápu a to málo, čo takýto problém má sa o tom rozprávať nechce, resp. my nejako nevieme nadviazať túto tému alebo dokonca sa otvorili, až keď sa im podarilo otehotnieť. Aj keď je môj manžel veľmi chápavý, rada by som sa poradila so ženami, ktoré sú v podobnej situácii. Ako ste zvládali takýto tlak zo strany okolia, aj keď nepriamy (niekedy aj priamy vo forme hlúpych otázok zo strany rodiny), nemožnosť porozprávať sa s niekým, prípadne, čo ste užívali, robili pre to, aby sa vám podarilo otehotnieť? Snažím sa pristupovať k tejto téme pozitívne, robiť aktivity, ktoré mám rada, cvičiť, zdravšie sa stravovať, mám aj prácu, ktorá má baví, a len veľmi málo stresových situácií, manžel je veľmi nápomocný, chápavý, taký anjelik. No nevieme, čo ďalej. Len veľmi ťažko sa dá nemyslieť na niečo, čo veľmi chcete. Budem vám vďačná za každú radu.

rika1929
5. aug 2021

@nata_lienka som v tom s tebou 🙂 to iste - snaženie 18mesiacov , laparka za mnou s koncom takým že už mám iba jednu stranu 🙂

simca06022011
5. aug 2021

Ano mam.. a babyboom pocitujes, tak intenzivne, prave preto, ze sa ti nedari... az na to ze nam sa nedarilo 4-5rokov :D ja som mala takee nervy :D teraz mi to je niekedy smiesne, ale ano mala... 🙂

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@rika1929 To ma mrzí, a aký si mala problém, že už máš za sebou laparku?

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@simca06022011 A už sa vám podarilo? Ako ste zvládali to obdobie tých 5 rokov? Resp. čo ste robili, aby sa vám podarilo otehotnieť? Mňa najviac trápi, že nemám vo svojom okolí nikoho, s kým by som si mohla o tomto všetkom len tak pokecať a nehovoril mi, že len na to netreba myslieť a ono to príde. Možno len taká podpora by sa niekedy hodila....

sally001
5. aug 2021

@nata_lienka ahoj viem velmi dobre co prezivas nedarilo sa 4 roky nakoniec sa podarilo na 4ivf...ale boli to riadne nervy kopec penazi a sklamani ale nakoniec to vyslo a verim tomu ze kazdej jednej sa to podari neboj aj tebe...ak nemate zdravotny problem tak vam v CAR nenavrhli skusit IUI?my sme zdrav.problem mali nas poslali hned do ivf ale nakoniec sa podarilo lebo som si porobila vsetky vysetrenia ako endokrinologia genetika hematologia a reproimunologia...nasadili potrebne lieky a vdaka bohu to vyslo🙂drzim palce

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nata_lienka
autor
5. aug 2021

@sally001 V sanatóriu, kde sme boli na vyšetrenia, nás informovali aj o tejto možnosti, boli sme tam prvýkrát v marci s tým, že si chceme urobiť základné vyšetrenia + manžel spermiogram, či sme v tomto smere vôbec v poriadku, alebo či máme niečo viac riešiť. Vzhľadom na to, že to bolo ešte skoro ísť do IUI, kedže v tom čase sme sa snažili len 6 mesiacov, tak sme si povedali, že ešte počkáme, čo bude ďalej a zatiaľ aspoň skúsime nejaké neinvazívne metódy, ako nejaké výživové doplnky, úprava životosprávy a podobne. Takže, kým skúsime IUI ešte chceme počkať, ale nevylučujem ani túto možnosť do budúcna.

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@raja95 No najviac zabolí otázka, že či nechceme dieťa bez toho, aby ten človek, ktorý sa to pýta, vôbec vedel, čo riešime. S týmto sa ja neviem stotožniť nijako a potom som nepríjemná na toho človeka, aj keď to možno nemyslí zle...a čo robíte na podporu otehotnenia? Užívate niečo, prípadne, čo ste skúšali?

mareka49
5. aug 2021

Hormonálna joga a uvoľnenie sa.
Styk pre radosť a nie len v čase približnej ovulácie.
Nestresovat seba ani jeho.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikac321
5. aug 2021

@nata_lienka uplne totalne klise, zmena prostredia a nemysliet na to...

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@mareka49 Čo odporúčaš na hormonálnu jógu? Nejakú konkrétnu cvičiteľku alebo kurz? Máš skúsenosti s niečím? Ja jógu cvičím už dlhšie, ale hormonálnu som ešte neskúšala, len neviem, kde začať v tomto smere, aby to malo aj efekt.

tamara456
5. aug 2021

tak to sa pripojím ja som na tom rovnako ....2 a pol roka nič, 1X plánovaný styk, 3x iui a 1x vklad ket. ...v mojom okolí všetky baby tehotné alebo už aj po pôrode .....tiež neviem ako to zvládať nechcem sa porovnávať ale nedá sa to ani ignorovať

elisa_stella
5. aug 2021

Skúšala si ovulacne testy alebo meranie bazalnej teploty? Aj keď cítiš ovuláciu, možno ju máš skôr/neskôr, ako si myslíš.
Inozitol sa a odporúča skôr ak máš PCOS, mne osobne posunul ovuláciu na neskôr...

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@raja95 No my sme dostali dve bodyčka od kamoša ako svadobný dar. 🙂 ja mám 29, manžel 27.

monika2605
5. aug 2021

@nata_lienka vyskusajte pre manzela caj kotvicnik zemny sypany... kazdy den jednu velku salku...

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@dominikac321 A práveže som očakávala niečo iné, ako klišé odpovede. 😉 Neviem, či ma chápeš a aj som to písala v poslednej vete, že sa nedá nemyslieť na niečo, čo veľmi chceš, po čom veľmi túžiš.. No stačí si to predstaviť v inej životnej situácii....Ja to napríklad neviem na to nemyslieť. Ale zaujímala by ma tá zmena prostredia....ako to myslíš? Lebo na dovolenke sme už boli a nič.

annamalaga
5. aug 2021

@nata_lienka možno skúste vypadnúť na dovolenku ku moru aspoň na dva týždne. Tak si odychnete nebudeš myslieť nato aspoň a prídeš na iné myšlienky. A keď niekto bude zabrdať , prečo ešte nemáte deti a načo čakáte , povedz , že sa už intenzívne snažíte. Neboj. Vide to. Keď nie teraz, tak potom neskôr.

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@tamara456 Presne, nedá sa to ignorovať, a tiež ani porovnávať sa nechcem, podobne ako ty. Snažím sa nájsť niečo, o čo sa oprieť, chvíšu mi to vydrží a potom do toho spadnem zase.

dominikac321
5. aug 2021

@nata_lienka kazdy koho poznam, kto sa snazil, splodil v case ked si povedal ze ok nejde to, pride inokedy podme niekde...kamoska so zdravotnymi problemami po roku nic, isli na lyzovacku donicili sa na svahoch, opili na hoteli a o 3 mesiace 2 ciarky...vsetko je v hlave, ak ste zdravotne OK tak to plati dvojnasobne, to ze sa snazite je super ale rok zas nie je extremne dlha doba v tomto, to je vlastne 12 pokusov....

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@elisa_stella S meraním bazálnej teploty začnem až teraz, aktuálne mám menštruáciu, už som si kúpila aj teplomer. Doteraz som to nerobila, keďže som mala pravidelný cyklus, tak som si stále myslela, žeby sme sa mohli trafiť. Pred mesiacom som začala brať inofolic a súčasná menštruácia mi prišla na 28 deň presne. :D Tak neviem, ako to u mňa pôsobí. Ale cítila som sa veľmi dobre celý mesiac.

martrle
5. aug 2021

@nata_lienka chapem.... Verim ze vam to vyjde... Pozitivum ze nemate nijake ine problemy ze vlastne nic take vam nezistili... Mozno Fakt vyvetrat hlavu.... Ja Sa zas bojim aj keby Mi vysiel ket tak Sa bojim Co Bude... Lebo v Januari som v 17t porodila chlapceka zivy ale zomrel... 😭Cele mesiace som lezala a krvacala... Bolo to strasne... Bijim Sa ist na ket ale babo chcem... Este nemam a nam 41r...

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@monika2605 Ďakujem za radu, skúsime. 🙂 A ešte som zabudla, že sme Macu peruánsku brali tiež obaja.

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@annamalaga Už sme boli toto leto :D Bohužiaľ, na začiatok dovolenky mi vyšla menštruácia :D No niekedy to človek nenaplánuje, išli sme po lacných letenkách. :D

rivini
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nata_lienka
autor
5. aug 2021

@martrle Áno, aj ja to beriem ako pozitívum, že vyzerá, že sme zdravotne v poriadku. Aj sa z toho teším. Tak uvidíme. A tebe držím palce. Neviem si predstaviť, aké to je, keď prídeš o bábätko.... 😢 určite je tam strach a veľká bolesť.

monika2605
5. aug 2021

@nata_lienka nam velmi pomohol manzelovi kotvicnik a mne alchemilka ale sypana pit do ovulacie cez nie..

monika2605
5. aug 2021

@nata_lienka a tie Bioharmonia Dr. ŠUCH.. len sa platí

nata_lienka
autor
5. aug 2021

@rivini Presne tak to mám aj ja, že všetky kamarátky stihli otehotnieť, porodiť a niektoré už aj dve deti. 😅 Je to vtipné, ale aj toho psa veľmi chcem, manžel však nechce do bytu v žiadnom prípade. 😇 U nás, rodičia vedia, nepýtajú sa nás. Ja všetkým hovorím, že nie je to také jednoduché, ako si myslíte.

rika1929
5. aug 2021

@nata_lienka najprv zevraj endo mala som veľkú cystu , tá išla vonku aj s vajcovodom a vaječníkom, z histológie sa endo nepotvrdila 🙂 leto mame oddych od lekárov a všetkého 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre