Ako vyzerá ovulačný test v deň ovulácie?

frida1990
19. feb 2022

Ahojte, mám otázku ohľadom ovulačných testov. Samozrejme viem, že v momente pozitívneho ovulačného testu (obe čiarky rovnako silné) má ovulácia prebehnúť do 12-24 (niekedy až do 48 hod). Chcem sa opýtať, tie čo ste mali skutočne potvrdenú ovuláciu či už sonom alebo teplotou, testovali ste sa aj v deň ovulácie? Ak áno, bol ten test v deň ovulácie ešte stále pozitívny alebo už druhá čiarka zbledla/zmizla? Mali ste niektorá styk aj deň po pozitívnom ovulačnom testu a vyšlo to? Vďaka.

mer12
19. feb 2022

@frida1990 ja som mala v deň ovulácie takýto test( ten horny bol deň pred, spodný v deň ovu) sex sme mali den pred aj deň po ovu, v čase ovulácie mám strašne bolesti čiže sa to ani nedalo

nevenka
19. feb 2022

Ja viem tak, ze ovu pride az po poslednom pozitivnom ovu teste a ten spodny este je pozitivny, raz som to tak mala, ze 2 dni pozitivny test. No a meriam si bazalnu teplotu a podla nej, este dva dni po tom druhom pozitivnom teste bola nizka a potom vystupila. Takze ovu mi prebehla az na druhy ten niekedy po tom druhom pozitivnom teste. Ovulacnym testom podla mna nezistis, ci ovu bola. Ale ak mas plodny hlien, tak spermie kludne vydrzia 3 dni urcite. Nase tretie dieta je zo sexu 2 dni pred ovulaciou.

frida1990
autor
19. feb 2022

@nevenka ďakujem pekne, práveže plodný hlien nemávam vôbec, takže sa orientujem vždy podľa testov a bazalnej teploty, a tiež sa mi stáva že mi teplota vystúpi až dva dni po pozitívnom teste.

frida1990
autor
19. feb 2022

@mer12 ďakujem, zaujímavé že v deň ovulácie si mala test ešte stále silne pozitívny, asi je to u každého rôzne, budem naďalej merať teplotu a uvidím 🙂

nevenka
19. feb 2022

@frida1990 posledny den nizkej teploty je ovulacia, po nej sa uvolnuje uz progeateron zo zlteho telieska a ten zvysuje teplotu.

nevenka
19. feb 2022

@frida1990 to je tak priblizne vsetko toto, ale na otehotnenie to ataci, ked vies cca kedy to je. Radsej teda akor sex ako neskor 😆😁

mer12
20. feb 2022

@frida1990 veru asi áno, tiež som merala BT a bolesti mám len keď ovu prebieha takže sa mi to potvrdilo

frida1990
autor
21. feb 2022

Ďakujem babulky

andrejkap123
21. feb 2022

@nevenka ja mavam pozitivny test aj 3 dni. Takze ovu pride az na 4ty den???

simona1998
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
21. feb 2022

@andrejkap123 ja neviem, treba si merat bazalnu teplotu a podla tej uvidis...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre