Ako zvládate tretie dieťatko?

5. júl 2020

Chcem sa opytat, ako zvladate tretie dieta. Ci by ste znovu isli do toho. Mame dve deti hned po sebe 6,7 rocne a teraz s manzelom tuzime po dalsom. Len obavy ako to zvladneme su velke. Po financnej stranke sa to da zvladnut? Je velky rozdiel mat 2 a 3 deti? Citim aj pocit viny, voci nasim dvom drobcom, ze vdaka tomu ich o nieco ukratime, ze napr. nebudeme mat na nieco peniaze a podobne.... Ale ked sa ich pytame na surodenca, ci by este chceli, tak obaja su za, dokonca sa pytaju kedy to uz bude.

dayinka
5. júl 2020

Ahoj 🙂 ja som zo 4roch mamina ma 44 rokov a mam 26rocneho brata, ja mam 24, mladsi ma 10 a najmladsi ma 8 🙂 je zial na nich sama nakolko ja a najstarsi brat sme od jedenho tatina a uz nieje medzi nami a druhy ich otec je na dve veci... nestara sa ani o seba a je to na nic, nic jej neplati .. pomahame ja s najatarsim bratom ale zvladala to aj sama kym sme my vyrastli a mohli je pomahat. Ak ste na to dvaja je to urcite lepsie.. mozno o nieco ukratis prve deticky 🙂 ale zas im das noveho clena s ktorym su iny pekne zazitky 🙂 je to na tebe a muzovi 🙂 vzdy bude vsade pre a proti, vela sil a stastia prajem 🙂 😊😊😊😊😊

pininka1
5. júl 2020

Podľa mňa to bolo najhoršie pri prvom, tretie je už malina, samozrejme ak máš taký rozdiel. U nás starší bratia pomáhajú maximálne, niekedy ani neviem že ju mam, navyše ona najlepšie spala a bola najkludnejsia, ozaj za odmenu.

deti95060810
5. júl 2020

máme 4.... po finančnej stránke závisí aké máte náklady, ako viete hospodáriť s e, čo všetko je u vás štandart.....
jasné, je to zaberák na maminkine nervy , ale ak je to najzákladnejšie - zdravie, všetko sa dá zvládnuť.
My sme neplánovali vôbec žiadne deti, jednoducho sme to zabrali tak, ako to prišlo.... Keby nie zdr. problémov posledneho dieťaťa pokračujeme v tej ľahostajnosti a ľahkovážnosti ďalej...😉

mmoni89
5. júl 2020

Mame 3 -4 a 6rocny a 11 mesačný. Vaše sú už veľké to zvládnete. Nieje to veľký rozdiel. Pre mňa bolo náročnejšie prvý dvaja s 20mesačným rozdielom ako teraz 3deti.

asia83
5. júl 2020

Záleží na vás. Keď chcete, všetko sa dá. Ja osobne sa na tretie vôbec necítim. No určite do toho choďte, zvládli ste dve, zvládnete aj tretie.

katarinka89
5. júl 2020

Ak sa na tretie citite- DO TOHO. JA MAM 8r, 2,5r 1,5r a 8mesacnu a znovu som tehu. Dá sa to vsetko

lypka
5. júl 2020

To máte krásny rozdiel, starší sa postarajú, my máme teraz štvrté a je to úplne super 🙂

autor
5. júl 2020

Ďakujem, za nazory, tak teraz len dufat ze to vyjde a hlavne ze budeme zdravi

majulino
5. júl 2020

Ahoj, v oktobri sme riesili rovnaku dilemu. Deti mali 8 a 6 rokov. O mesiac mam termin a nevieme sa dockat. Nechali sme to na nahodu. Vysadila som antiku(6.11.)a hned po MS sme mali prvy a jediny sex, kedze hned na druhy den manzel cestoval na sluzobku a kym sa vratil ja uz som mala pracu. Zacali sme si davat pozor a 12.12. mi test ukazal //.

Tesime sa vsetci 4. deti sa hned ponukli, ze moze babatko s nimi spinkat a budu mi ho nosit iba aby som ho nakrmila a prebalila. Syn uz ma naplanovane kocikovanie so svojou "frajerkou" z triedy. Dcera s celou skolkou 😅

sonnenshein
5. júl 2020

Starsi mali 11 a 12 ked sme si s muzom povedali, ze to tri mesiace "vyskusame", a ak ma, ta bude. Bolo doslova na prvu supu. Mala ma 2 mesiace, a je totalne rozkosna. Starsi su uz plnohodnotna a velka pomoc, takze za nas - chodte do toho!
PS. Ja osobne si nepotrpim na najnovsie trendy a la celebrity, takze kocik, postielku a podobne veci mam z bazaru, takze financne je to vyrazne mensi zaberak ako pri prvom. Naucila som sa co je naozaj treba a co je len na predvadzanie sa 🤭

miskanathan
23. júl 2020

@sonnenshein suhlasim s tebou. Velmi zdrave uvazovanie a nazory. Moji maju 16 a 14 a teraz bude tretie babo. Po takej dobe mam pocit ze to bude ako jedinacik.. kym bude mat 4 rocky starsi budu dospeli....

miskanathan
23. júl 2020

Niekto povie, ze v tomto veku 14, 16 uz nejde o to im dat surodenca, naopak v dospelosti a vyssom veku moze byt mladsi surodenec tomu starsiemu velmi napomocny..zivot ukaze.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre