Aký je princíp merania bazálnej teploty

activebaby
9. sep 2018

Viem, ze je tu viac takych tem, diskusii ,ale nevyznam sa v nich. Bol by niekto ochotny napisat a vysvetlit mi princip merania bazalnej teploty a aj aka ma byt v jednotlivych cykloch? Kedy klesa,stupa a pod. Snazime sa o pocatie, tak preto sa o to zaujimam.Dakujem

myjusiatko
9. sep 2018

@activebaby najlepsie si precitat tento a este dalsie tri clanky, ktore najdes pod tymto odkazom.
http://www.rodina.cz/clanek3826.htm

activebaby
autor
9. sep 2018

@myjusiatko dakujem

maru21
9. sep 2018

@activebaby podľa mňa najlepšie je to vysvetlené u liga pár páru....lpp.sk...u nich sme si kúpili aj knihu o STM...tam je to krásne vysvetlené...
Základ je že počas menštruácie,pred ovilaciou a počas ovolucie je teplota nižšia...cely cyklus sa musí merať presne v rovnakú hodinu( rezerva 30minut)hneď po zobudení... A keď teplota stúpne je to presne po ovulacii...musí stúpnuť aspoň o 0,20... napriklad ja mám teploty pred ovul....36,40...# po ovulacii 36,70..ale toto je individuálne...smerodatne je iba ten teplotný rozdiel...
Je potrebné si merať viac cyklov,už po druhom budete vidieť že sa to krásne opakuje a budete vedieť presný deň ovulácie
A musí sa merať bazalnym teplomerom(t.j.taky s 2 desatinymi miestami) ja meriam v ustach

2veronika262
9. sep 2018

@activebaby
Odporúčam túto aplikáciu, mne to samé vyznačí ovuláciu a sedí mi to aj keď si sledujem hlien a robím ovulačné testy 🙂

myjusiatko
9. sep 2018

@2veronika262 aplikacia je dobra ako dennik, ale vzdy je lepsie si ovulaciu vyhodnotit sama.

2veronika262
9. sep 2018

@myjusiatko
Napísala som, že si sledujem hlien aj robím ovulačné testy 🙂

myjusiatko
9. sep 2018

@2veronika262 ved to sa vzajomne nevylucuje s tym co pisem. 🙂

2veronika262
9. sep 2018

@myjusiatko
V poriadku 🙂

denisa098
9. sep 2018

@activebaby skúste nemyslieť na otehotnenie a užiť si sex presne 12 a 14 deň od začiatku menštruácie.

activebaby
autor
11. sep 2018

Vsetkym dakujem za odpovede. Ste velmi zlate

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre