Asthenoteratozoospermia liečba u muža

deguska
22. okt 2018

ahojte žienky je tu veľa tém o tomto probléme, len chcela by som vedieť akú liečbu navrhol lekár pri tejto diagnóze, aké mate skusenosti. Dnes bol môj manžel na spermiogram a má zistenú Asthenoteratozoospermia
Spermiogram: ME: 1,3ml, MS221mil/ml., Mot: -9k, b-20k, c-7k, Pat: 93k, PMN 0,2 mil/ml, ph 8,3.

alexa1983
22. okt 2018

@deguska nam pomohlo az umele

deguska
autor
22. okt 2018

@alexa1983 a kde ste boli na umele ?

alexa1983
22. okt 2018

@deguska prve sme riesili v BA , ale po 5 neuspechoch sme sa presvecili , ze tu na SR je to iba o tahani penazi 😞 druhy cyklus sme mali v Brne a vysiel nam hned prvy vklad. Sice este nemame vyhrate, lebo som iba na zaciatku, ale uz aj to je uspech 🙏🏼 Takze ak raz budete rozmyslat tak urcite Brno Reprofit, neda sa to porovnat so SR klinikami , su tam vsetci velki odbornici a neskutocne mili a ludski . A financne to vyslo ovela menej ako SR.

juliet86
23. okt 2018

@alexa1983 ktorych dr si mala a bola spoko? kolko boli cakacky a celkovo prva navsteva az oplodnenie? ak si z ba ako ste zvladali dochadzanie tam s pracou? dik za info

deguska
autor
23. okt 2018

Držim silno silno palčekyy Mam kamosku v brne a ako to je s poistenim ?

princess59
23. okt 2018

@deguska no môj má k tejto diagnóze ešte aj oligo.... A po cca pol roku užívaní všelijakých vitamínov... Zmeny stravy, životných návykov....zmena na spg žiadna.... Takže sme šli na umelé... Prvý cyklus nevyšiel a teraz čakáme na vyšetrenia a potom rovno na druhé ivf...tak ti budem držať palce nech sa rozhodnete akokoľvek 💪💪

juliet86
23. okt 2018

@princess59 my mame tiez zly spermiogram a po stvrtoku stopania doplnkami zmena akirat tak k horsiemu. nechapem. sportuje nepije nefajci zdeavo sa stravuje... robi sice pri pocitaci tak ale s tym neviem co by som spravila

deguska
autor
23. okt 2018

@princess59 to presne rozmýšľam či ma vôbec zmysel pchať do seba vitaminy of vymyslu sveta, a aký tam je postup na umele ja vôbec neviem nikdy som si nemyslela že to budem musieť riešiť

princess59
23. okt 2018

@deguska popravde za seba ti môžem povedať že tie vitamíny moc zmysel nemajú (aspoň pre mňa) sám urológ povedal že je to tak 50:50 či zaberú alebo nie že to je len taký výstrel na slepo.... A osobne ti môžem povedať že ani finančné sa to moc neoplatilo lebo keď som si to narátala tak nás to stálo mesačne okolo 150 € a efekt nulový .... Objednas sa do centra a lekárka ti povie čo všetko sa robí a podľa spg ktory už máš ti povie približný postup oplodnenia ale aj tak si budú robiť svoj halosperm ( je to vraj podrobnejší spg. ) A rozhodnú sa až na základe jeho výsledkov .... Ďalej vám obom vezmú krv či si aj ty v pohode a stanovia ti dávky liekov a už len čakáš kým sa ti cyklus dostane do požadovaného dňa a začínaš najskôr liekmi a potom injekciami a chodíš na kontroly ako na klavír 🙂

deguska
autor
23. okt 2018

@princess59 uff no tie kontroly chcem isť na umele do Brna tak ako často su tie kontroly ?

princess59
23. okt 2018

@deguska pokiaľ viem tak do Brna sa tak často nechodí, na kontroly budeš chodiť ku svojmu gynekologovi a im len zavoláš výsledky ...baby čo chodia do Brna si chvália ich prístup a že veľa veci ktoré tu musíš riešiť osobné tam stačí cez mail alebo telefón

alexa1983
23. okt 2018

@juliet86 mali sme MUDr Franka, ale oni su tam vsetci top. Hlavny lekar ktory je vas robi prvu konzultaciu, nastavi stimulku a potom sa vidite az pri vklade. Ak budes chodit pocas stimulky na kontroly do Brna tak natrafis na dr ktory ma vtedy smenu na ultrazvukoch, ale vsetci su naozaj mili a velmi mudri . Objednali sme sa, nastavili mi stimulku, ked prisiel menzes tacala som stimulovat, takze velmi rychlo 🙂 do dvoch mesiacov 🙂

alexa1983
23. okt 2018

@juliet86 a byvame v Trnave, 2,5 hod cesty do Brna, takze nebol problem 🙂

juliet86
23. okt 2018

@alexa1983 vau uzasne. my sme tam uz parkrat boli. a nesadol mi absolutne dr otevrel ci zavrel? hlavny lekar proste a komunikacia katastrofa. prepac a kolkokrat cca si to otocila do brna v ramci mesiaca? kedy tvoj muz odovzdaval spermie? a co si povedala v praci? inseminaciu vam neponukali. iz asi kaslem na to a idem do ivf. len uvazujem. cez leto mam dva mesiace volna tak som myslela ze vtedy skusime ivf alw teraz uvazujem ci neist uz teraz. co myslis? ktory druh stimulky si mala? nativ soft ci klasik? kludne aj sukromne odpis ak je to prilis intimne. a fakt to velmi gratulujem!

sasa46
25. okt 2018

@deguska môj manžel má tiež túto diagnózu plus oligo a po cca 5 mesiacoch sa nám podarilo prirodzene, takže dá sa možno mal lepšie štádium alebo zázrak

adrienka180
25. okt 2018

@sasa46 brali ste nejaké vitamíny?

sasa46
25. okt 2018

@adrienka180 on bral folandrol možno 2 mesiace a ja inofolic hneď ako sme sa začali snažiť 1 sáčok denne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre