Bazálna teplota

anulik88
31. jan 2013

Ahojte. 🙂
Viem, je tu veľa tém o bazálnej teplote ale sú dlhé a mam z nich len väčší chaos. Chcem vlastne len zistiť či ma v mojom prípade zmysel si ju merať. Nespím na jednom mieste raz doma raz pri mame a tiež mam problém so spánkom 6 hodín keďže sa často budím. A ani nevstávam v tom istom čase... Myslite že ma zmysel si ju merať alebo budú výsledky skreslene... Ďakujem za každú radu.

hruska82
31. jan 2013

@anulik88 Ja som si bazalnu teplotu merala ci som spala doma, ci u nasich. Som si nastavovala budik 🙂 no ale je pravda, ze by si mala byt vyspata. No ale za pokus to stoji 🙂

anulik88
autor
31. jan 2013

Vstavat v ten isty cas je najmensi problem len ma trapi ta nespavosť... A teplomer asi nosit v kabelke 😉 však?

hruska82
31. jan 2013

@anulik88 Ja som nosila teplomer, ked som vedela, ze prespim asi inde 🙂 a tiez som mala tabulku, kde som si zapisovala teplotu a kreslila graf.

anulik88
autor
31. jan 2013

@hruska82 Takze bez teplomera nikam... 😉 A myslis ze ta nespavost je velky problem lebo ja za mesiac mozno jednu noc spim bez budenia... ☹

hruska82
31. jan 2013

@anulik88 a nevies z coho to mas? Ako ja si myslim, ze ked aspon styri hodky prespis v kuse predtym, co si ides merat teplotku, tak by to malo byt v pohode. U mna sa tiez stavalo, ze som nespala dobre...hlavne preto, lebo sme byvali v inom bytiku a spalni bolo hrozne teplo v lete. Ja som sice stihla iba jeden graf (jeden mesiac som si merala bazalnu teplotu), brala som Femibion a hned som zostala tehotna.

anulik88
autor
31. jan 2013

@hruska82 Ja som brala femibion 2 mesiace ale nepomahal bol drahy a obvodna mi ho odporucila vysadit... A uz dlsie som skusala kade co ale nic nefunguje tak idem skusat aj teplotu... ☹

hruska82
31. jan 2013

@anulik88 Mojaaa, to mi je hrozne luto!!! Tak vyskusaj merat tu bazalnu teplotu, alebo je tam este moznost zakupit si ovulacny testik. Ten sa da kupit v lekarni (neni ani drahy). Vyzera ako balzam na pery, takze ti to v pohode vojde aj do kabely 🙂 Ja ti hrozne drzim palceky!!!

anulik88
autor
31. jan 2013

Uz aj nad tym som premyslala ale ked manzel pracuje mimo republiku tak neviem ci tie testi niesu tak trochu zbytocne...

hruska82
31. jan 2013

@anulik88 Jooooj, tak to mate potom tazke.... mozno nejaka spolocna dovolenka pocas plodnych dni by pomohla ;)

slniecko2
31. jan 2013

@anulik88 ahoj- no ja si pri troch detoch tiez meriam-teda iba vtedy ak som spala 6hodin, ale este sa mi nepodarilo spat 6 hodin bez toho aby som nemusela vstat. niekedy aj pol hodku pred vstavanim zacne niektore moje dieta jacat zo spanku a ja startujem ako vrtula. citala som ze niektorym zenam sa nemeni BT aj ked vstanu pomaly pol hodinu, ale mne napr. sa znizi, co je velmi skreslujuce. tak pouzivam ovu testy a tie su zatial super (teda pocakm ci tento cyklus nebude zakonceny tehotenstvom 😉 ). myslim ze sa bt da merat aj ked vstavas, alebo skus nieco na upokojenie-medovku alebo nieco ine na prirodnej baze,lebo ak mas nepokojny spanok a nemas deti tak nieco nieje koser

anulik88
autor
31. jan 2013

@hruska82 Kto to ma dnes lahke...Vsetci naokolo sa tesia z buduceho baba a ja neviem co nove zasa vyskusat...

anulik88
autor
31. jan 2013

@slniecko2 Deti zial nemam a dobre nespim uz dlho ale ak nahodou v 22 rokoch ides k lekarovi tak namna pozeraju ako na hypochondra... Neviem co mam robit ci merat ci nie...

hruska82
31. jan 2013

@anulik88 Tak v prvom rade by si potrebovala mat manzela pri sebe. Merat si BT a vyskusat vsetko mozne nestaci, ked on je prec.

anulik88
autor
31. jan 2013

@hruska82 Ja to viem ale merat chcem preto ze chcem vediet ci ten tyzden co je doma ci mam plodne alebo neplodne dni...

slniecko2
2. feb 2013

@anulik88 poradim ti- vykasli sa na druhych a na to ako sa na teba budu divat. Ak chces mat dietatko, tak musis byt v prvom rade zdrava- nestaci len splodit ale aj donosit, inak hrozi potrat, co je tazka rana, ktora zase nepriaznivo posobi. Ja byt tebou najskor vyriesim zdravotne komplikacie a potom sa snazim otehotniet, ale meraj BT urcite- spoj to so sledovynim hlienu a s ovu testami (velmi dobre skusenosti- a rychlejsie sa dozvies ci bola ovu, lebo na BT zvysenu musis dlhsie cakat). Este ti poradim, ze meraj v tu istu hodinu a skus aj tak ze najskor odmerias, potom vstanes prejdes sa a zase odmerias. pozri aj tuto stranku: www.lpp.sk tam je toho hodne. vela uspechov prajem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre