Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bazálna teplota a sex

bobulab
5. aug 2015

Ahojte, potrebujem od vás poradiť, lebo mám s toho chaos. Tento mesiac si meriam BT. Funguje to tak, že sex je pre otehotnenie najvhodnejší keď BT vystúpi? Čítala som, že pri ovu je najprv teplota nízka a až potom vystúpi. Nechcem to prepásť, som 12 DC, krčok mäkne, no BT je 3 dni na hodnote 36,1. Predovulačný výtok mám cca 5 deň, dakujem za rady skusených🙂

lilimoni
5. aug 2015

@bobulab najlepsie je mat sex, den pred ovulaciou 😀 takze radsej kazdy druhy den sex, nech to nepresvihnete 😀

bobulab
autor
5. aug 2015

@lilimoni Vieš, my sa už o bábo snažíme cca 4 roky a mala som dva aborty, takže som si povedala, že sa to skusim teraz trafiť takto.

bajana
5. aug 2015

Keď teplota stupne, znamená to, že sa uvoľnilo vajíčko (ovulácia). Sex treba mať pred ovulkou a najneskôr 12h po nej...snaženie sa obden je ideálne (na dozretie spermií). Meranie BT je fajn na zistenie, či ovulka vôbec prebieha. Inak samozrejme nikdy dopredu nevieš, kedy teplota stupne a teda je už po ovulke. Preto je najlepšie sex každý druhý deň bez ohľadu na BT 😉

milota164
5. aug 2015

tiez som pocula ze idealne je kazdy druhy den , kvoli dozrievaniu spermii. Ale podla mna je fajn aj to meranie aspon priblizne vies kedy mas ovulaciu , ja som napriklad chodila na preventivky v obdobi ked som si myslela ze mam ovulaciu a lekar mi to vacsinou potvrdil . tak aj takto a potom som mala este taky ten mikroskop ktory podla slin ukaze ci mas ovulaciu.u mna to fungovalo🙂 drzim palce

nanka3
6. aug 2015

@bobulab ovulacia byva v posledny den nizkych teplot, napr. v pondelok prebehne ovu, teplota 36,1, na druhy den stupne 36,5. Vyhodnotit, ze ovu vobec prebehla mozes az vtedy, ked pocas troch dni po ovu nameras vysiu BT ako predosle dni. Pozri sem http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli