Bude vajíčko pripravené na oplodnenie?

nika11103
30. aug 2020

Ahojte milé babulky , áno viem bolo tu milión diskusii, ale chcela som svoj test a vašu radu ... áno prečítala som si návod, podľa tohto je to pozitívny výsledok a ovulacia má prebehnúť za 24-48 hodín, no ja mám pocit, že je práve dnes . Prosím, moja otázka znie, či naozaj bude vajíčko pripravené na oplodnenie, alebo je test len čisto hormonálna záležitosť (mám s hormónmi problém) . A ešte jedna otázočka kedy sa mame snažiť, aby to bolo čo najpresnejšie 🙂 prosím neukamenujte má . Veľmi Vám všetkým ďakujem za pomoc

nika11103
autor
30. aug 2020
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika11103
autor
30. aug 2020

@bambulienka25 mame šancu ? 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noemikatka
30. aug 2020

@nika11103 skúste dnes utorok a kľudne aj stredu ✊✊✊

katarina51941
30. aug 2020

Kludne dnes. Moj test bol takýto. Slabší je o deň starší a silnejší na druhý deň. Držím palce

nika11103
autor
30. aug 2020

@noemikatka a keď sme pred dvomi dňami naposledy skúšali ? Môže to mat nejaký efekt ?

nika11103
autor
30. aug 2020

@nika11103 a ešte dievčatá blbá otázka viem že má za ňu zjete naozaj som sa ale toto v škole neucila, keď mám ovulácii znamená to že sa vytvorilo aj vajíčko ?

ceklis
30. aug 2020

@nika11103 znamená to že stúpa lh hormón, ktorý spôsobí to, že eventuálne vajíčko čo rástlo vo folikule bude uvoľnene práve tým vysokým hormónom. Čiže by mal prasknúť folikul a v ňom by malo byt vajíčko. Nikto ti neodpovie že či tam vajíčko bolo, či nie a hlavne akej kvality bolo. Toto by vedeli povedať ozaj len embryologovia keby ti odsali ten folikul a potom by zistili či tam bolo vajíčko či nie.
Ale s najväčšou pravdepodobnosťou by tam malo byt 😊 je to len jeden z tých mnoho zázrakov ktoré sa deju pri zrode nového života.

veronice
30. aug 2020

@ceklis och vdaka, usetrila si mi vysvetlovanie 😁👍
@nika11103 este doplnim ze nedrz sa striktne len testov. Moj vecne negativny ovulacny test ma uz 1,5 a je to jedno zdrave a sikovne dievcatko 😊😁👍🌹

nika11103
autor
30. aug 2020

@ceklis krásne ďakujem za vysvetlenie bez toho že by si mi nadávala že kde som sa to naučila ... je to totiž prve take naše snaženie ja som mala strašne problémy s menzesom nemala som ho bez antikoncepcie všetky vyšetrenia v poriadku duphaston mi škodil nemohla som ho brat tak som si povedala že atk vysadím a skúsim

viikkki
30. aug 2020

@nika11103 jej si ma pobavila 🙉... Ty máš od narodenia v sebe milióny vajiciek ktoré sa neobnovuju ako spermie ale len starnú preto je lepšie mať deti skôr. Každý mesiac sa ich uvoľní niekoľko, z vaječníka putujú do vajíčkovodu (to je ta ovulácia keď sa uvoľnia) a čakajú na spermie, spermie oplodnia vajíčko ale len jedno (väčšinou) ak náhodou dve tak potom budeš mat dvojvajecne dvojičky, potom s môže stať že 1 vajíčko oplodnia 2 spermie to znamená ze budeš mat jednovaječné dvojičky,... Proste keď spermie v čase ovulácie oplodnia vajíčko, ono sa začne deliť a putuje do maternice kde sa uhniezdi do vystielky maternice (kým doputuje do maternice trvá to 5-10 dní) no a až keď sa uhniezdi to vajíčko tak si môžeš spraviť tehotenský test najlepšie 14 dní po ovulacií, takže v tvojom prípade od dnes rátaj 14 dní a sprav si ho, ale môže stať že ti bude pomaly stúpať hormón hcg takže keď bude negatívny hneď nezúfaj a skus test spraviť opäť o 3dni to by už mala byť čiarka silnejšia... Keď budeš mat na teste 2 čiarky ale jedna bude slabšia teiz to znamená pozitívny výsledok potom ale treba robiť testy naďalej až kým nebudú obidve čiarky rovnako silné 🙂

nika11103
autor
30. aug 2020

@viikkki som rada že som tá pobavila a ďakujem aj za super vysvetlenie ... ja som si prvýkrát v živote robila tento test milión článkov som prečítala ... fakt moc ďakujem viem že sa môžem hanbiť že tieto vedomosti nemám len som si chcela byt istá

viikkki
30. aug 2020

@nika11103 nemusíš sa hanbiť každý má iné vedomosti, ja tiež neviem ci som to napísala úplne správne (iba tak ako to viem ja) 😆

zuza3210
30. aug 2020

@viikkki až na to ze nieje pravda ze pri jednovaječnými dvojčatách ide o dve spermie a 1 vajíčko .. je to len jedna spermia a jedno vajíčko a to sa následne delí 🙂

nika11103
autor
30. aug 2020

Hlavne je dievčatá dobrá správa že po vysadení HAK mám ovulácii či ?

viikkki
30. aug 2020

@zuza3210 no myslela som si ze tomu dobre nerozumiem, ďakujem teda za objasnenie 😅

viikkki
30. aug 2020
zuzuliennka1
30. aug 2020

@veronice tak asi nemohol byt vecne negativny, ked ovulacia prebehla, vajicko sa oplodnilo... ale suhlasim, testy su skor doplnok, treba sa dobre poznat, sledovat aj dalsie symptomy, a treba aj vediet, kedy vobec ten test robit, aby bol relevantny

noemikatka
30. aug 2020

@nika11103 môže ale aj tak ešte skusajte😊

nika11103
autor
30. aug 2020

Baby pomoc teraz vecer takýto test to čo je ????

zuzuliennka1
31. aug 2020

@nika11103 to zn. ze ovulacia nie je, obe ciarky musia byt rovnako tmave.... a treba ho robit najlepsie okolo obeda, nie z prveho ranneho mocu, a predtym cca 2h len minimum tekutin prijat (pisu to v navode), a vzdy cca v rovnakom case ho robit (aby potom niektore nepisali, ze si robili ovul. testy, kt. boli negativne a aj tak otehotneli,.. lebo to je nezmysel - ked ovul. nie je, nie je vajicko, nie je co oplodnit)
ten test sa nerobi len tak hocikedy pocas dna, nie je to ako tehot. test

noemikatka
31. aug 2020

@nika11103 ja som tu citala že ak je jeden deň ovu test pozitívny a dalsi den uz negativny ako teraz tvoj tak práve prebieha ovu nič si stoho nerob skusajte dnes aj v stredu ✊✊

veronice
31. aug 2020

@zuzuliennka1 testovala som kazdy den (podla prilozeneho navodu) od konca poslednej ms lebo som chcela zistit kedy ju realne mam. Bol to prvy mesiac snazenia tak som chcela mat prehlad. No a pozitivny mi vysiel az tehotensky test den pred ocakavanou ms takze ano, ovulacia prebehla ale test to proste nezachytil. Hold, bud som divna ja alebo tie testy 😁 podstatne vsak je to co sme obe napisali ze testy su skor doplnok a netreba sa na ne 100% spoliehat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre