Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

evelyn22
6. okt 2011

@lejduska ved ja som jej povedala len, ze sa chcem objednat, ale vies, ako chapem, bol urgent, ale mohla byt ustretovejsia, nic by sa jej nestalo... by som sa jej aspon opytala na nieco, ak by ma napadlo, ale takto som ani slov nemala 😒 ale jasne, treba sa postazovat, ked sa ti nieco nepaci - na spravnych miestach resp. ludom povedat, ze nech si na to pozor davaju... a inak hej, ja tiez som vcera sla v tricku, bundu som si vzala jesennu, lebo som vedela, ze pojdem rano von z domu a vecer domov tak aby mi zima nebola a dnes som si ju vzala tiez, lebo som sla rano ale som v nej sla aj naobed domov... a tiez vidim kadeco... chalani vacsinou tricka a baby teple mikiny

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 ale tak by to malo byt ze teple mikiny, ja mam hrube veci este doma tu mam len kozenku a riflovu bundu a ked mam pocit ze mozem prechladnut idte miesta radsej si dam dlhsie tricko sveter alebo nieco, ved aj v tom mozme byt sexi 😀 dnes som mala tenky svetrik ale s velkou kozusinou a riflovu bundu, tak ta kozisina ma hriala pri srdci, ze hoc nieje hruba citim sa vdaka nej teplo 😀

evelyn22
6. okt 2011

@lejduska tak ale vies je dost tazke sa obliect ked rano je 8 stupnov a cez den 20... a to dnes bolo 20, posledne dni bolo tak 26 u nas...

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 hej su teraz extremy, leto sa zacalo v maji skoncilo v juni a dalsie leto od konca augusta do polky oktobra 😀

evelyn22
6. okt 2011

@lejduska ved to teraz tie vykyvy pocasia to je normalne... dva tyzdne svieti slnko a potom sa rozprsi, ze su zaplavi a je to sprevadzane vichricami... ja uz len cakam, kedy aj u nas bude snehova burka 😀

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 zvykame si ale co snehova burka! tornada 😀 raz som sa 3 dni nemohla dostat od frajera, mama mi neverila, traktor s pluhom tam zapadol, potom nas prisli doslova vybagrovat 😀 a o ulicu nizsie bolo menej snehu, na hlavnej este menej a u nas v meste skoro nic takze sa mame necudujem

snubenci08
6. okt 2011

@evelyn22 no tak tomuto snad ani neuveris....vcera poobede som jej vysadila lieky a dnes poobede zazrakom nadcha skoncila...asi je fakt lepsie nechat vsetko na prirodu...a este nieco vcera malej vysli prve dva zubky naraz, to som este nevidela 😀 😀 😀

evelyn22
6. okt 2011

@lejduska aj tornada a tajfuny a cokolvek 😀 teraz sa sice z toho smejeme ale ono to ozaj casom pride 😒 ale zas ked je z toho potom taky vtipny pribeh ako ten tvoj... ja som byvala na Orave isteho casu a jednu zimu som 2 tyzdne kazdy jeden den odhrnala cca 15 cm cerstvo napadaneho snehu... proste v tych dnoch snezilo nonstop... 😀
@snubenci08 ja tomu praveze verim, ja osobne ked na mna nieco lezie sa presvedcim, ze som zdrava a ak nahodou sa to nepodari tak bez liekov, len na cajoch pretrpim tu chorobu... ale ja byvam chora tak raz do roka aj to len nadcha... lebo som si takymto sposobom aj imunitu vybudovala. ono je dolezite aj ochoriet, aby si telo spravilo detox, ale aj protilatky. a inac drobcek to mohol mat aj od tych zubkov, ak jej opuchli dasienka a tlacili na dutiny, tak kludne mohla soplikovat. inac mne vraj tiez tak 2 naraz a potom na druhy ci treti den dokonca dalsie 4... 😀 a sestre tiez dva naraz... tie zubky su u deticiek veeelmi individualne, uz len to, ze niektore deticky maju zubky pomaly od narodenia a niektorym, ako aj mne alebo aj sestre, narastu zubky az ked maju rok... hlavne nech sa Emmka pri tych dalsich znova tak netrapi 🙂

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 tak to bolo zaujimave zima ako v ruskom filme..aspon v tej dedine a to nie je vysoko polozena 😀 a urcite sa cim dalej tym viac deju take veci je to hrozive no.., inac neviem nahodou co mozu znamenat navaly tepla? pocitujem to par dni, zvycajne to maju zeny v prechode. moze to byt z toho, ze som nedostala ms? ci si nahodou o tom nepocula

evelyn22
6. okt 2011

@lejduska jj clovek sa pomaly ani z domu nevie dostat 😀 fii ale tie navaly tepla inac tiez su z tehotenstva... no neviem, ja byt tebou skusim dalsi test, ako moze to byt aj hormonalnymi zmenami roznymi, ale clovek nikdy nevie 🙂 ja som inac ak tak mavala navaly tepla pocas MS a potom ked som bola tehu... ale aj asi 2 mesiace po potrate...

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 ano sem tam niekto spomenie, ze je to v tehu ale skor sa to pripisuje tomu ze sa nedostavila ms teda najskor tej menopauze cize moze to byt preto ze mi meska i ke dnie som tehotna..tak som si to vysvetlila 😀 ja som to nikdy nepostrehla ty hej? a ako casto sa vyskytovali? mne niekedy az kazdu hodinu. a test som si kupila kedze k lekarovi pojdem az v pondelok, hoci vyjde tak ako si myslim, aspon budem mat vtom istotu

evelyn22
6. okt 2011

@lejduska noo neviem, pocas menzesu ti vseobecne byva teplejsie, si aj taka akoby naliata tekutinou, opuchnuta, tak to je v dosledku toho a ja som to nejak vyznamne neregistrovala ze ako casto, proste mi bolo teplo ked som mala menzes a obcas to bolo aj take vyraznejsie, v prvy den ked sa najviac hormonalne zmeny deju... je to indivindi samozrejme. ale celkove navaly tepla su z hormonalnych zmien, preto ich mas aj v prechode, aj v tehu a s mensej miere aj pocas menzesu.. takze ty mas nejake hormonalne zmeny, diky ktorym nemas ani menzes, uz len zistit ake 😀 ale vravim, ja som to mala hoci som nebola tehotna aj po potrate... ked sa mi telo zas davalo dokopy, klesali tehotenske hormony a tak. sprav si test a uvidis 🙂

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 no pocas menzesu pripustam, ze byva teplejsie ale toto je ine..je to spojene s takymi cudnymi pocitmi., no hej hormonalne zmeny a neviem ake pretomusim ist k lekarovi ved keby som velmi mala tu potrebu pojdem zajtra ved vstanem rano a uvidim 🙂 a ked si to pocitovala v tehu tak celkommozne ze aj potom ved hormon si este pretrvaval., a test si spravim rano, je sice na 24 hod ale sikat mi dajak netreba 😀 no su to do luftu hodene 2 eura 😀

evelyn22
7. okt 2011

@lejduska ja som mala 2 a pol tyzdna po potrate hCG este 8,8... ale skor islo o tie zmeny, pocas tehu, po potrate... ja som uz tiez uvazovala, ci nie som tehotna ale potom prisli kramy a radsej som sa tym nezaoberala... ako dopadol test? sa dozviem az v nedelu ale... lebo idem na vikend prec... uvidime teda, su to do luftu dve eura, ale ak by bol pozitivny je dolezite ist hned k lekarovi nech si nasadi tabletky, chapes...

lejduska
7. okt 2011

@evelyn22 hej ten hormon sa drzi este.ja som mala kolo 20 v takom case a na nulu sa dostal asi po mesiaci a pol, test teda pozitivny nebol ale k lekarovi musim zasjt aj tak.nejak somsi nadeje nerobila ale nepohnevala by som sa keby vysiel 🙂 aj par slz mi vysiel pri priatelovi z toho titulu ze vsetky kamosky tehotne su tak ked nie som tak nie som a je mi to blbe testy robit a prichadzat na to, ze ja nic. no budem si musiet pockat kym budem velka 😀 a kam sa chystas na vikend???

nadka88
9. okt 2011

ahojte, mozem sa pridat? 🙂 zatial snazenie neplanujeme... este si nejaky ten rok pockame, az budeme vediet, ze nam to pojde spolu a ze sme na to obaja rovnako pripraveni...

snubenci08
10. okt 2011

@evelyn22 no ja tiez myslim ze to bolo kvoli tym zubkom

evelyn22
10. okt 2011

@lejduska ja to chapem, ale tak nepozeraj sa na to ako snazilka ale ako baba s meskajucou MS... neboj ved sa dockas aj toho snazilkovania... mozno 😀 mozno to vyjde aj bez toho 🙂 cez vikend som bola "doma" - na Orave 🙂 ja som tam kedysi byvala a rada sa tam vraciam, mam tam kopec kamaratov, tak ked je byvaly spoluziak doma tak sa tam vyberiem, pokial sa mi da 🙂 a teraz je dokonca doma dva vikendy za sebou tak aj buduci idem 🙂 sice budem musiet cex vikendy makat na projekte ale... kaslat na to 😀
@nadka88 vitaj 🙂 kludne sa pripoj 🙂 kolko ste s priatelom (mozno uz aj manzelom)? samozrejme babo je lepsie naplanovat 🙂
@snubenci08 vsak hlavne, ze uz je ok, no dufam, ze nabuduce to bude lepsie 🙂

snubenci08
10. okt 2011

@evelyn22 vidis chcela som sa spytat...uz snazilkujes alebo to nechavas na nahodu?

evelyn22
10. okt 2011

@snubenci08 aaale kde, stale neni na to vhodny chlap.. tazko s nimi 😀

nadka88
11. okt 2011

ahojte 😉
@evelyn22 no pomalinky sa nam to blizi k 2 rokom chodenia, takze je to este len priatel 😉

snubenci08
11. okt 2011

ale ved mas priatela ci nie???...ved uz ste babo cakali, ci nie si si ista ci uz si pripravena...ja cakam na ovulku, v piatok som vysadila HAK, tak uvidime snad sa zadari do 3 mesiacov 🙂

lejduska
11. okt 2011

@evelyn22 tak hej ako baba s meskajucou ms v provom rade ale keby si mala priatela a robili by ste to bez ochrany a meskali by ti urcite by si zabludila obcas k myslienke, ze to moze byt tehu 🙂 uz som bola vcera u gyn. dal mi lieky lutenyl na upravenie cyklu, nepoznas ich nahodou? mala som ich brat aj v lete po potrate ale nevzala som ich no vtedy ms prisla uplne presne na cas.., no a to mas pekne tak vikendovat taka pohodicka..fajnucko i ja by som chcela,moc sa s tym nestretavam mozno vo filmoch ze dakto ide na vikend dadke za spoluziakom, musi to byt super

evelyn22
11. okt 2011

@nadka88 aaa tak beru sa niektori aj po polroku 🙂 ale samozrejme je lepsie si overit dlhsiu dobu, co si myslim, ze necele dva roky je este malo 😉 ale tak samozrejme drzim palce, nech to vydrzi 🙂
@snubenci08 nie nie, praveze som sa s priatelom po potrate rozisla, mala som aj ineho, aj daku tu znamost medzicasom, ale... stale som aj tak slobodna a uprimne mi to vyhovuje, lebo mam cas na vsetko na co chcem a hlavne mam cas si aj oddychnut... 🙂 partnera sa ozaj snazim nechat na obdobie, kedy budem uz len pracovne vytazena... no a drzim palce nech je to na prvy sup 🙂
@lejduska ved jasne, jasne, ja som to myslela tak, ze si robis test kvoli meskajucej MS a nie kvoli ocakavanym dvom ciarkam 🙂 lieky nepoznam, skus pohladat vo forach a potom mi aj daj vediet, ci ti dobre robia, lebo pripadne sa ja spytam gynekologa na to... a jj je to super, ale tak vies to je aj o tom vybavit si take nieco vobec, ja sa s tym stretavam bezne a ja vseobecne lietam hore-dole po SR 😀

snubenci08
12. okt 2011

@evelyn22 dakujem aj ja dufam ze bude...tak ty to mas tiez dobre premyslene a naplanovane

evelyn22
12. okt 2011

@snubenci08 premyslene a naplanovane ani nie, nechavam to na nahodu viacmenej, ved keby prisiel chlap, ktory by za to stal, tak mu nepoviem "ozvi sa tak za 2 a pol roka" 😀 len bohuzial taky chlap stale neprichadza 😝 ktovie, mozno som aj ja prilis narocna, ale momentalne nemam chut ani cas to riesit... po detickach sice tuzim, ale uvedomujem si, ze sa neda tlacit na pilu, teraz sa mi naskytla moznost po statniciach zacat pracovat na dohodu v mojom odbore (proste popri studiu na druhom stupni) a tak ziskat aj drahocennu prax, takze sa chcem v prvom rade pracovne uchytit... nie som karieristka, ale myslim si, ze pred odchodom na matersku je dobre mat nejaku schopnu pracu - jednak clovek uz aj nieco nasetri a jednak sa potom nemusi az tak bat, ci to financne zvladne. no a napokon, cim skor taku dobru pracu zozeniem, tym skor mozem zacat snazilkovat - ak bude s kym 🙂

riana12
12. okt 2011

ahojte babule, tak ja druhy den dobre nachorena, ale snazim sa drzat sa, nech nemusim ist na PN 😒

lejduska
12. okt 2011

@evelyn22 o tych liekoch som ciatala na forach, boli dobre ohlasy asi jeden bol nehativny, su na upravenie cyklu niekedy to lekar da na oddialenie ms napr pri dovolenke lebo sa beru 10 dni a po vybrati ma prist ms.., vraj ich beru aj zeny ktore chcu otehotniet..co vies mozno ich dostanes aj ty ked mas nejake problemy.., no a akde behas po tom slovensku ? zabehni dakedy do PO 😀

evelyn22
12. okt 2011

@riana12 ahoj, ja sa akurat doliecujem... neviem co to vsetci taki chori teraz ☹
@lejduska no len mne da asi nieco ine, kedze ja nemam problem s dlzkou cyklu... ☹ najradsej by som bola, keby mi nemusel nic hormonalne predpisat, ale asi sa tomu nevyhnem... uvidime... noo ja stale beham praveze po strednom a zapadnom 😀 na vychod nemam kam 🙂 inac by som aj dobehla keby som tam niekoho mala 😀

lejduska
12. okt 2011

@evelyn22 jaaj tak potom tieto nie ale isto nejake ine..ved aj ani ja som nechcela hormony ved vies,aj doktor videl moj zhrozeny vyraz tak ma ubezpecil, ze je to kratkodobe..ale naco potom mam prist na krv teraz aj o mesiac? bojim sa, ze to nebude trvat kratko 😒 ale pritom som rada, ze spejem ku zlepseniu., no tak vidis ja mam zas na zapade rodinu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre