Bylinná vaginálna náparka pre podporu plodnosti

frida1990
15. aug 2023

Ahojte, začala som si robiť bylinné náparky od skončenia MS až po ovuláciu vrámci podpory otehotnenia, inak je to vážne príjemný wellness, no mám v tejto súvislosti otázku. Náparka sa má robiť cca každý druhý - tretí deň až do doby ovulácie, potom sa má prestať. Všade sa píše, že náparka sa samozrejme nemá robiť bezprostredne po styku, kvôli tomu, aby sa nenahrievali spermie, čo sa už snažia dostať do maternice, tomu rozumiem. Keď však napríklad máme styk každý druhý deň, a ja by som si robila náparku dajme tomu deň po styku (ešte stále pred ovuláciu), spermie spred včera stále v mojej maternici žijú a čakajú na vajíčko, nemôže im to teplo uškodiť, aj keď by som teda náparku nerobila hneď po styku ale až deň po? Toto mi stále ide rozumom a neviem teraz, či tú náparku takto robiť alebo nie. Ale zas ona má význam len ak sa robí pravidelne, tak neviem.

top_manazerka
15. aug 2023

Väčšiu kravinu som este nepočula

gabika295
15. aug 2023

@top_manazerka 😂😂😂😂

frida1990
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
autor
15. aug 2023

Čakala som že tu sa asi normálnej diskusie nedočkám, stačí si niečo o tom prečítať a nie hneď človeka vysmiať, ale veď nevadí, všelijakí sme.

pribinak
15. aug 2023

@frida1990 zlatko, toto nie.

rude_baby
15. aug 2023

Ako ma sparena frnda dopomôcť k otehotneniu? 🤔

rebrambora
15. aug 2023

Normalne som si to musela vygooglit a hej, ako welness to moze byt fajn.
Mam jednu otazku. Ved spermiam sa dari v teplom a vlhkom prostredi. Co myslis tym zohrievanim? Ved ked tam nemas pocas naparovania trubicu alebo nieco co ti ju drzi otvorenu, tak sa ti to predsa k maternici nema ako dostat. Lebo ved logicky mi vychadza, ak neberieme do uvahy psychiku, tak dobre by to malo robit len vonkajsej casti, nie?

frida1990
autor
15. aug 2023

Baby veď si o tom niečo naštudujte keď sa tak strašne čudujete, každá dula alebo pôrodná asistentka nedá na náparku dopustiť, je to na veľa vecí, napríklad na uvoľnenie panvy, na rast sliznice, na podporu tvorby plodného hlienu, bylinná náparka pomáha celkovo vytvárať prostredie vhodné na uhniezdenie embryja, v Čechách a zahraničí to kombinujú aj s IVF pred transferom, je to okrem toho výborné na problémy s menštruáciou, na rôzne bolesti, zápaly, a veľa sa to využíva pred pôrodom na uľahčenie pôrodu a zmäkčenie krčka, na pripravenie prípadných ciest, používa sa to aj v pôrodnici, a tiež po pôrode na zahojenie slizníc .V zahraničí bežná prax, len Slováci sú trocha obmedzenejší.

frida1990
autor
15. aug 2023

@rebrambora ano ale prehreje to zároveň celú oblasť panvy, komplet aj podbruško, čiže aj reprodukčné orgány, čo je super na uvoľnenie ale duly to kvôli tomuto vyslovene neodporúčajú po styku, kvôli tomu prehriatiu, že spermiam škodí keď sú vystavené prílišnému teplu. Ale už som sa medzi časom skontaktovala s jednou sestričkou čo robí aj dulu a veľmi dobre mi ohľadom tohto poradila, takže už viem odpovede na moje otázky.

viestta
15. aug 2023

Ked tie duly predpokladaju, ze parou zohrejes struktury, ktore su 10 - 15 cm hlboko, tak asi anatomii vela nedali. Aj pri popaleninach musi byt ina teplota alebo dlhe posobenie tepla aby sa poskodili hlbsie struktury pokozky, takze ta tepla para z hrnca nemoze az tak hlboko zasiahnut.

mimuska328
15. aug 2023

@frida1990 napíš mi správu

ivkav5
15. aug 2023

@frida1990 musím sa zapojiť, nakoľko mi prišlo celkom ľúto keď čítam komentáre a vidím, aké sú ženy neznalé a tým pádom aj skeptické, čo sa týka vaginálneho naparovania…Naparujem sa už roky rokúce a neviem si to vynachváliť, keďže ma naparka zbavila gynekologických problémov, ktorými som trpela roky a nevedeli si rady ani špičkoví lekári 🙂
Nedám na ňu dopustiť a taktiež teraz síce len 3. deň, ale naparujem sa kvôli podpore plodnosti ;)
Ak chceš, tak mi napíš správu, ja mám trocha iné info ako ty. Rada poradím, prípadne posuniem kontakt na kompetentnú osôbku🙂

frida1990
autor
16. aug 2023

@mimuska328 @ivkav5 ďakujem, ozvem sa🙏

frida1990
autor
16. aug 2023

@viestta chápem čo myslíš, ale ja som to nemyslela tak, že si poškodím štruktúry orgánov , toho sa skutočne neobávam a je jasné že k takému niečomu dôjsť nemôže. Myslela som to tak, že je všeobecne známe, že spermiám prílišné teplo neprospieva a preto sa neodporúča robiť náparku po styku, tak ma hneď napadla táto otázka, ale veru nabudúce už sa na koníku radšej pýtať nebudem, žiaľ človek sa tu dočká len výsmechu a posudzovania.

ingush616
16. aug 2023

@frida1990 kamarátka mi vravela že ona to skúšala a otehotnela.
Ale neni iste že to k tomu dopomohlo. Nemala problém ani s prvým otehotnieť. 😃

viestta
16. aug 2023

@frida1990 tie spermie, ktore su tam kde maju byt, uz ziadna naparka nezasiahne, vsak skus pozriet nejaku ucebnicu, kde su nakreslene anatomicke struktury a zamysli sa nad tym

barborachors
16. aug 2023

@frida1990 žiadne čítanie, su to bludy a nie je to vedecky dokázané...

mimuska328
16. aug 2023

@barborachors a preto aj pred pôrodom to zriadili v nitrianskej pôrodnici? Skús si trošku o Tom naštudovať a potom niečo píš

radkamatisova
16. aug 2023

@frida1990 Ahoj, podľa mňa to je myslené, tak ako napísané, nemáš sa naparovať hneď po pohlavnom styku, čiže na druhý deň po styku už môžeš 🙂

monicazbb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
autor
10. nov 2023

@monicazbb ahoj, za mňa určite nie do lavora, plasty s horúcou vodou môžu vytvárať škodlivé látky a to do slizníc dostať nechceš. Ja mám vyčlenený antikorový hrniec na to, k tomu naparovacia stolička, zabaliť sa do deky, a je to pohodlné 🙂

lasona
10. nov 2023

@rude_baby 😆😆😆

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre