Chcú bábo skutočne aj muži?

fitonia
30. sep 2013

Ahojte, možno moja otázka znie divne, ale naozaj ma zaujíma, či aj muži majú vzťah k deťom, taký ako my... možno by som rada mala dieťa, ale obávam sa, či ho bude môj partner ľúbiť, tak ako by som ho ľúbila ja 🙂 (preto sa môže zdať môjmu partnerovi, že dieťa nechcem, no len sa potrebujem ujistiť, že skutočne bude mať aj mamu aj otca, tak zatiaľ trochu váham, mám 26 r.) 🙂 My dvaja sa veľmi ľúbime a tak dúfam, že áno, ale zaujíma ma aj váš názor 🙂 Tiež sa obávam pôrodu, ale snáď by som to prežila. Zároveň mi môžete napísať akú techniku ste zvolili pri plodení dieťatka. 😀 ...teda či je potrebné dvíhať nohy hore a podobne 🙂 akým spôsobom (technikou) sa vám podarilo najrýchlejšie otehotnieť. Ďakujem za všetky odpovede 😉

xlucia
30. sep 2013

@fitonia istotu nemas nikdy, ludia sa menia.porod prezijes urcite no s tou technikou si ma pobavila. tak ale v pricipe, zeby sexom? 😉

fitonia
autor
30. sep 2013

@xlucia technikou som myslela konkrétnejšie rady 😀

monusik73
30. sep 2013

Na splodenie dietatka su dvaja ludia nie jeden clovek, tecnika aby sa podarilo babo neexistuje si myslim jedine mozem poradit ze milovat sa treba castejsie a uzivat si to nie za ucelom ze chces babo, proste nechat volny priebeh tomu a cas nemysliet nato babo si skor ci neskor vyberie cestu kedy pride pred otehotnenim mozes uzivat kyselinu listovu po pripade priatel nech berie selezi ace ak sa nedari viac ako rok potom ist gynekologovi nech porobi vysetrenia a priatel nech ide na spermiogram

katecameron
30. sep 2013

ja mam pocit ze je velmi malo chlapov ktory chcu dieta tak ako zena podla mna chlpai skor chcu deti aby mali pokracovatela rodu alebo take nieco .prod prezijes snad 😀 a polohy niesu ziedne specialne staci sa milovat aspon 3krat do tyzdna a uspech sa dostavi skor ci neskor 😀

ingmiriama
30. sep 2013

@fitonia ja si myslím že tá mama ho bude mať vždy viac rada veď som ho porodila....ale ten otec bude ho milovať nadovšetko ....no ja to vidím na manželovi ...ako to on prežíva a ako ja ....a hlavne že sa na neho podobá...chcel som tým povedať že mňa trápi keď ide syn na odbery že ho to bude bolieť a muž to berie tak že chlap musí to zvládnuť ....v tomto žena a muž sme odlišní , myslím tým že ja to viac prežívam ako môj manžel 🙂

fitonia
autor
30. sep 2013

@ingmiriama ďakujem, páči sa mi tvoja odpoveď 🙂

lucka_adventurer
30. sep 2013

@fitonia presne chápem tvoje obavy. Tiež mám 26 a som v podobnej situácii. Mužovi sa možno zdá, že ja dieťa nechcem, ale môžu za to čiastočne aj obavy, či on ho skutočne chce. Niekedy mám pocit, že ho chce, len preto, lebo sa to má, veď každý má dieťa, ako keby to bola taká povinná jazda v živote. Ale zas viem, že je to veľmi zásadový človek a keď mi povie, že dieťa chce, tak je pripravený ho ľúbiť a postarať sa o nás oboch. Ja verím, že aj muž ktorý si myslí, že dieťa s ním moc nepohne, keď ho bude držať v náručí, tak sa láskou roztopí a hrdosťou porastie až do neba. A techniku ti poradiť neviem, my plánujeme začať od nového roka 😉

hallie
30. sep 2013

Áno, muž môže naozaj túžiť po dieťati, podľa mňa tak, ako žena. Stretávam sa s tým vo svojom okolí - mám mnoho kamarátok, ktoré mali dieťatko s mužom preto, že po ňom obaja silno túžili... Dokonca poznám muža, ktorý chce po dvojčiatkach ďalšie a sám to inicioval, že keď sú dve, o tri sa už postarajú - a to chceli obaja kedysi iba jedno. A vidím to najmä doma. Môj manžel chcel bábätko dokonca skôr ako ja, v podstate sme sa začali snažiť až po tom, čo sa aj u mňa roztikali biologické hodiny naplno, a to som od neho staršia a všetci čakali, že ja budem tlačiť jeho do rodičovstva. A teraz, keď sa zadarilo, obzerá mi bruško, hladká ho, bozkáva ho... koľkokrát mi povie, že v noci, keď som spala a on ma zakrýval, ma vybozkával, bruško pohladkal, hovorí už o mne často ako "o nás", skrátka si toho drobčeka od začiatku uvedomuje. Uvidíme ale ešte, ako z neho bude nadšený, keď nám po nociach nedá spať 😉 😀.
No a pokiaľ ide o techniku - ja sa na tom už len smejem. Bábo príde vtedy, keď má prísť a podľa mňa to nejakým dvíhaním nôh neurýchliš. Keď sme sa snažili prvé tri mesiace, dvíhala som nohy odušu, bála som sa ísť ešte aj o hodinu na záchod... a napokon sa naše mimi uhniezdilo v čase, keď som chodila denne behávať do vyčerpania, dodnes si hovorím, že je zázrak, že som ho "nevytriasla" 🙂. Skrátka drobček usúdil, že je správny čas na to, aby prišiel a udržal sa tam nech bolo, čo bolo 😀.

lujza123
30. sep 2013

@fitonia isto chcu aj muzi deti. Praveze sa kolkokrat cudujem ze aj ty najvacsi drsnaci sa niekedy doslova roztopia ked sa stanu otcami. Zrovna kamos je teraz cerstvy otecko, som ho stretla v lete siel s kocarom pysny ako pav, dvojmetrovy potetovany chlap a tutuli mutuli sa rozplyval nad babetkom 😀

mirka
30. sep 2013

@fitonia určite, u nás chcel druhé dieťatko viac manžel ako ja. S prvorodenou dcérkou majú krásny vzťah, rozumejú si, veľa srandujú, venuje sa jej, kým bola bábätko tak ani nie, do polroka ju tak akurát trochu ponosil na rukách, ani ju nekúpal, kojila som, tak nezastúpil, ale ako vedela chodiť, už boli partia 😀

sissy27
30. sep 2013

@fitonia poznám chlapov, ktorí skutočne deti chcú / chceli,poznám aj takých, čo nechceli a sú z nich skvelí otcovi, aj takých čo chceli a nakoniec sa na rodinu vykašlali... ale ako my máme vedieť, či to naozaj chce ten tvoj? 😅 nikto ti dopredu nepovie, akým bude otcom, či všetko bude podľa tvojich predstáv... nič v zlom, nie že by som ti nedopriala diskusiu na MK, ale prosím ťa, toto si v prvom rade vydiskutujte doma vy dvaja, neriešte názory a skúsenosti iných...

zara13
30. sep 2013

@fitonia urcite ano. poznam takych viacero, aj moj je taky. ked som otehotnela tesil dokonca viac ako ja (ja som pochybovala, ci je spravny cas, ako to zvladneme a pod.)
jasne ze to muz preziva trosku inak, kedze babo nemoze vynosit a porodit, ale to zalezi od kazdeho. hlavne nechapem nazor ze male deti muzov nezaujimaju, a nevedia co s nimi. urcite su aj taki, ale nastastie su aj taki co sa vedia postarat, zahrat, zabavit, atd. takze je to velmi individualne. ja som nikdy nepochybovala, ze moj muz bude mat vztah k detom, bolo to vidiet, ako sa vedel zahrat zabavit aj s cudzimi detmi. takze tak nejako to mozes odpozorovat.
a hlavne ho hned zapajat, ak budes tehotna, moze sa s nim rozpravat, kym je v brusku, a tiez ho postrazit na chvilku, ist pokocikovat a pod.
technika je najlepsie - relax, a nemysliet na to ze chces dieta.
drzim palce

horana
30. sep 2013

Chlapi ktori chcu mat skutocne dieta a potom budu dobrmymi otcami existuju, no je ich v dnesnej dobe dost malo.
Ci aj tvoj je taky tazko povadat, ja by som dokonca ani to ci sa zahra a ma vztah k cudzim detom nebrala ako meritko, aj ked napovedat moze.
Ide o to ze po porode sa aktivuju mechanizmy, ktore dovtedy spali a neboli dosial v zivote nikdy aktivne cize sme nemohli vidiet ake ich kto ma-bude mat, a to ako u zeny tak aj u muza. Su to mechanizmy ako byt rodicmi, ktore sa v nas formuju rozne, najcastejsie je to podla toho ako nas ovplyvnili vlatsni rodicia, ci sme sa v rodinnej konstalacii ako deti citili dobre ci pre nas rodicia boli dostatocne stabilne vzory, pre chlapa konkretne otec. Aky mal s nim muz vztah, s vlastnym otcom, paradoxne na rozdiel od matky, tam nejde ani tak o kvantitu ale o kvalitu. Ked nebol taky, mozu nastat dve situacie, z hecu sa chalan stane presne opacnym a vynahradi detom co jeho otec zanedbal, no zial castejsie sa ukaze ze chybuci otec v rodine velmi silno znemoznuje odkukat muzsky vzor ako taky a takyto mlady otec potom zostava vo vakuu a casto nevie nadviazat vztah ku svojim vlastnym detom.
Tieto vzorce spravania sa totiz vstrebavaju nevedomky a ked chybali je tazke ich nahradzat a nachadzat.
Je to skratka risk, aj zenu niekedy moze rodinna anamneza zradit, povedzme mama ju nemala rada a ona potom, akoby proti vlastnej voli zistuje ze ju vlastna dcera irituje a pod.

stanislavao
30. sep 2013

@fitonia samozrejme, ze aj muzi chcu mat dieta? vam to manzel nehovori, ze by chcel dieta? kazdy muz ma k detom iny vztah, ale urcite kazdy otec lubi svoje deti a dal by zivot za ne tak isto, ako aj matka. a porodu sa bat je prirodzene, ale zatial to vsetky zeny prezili, prezijete aj vy. niekedy je porod velmi jednoduchy. mne netrvalo ani 3 hodiny, ako som prisla do poridnice so slabuckymi kontrakciami a syn sa narodil. rychle, jednoduche. bolestive, to ano, ale ja vzdy hovorim, ze najviac na svete bolia urcite popaleniny a nie porod. lebo porod skonci o chvilu, par hodin, ale popaleniny bolia tyzdne a mesiace.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre