Chlamýdie a problém otehotnieť

9. máj 2024

Ahojte, prosím vás môžu chlamýdie spôsobiť to že sa vám nedarí otehotnieť? Už 9 mesiacov sa nedarí a teraz mi doki pri preventívne zistil že som pozitívna na chlamýdie. Nasadil mi aj antibiotika aj pre manžela jednorazovo 2 tablety u mňa 2 tablety a za 5 dní zase dva a potom na kontrolu.
Dievčatá prosím ktorá ste mali,prekonali mohlo to narobiť šarapotu? Moja mama ma straší že už nebudem mať deti kôli tomu lebo jej sesternica to mala tiež a nemohli mať deti 😟Je to pravda? Alebo keď sa to prelieči bude dobré?
Ďakujem za odpovede, normálne som smutná z toho ani neviem kde som k tomu prišla ale zase som mala opakované zápaly močového mechúra

sisa_s
9. máj 2024

Dlhsie nediagnostikovane a neliecene chlamydie mozu sposobit zrasty, nasledne neplodnost...

thirstymonk
9. máj 2024

Je to blbost. Chlamydie predsa neprenikaju do vajecnikov. Vyliecis sa a mozes tehotniet kolko chces. 🙂 nestresuj sa... Mamy vacsinou o tom vela nevedia, lebo oni "na take blbosti pri dvadsiatich detoch nemali cas". Zili s chlamydiami, alebo inymi kvasinkami, sem tam si poskrabali a vybavene. Neriesili. My to dnes uz chvalabohu riesime. Urcite ziadnw chlamydie nemaju vplyv na plodnost

autor
9. máj 2024

@sisa_s zrasty som mala v bruchu a zistili mi po operácii slepého čreva mala som aj sekciu pred 9 rokmi ,teraz mi ich vraj rozrazili vraj, no len som mávala zápaly mechúra a bolest pri sexe tak som šla no a zistil mi to ,ale vraj ináč všetko ok tak neviem

autor
9. máj 2024

@thirstymonk no co som čítala tak neliečené chlamýdie vraj áno aj do pľúc ,viem že za čias našich mám to bolo iné , neboli ani toľko alergií a pod ako dnes.A určite boli ženy neplodné len sa to neriešilo ako dnes. Mám takého úžasného dokiho co ki nevysvetli nič aj preto idem meniť lekára už viacero žien sa naňho sťažovali. Veď keby som sa ho to priamo nepopýtala tak mi ani ten ster neurobí. To aby si človek sám naštudoval choroby a pýtal si vyšetrenia 🙄😒

sisa_s
9. máj 2024

@thirstymonk ty si odkedy lekar? Naco sa zapajas do tem, do ktorych sa nerozumies

mimuska328
9. máj 2024

@thirstymonk každý nelieceny zápal alebo infekcia bohužiaľ spôsobujú neplodnosť keď sa na to nepríde včas. Pripadne keď žena otehotnie tak môže spôsobiť potrat..

thirstymonk
9. máj 2024

Joj tak neliecene ano. To je ina rec. Kamarat mal chlamydie na plucach a skoro zomrel. 43 rocny typek. Uz je ok, ale das pol roka sa liecil

thirstymonk
9. máj 2024

@mimuska328 ano, to viem. Nikto nehovoril o tom, ze ide o neliecene chlamydie

thirstymonk
9. máj 2024

@sisa_s odkedy si ty za sebou tahala kacera

sisa_s
9. máj 2024

@thirstymonk este si nastuduj rozdiel medzi Chlamydia pneumoniae a Chlamydia trachomatis...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre