Chudnutie pred tehotenstvom - máte s tým skúsenosť?

17. feb 2021

Ahojte idem si sem po skúsenosť. Rozhodla som sa schudnúť koncom minulého roka už sa mi podarilo dať dole 10kg ešte by som potrebovala dať dole až 20kg. Odhadujem to, že v septembri by som mala mat vhodnú vahu. Koncom roka október/november planujem začať snazit sa. Myslite že to nebude pre telo príliš veľká nalož schudnúť cca 30 kg a potom zas otehotnieť a zas roztiahnuť tu kozu. Akože neplánujem potom jesť za dvoch a teda vyvážené a zdravo sa stravovať aj počas tehotenstvo ale fakt neviem kolko sa na mma nalepí. Bojim sa, že budem sama stria pripadne aj niečo vážnejšie takéto výrazne zmeny váhy. Chcela by som poprosiť či má niekto reálne skúsenosti. Nikdy som nepatrila k chudým ale nikdy som nemala takúto nadváhu žiaľ užívala som lieky a strašne som pribrala ☹ teraz sa snažím dať to rozumne a radšej pomalšie dole. Ďakujem za názor

babovka2321
17. feb 2021

Ak si takto "strasne" (ako hovoris) pribrala a nemas uz teraz strie, tak ak pri tehotenstve nepriberies este viac, tak ani vtedy ich mat nebudes. Ono podla mna ked len teraz schudnes, ta pokozka sa tak rychlo "nestiahne".

amelie2017
18. feb 2021

Ja som pred tehotenstvom schudla 9 kil, behom prvych 3 mesiacov som mala spat 7, kedze sa mi dalo zjest len pecivo a to som pred tym takmer uplne vylucila.

nkf
18. feb 2021

Daj pozor, pri príliš rýchlom schudnutí si môžeš narušiť menštruáčny cyklus, tak nechudni príliš rýchlo,aby si nenarobila škody v tomto smere.

hmmm71
18. feb 2021

Ja som drzala dietu, ketodietu, takze som schudla 11 kg za 2 mesiace a hned potom som sla na IVF a teraz zacinam 5 mesiac a uz mam skoro + 20 kg! Ale je mi uplne jedno, ako vyzeram a na strie mas rozne kremy, ktore ked budes pravidelne pouzivat, tak ich mat nemusis. Ja som tiez mala plany, ze ked budem tehotna, budem jest vela ovocia, zeleniny a zdrave veci, ziadne take, ze jest za dvoch, ale hormony a mi tak zblaznili, ze som pocitovala vlci hlad a po kazdom jedle som hned bola hladna a ziadne ovocie ten hlad neuhasilo, musela som mat pecivo, co som predtym dlhodobo nejedla. Cize je pekne robit si plany, ze nebudem jest za dvoch, ked priroda to zariadila nakoniec tak, ze som jedla za styroch 😀 Nedalo sa to ovladat a teraz uz mam taky roztiahnuty zaludok, ze potrebujm jest veli casto, ale uz ma zasyti aj ovocie, ale prvy trimester som jedla takmer nonstop 🙂

autor
18. feb 2021

@babovka2321 strašne som pribrala nie počas 9 mesiacov ale postupne samozrejme aj mojou chybou a do toho tá zdĺhavá liečba..ale už je to všetko ok..ďakujem za názor

autor
18. feb 2021

@nkf nechudnem príliš rýchlo zhruba 2,5-3kg mesačne..pomaly ďalej zájdeš

autor
18. feb 2021

@hmmm71 ja nedržím, ale ziadnu diétu..nie som zastancom diét..zmenila som životný štýl a mám rozmanitú stravu na všetky zložky ..pečivo jesť nemôžem vôbec mám intolerancie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre