Čím môže byť spôsobené zatavenie srdiečka plodu v 7tt?

dadka1996
19. júl 2019

Ahojte dámy. Chcem sa opýtať že či máte skúsenosti s tým že vajíčko sa normálne oplodní, zahniezdi sa a pekne rastie, začne biť srdiečko a potom cca okolo 7 tt prestane biť srdiečko. Stalo sa mi to už 2x. Myslite si že to čím môže byť spôsobené? Môžem mať napríklad geneticky zlé vajíčka? Nejaké poškodené chromozómy kde sa ďalej nedovolí vyvyjat? Dá sa vôbec geneticky zle vajíčko oplodniť??

sweetdreams
19. júl 2019

u mna to bolo zrazanlivostou krvi (tiex 2x), zistili mi to na hematologii. Momentalne som v 29tt, ale cele tehotenstvo si picham Fraxiaprine na zriedenie krvi. Inak mne po tom druhom potrate gynekolog povedal, ze to stale moze byt len zla zhoda nahoda, proste statistika... ale poslal ma na vysetrenia a hemtologicka urcila toto.

dadka1996
autor
19. júl 2019

@sweetdreams aj ja som objednaná na hematologiu v októbri. Tak dúfam že je to takáto chyba iba. To zvládnem ak si budem musieť pichat fraxik. Veľa šťastia prajem 😊

sono2
19. júl 2019

@dadka1996 dá. Len aké dozrelo vajíčko ti nikto nikdy nepovie. Skôr je problém že nešiel vývoj ďalej kvôli zražanlivosti krvi, alebo imunitný problém, že telo proste embryo zabije.
To sa dá zistiť.
Potom ďalej, že tvoj muž mal akurát spermiu geneticky na prd a proste sa oplodnilo ale vývoj nešiel z nejakého dôvodu ďalej. Len dvakrát po sebe, sa mi nechce veriť, ale je to samozrejme možné.
Takže imunitu a krv u teba by mal doktor riešiť, nenechaj to tak.

sweetdreams
19. júl 2019

podobne 🙂

pininka1
19. júl 2019

Väčšinou býva problém z krvou, moja teta však mala nejaký problém s maternicou, že sa rozťahovali iba do určitého času a potom už nie a tým pádom sa plod nemohol ďalej rozvíjať a vždy potratila. Sú to roky rokúce, ale až keď začala brať nejaké tabletky čo jej doktor predpísal donosila dve dcérky.

ikonica
19. júl 2019

Vacsinou je to zalezitost krvi alebo imunity matky... Ked tak skus este k tej hematke reproimunologiu absolvovat a engokrinologiu...

dadka1996
autor
19. júl 2019

@ikonica a môže to byt mojimi vajíčkami že napríklad sú zlé?

ikonica
19. júl 2019

@dadka1996 moze, ale moze to byt aj zlymi spermiami... Je to cela veda toto plodenie 🙂

fialka1318
19. júl 2019

@dadka1996 urcite pobehaj vysetrenia ja som po umelom oplodneni 🙂 a ked navstivis centrum tak si vypytaj hematologiu,reprodukcnu imunologiu a genetiku 🙂 nam to velmi pomohlo 🙂

dadka1996
autor
19. júl 2019

@ikonica aj keď som bola tehotná sa mi robili hematómy v maternici a potom som spinila. Možno naozaj je to tou krvou.

monika3107
24. júl 2019

@dadka1996 nech ide partner pre istotu na spermiogram moze byt problem ze ma morfologicky zle spermie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre