Čo budeme robiť celý život, ak nebudeme mať deti?

erika04
6. jún 2014

Ahojte,
niekde som čítala, že ak sa niečoho veľmi bojíš, strach zmizne vtedy keď sa zmieriš s najhoršou možnosťou čo sa môže stať. Potom ten strach automaticky odíde, lebo už budem predsa zmierená s najhorším, tak čoho sa báť? 🙂
Takže - dajme tomu, že nebudeme mať s manželom deti. Čo by som robila celý život? Chcem si vytvoriť nejaký plán B, pre prípad. Ale aký? Máte ho niektorá podobný?
Nechápte ma zle, ja dobre viem, že žiaden pes, ani práca pre charitu, ani dobrovoľníctvo ani kurzy tanca mi nenahradia deti.
Len sa chcem nejak čo možno najrealistickejšie zmieriť s tým, že by sme deti nemali napríklad. Aby som potom mohla byť už len príjemne prekvapená keby to náhodou vyšlo. A nie zas každý mesiac byť len nepríjemne prekvapená....

Čiže - aký je váš plán B?

sadul
19. dec 2014

ziadny plan B nemam, ani som nikdy nad tym neuvazovala, plne doverujem Bohu a jeho planom so mnou, pretoze on mal plan pre kazdeho este pred stvorenim🙂

kalista32
19. dec 2014

@sadul ahojko moja ale to je úžasné na tom ,že pánbožkovi môžeme predostrieť aj vlastný plán a už nám neostáva nič iné len s pokorou a trpezlivo čakať či nám to pánbožko odklepne alebo nie 🙂 🙂 😉

ita111
28. dec 2014
nikuliak
28. dec 2014

Ja mam taky plan, ze ak sa nepodari (zatial este ale ani neskusame), tak si adoptujem dietko z domova, ved aj oni potrebuju rodinu. 🙂

sono2
28. dec 2014

@erika04 mm hovorí, že budeme chlastať a chodiť po dovolenkách. Ale nie, my chceme ísť vo februári do car. Nestrácajú nádej. Veď hádam, neni tak zle...

malabiba
31. dec 2014

@sono2 to by sa mi páčilo..... 😉

tattrankaa
8. jan 2015

@niki101988 toto ma dojalo 🙂

lurina
20. jan 2015

Ahoj Erika, neviem, ci sem este chodis, ale musim ti povedat, ze sa mi paci tvoja otazka a tvoj sposob uvazovania mi je blizky. Ja som si tiez robila plan B. Resp. vychadzala som zo situacie, aka je a v planoch uz casom nezohladnovala to, ze chceme babo (napr. som uz neriesila take, ze nebudem nejak velmi dopredu planovat dovolenku, lebo ved snad otehotniem. Ved, ak dovolenka vyjde, je to len dobre, super, je sa na co tesit. A ak by nahodouvyslo babo a nahodou by sa nedalo ist na dovcu, podla mna ju radi obetujete) Rovnako som pristupovala k hladaniu prace a ostatnym veciam. Tiez som sa snazila najst v tej nasej situacii nejaky zmysel. Ja som veriaca a verim, ze Boh ma nejaky plan a vie z kazdej situacie vytazit dobro. Myslim, ze tych 5 rokov nas s manzelom velmi zblizilo a vela som sa o nom naucila. Ved manzelstvo je to prve dobro, deti mozu a nemusia prist. Brali sme si snad nasich muzov kvoli nim a nie (len) ako potencionalnych otcov svojich deti. Cela ta situacia ocistila moj pohlad na svet a aj na nasu prvu dceru, ktora prisla sice planovane, ale aj tak nas zaskocilo, ako rychlo a v akej situacii. Uvedomila som si, ze zivot je dar, dieta je dar. Ze aj svojou situaciou sa mozem priblizit k tym, co obdarovani zatial neboli, resp. K tym, co im zivot tiez nejde podla planu. Resp. davas svetu priklad, ze tieto veci nie su samozrejmost. Casom som si pragmaticky uvedomila, ze takto, s jednym dietatom je moj zivot jednoduchsi a bez dalsieho porodu nepojdem do rizika, ze to "zas" nezvladnem. Ale bolelo ma, ze dcera zostane bez surodenca, lebo ja aj manzel surodencov mame a sme za to vdacni. A dcerka sa tiez dozadovala "svojho prava" a musela som odpovedat na otazky, preco my nemame babatko, ked vsetci maju. Ale takto snad aj ona trosku pochopila, ze je to dar. Cize, aby som to zhrnula, snazila som sa tej situacii dat zmysel. Verila som, ze nic nie je stratene, ale zivot som sa snazila zariadit rak, ze som s tym az tak neratala. Svoje zdravie (mam pco) som sa snazila zlepsit kvoli sebe a vlastnej psych. pohode, na ktoru vyrazne vplyvalo. Aj som sa modlila, ale uz v zmysle, ze Boh pozna nase potreby a tuzby a ze mu doverujem. A neupinala som sa na cudzie pribehy, lebo kazdy clovek ma svoj pribeh a moze byt cenny a krasny, niekedy mozno aj bez deti, ak je v nom laska. Nam sa nakoniec babo podarilo, prave, ked som si teraz hladala pracu. Drzim palce vsetkym snazilkam a radim aby neobetovali vsetko dobro a lasku, ktoru uz v zivote maju pre svoju tuzbu po laske dietata, aj ked uz z vlastnej skusenosti viem, ze je to velka skuska a rana.

dzanem
27. jan 2015

ja sa budem venovat psom, uz teraz mame 4 z utulku

karkana
2. feb 2015

ahoj, aj my sme sa tak zamýšlali, ale ved plán B je vždy a reálny a dieťatko môžeš mať,,,,a aj my už máme adoptované,,,,nečakaj a nebudeš sama,,,,,

erika04
autor
18. júl 2016

Ahojte, ďakujem všetkým za povzbudenia. Tému som zakladala pred dvoma rokmi a musím sa pochváliť, že dnes už máme doma skoro trojmesačnú slečnu 🙂
Zmenila som doktora a ten mi poradil zvýšiť hladinu progesterónu a užívať nejaké doplnkové vitamíny a hneď na to som otehotnela.
Preto by som chcela aj vás ostatné povzbudiť, aby ste nestrácali nádej, lebo nikdy nevieme ktorý mesiac bude ten osudný 🙂
Alebo je nás tu takých viac, ktoré sme si chystali plán B a nakoniec sa zadarilo?

shia
27. júl 2016

@erika04 mne povedali, že nikdy prirodzene neotehotniem a môj plán si idem práve vyzdvihnúť zo škôlky ;) verila som, tak strašne som verila, že to bude dobré a podarí sa, až to nemalo inú možnosť, ako sa podariť 😀 proste som nedala žiadnu šancu žiadnemu plánu B, trvala som si skalopevne na svojom, že ja otehotniem a basta! a tak bolo. Plán B nemal šancu 🙂

zuska2001
27. júl 2016

kariera, cestovanie, učím na VŠ takže docentura, profesura, výmenné pobyty a konferencie. ked som vo veku 35 rokov ešte neotehotnela, začala som sa na to aj tešíť - a šup tesne pred 37 narodeninami som porodila chlapca. takže všetko bokom....

sovienka
30. aug 2016

Zboznujem organizovat veci, takze by som pravdepodobne zacala robit nejake projekty. Napriklad organizovat vystavy, alebo aj ta spominana charita. A hlavne si odkladat peniaze na dochodok, aby som neostala bez pomoci.

dziacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre