Čo je potrebné k umelému oplodneniu?

murko23
15. mar 2017

dobrý den viete mi poradiť ? čo je potrebné k umelému oplodneniu ? čo preplatí poisťovna a čo si treba hradiť ? a kolko to stojí ? a kde je na slovensku cenovo dostupná klinika a aj kvalitná dakujem za odpoved

oliva001
15. mar 2017

ahoj, podľa môjho pátrania sú na tom všetky centrá cenovo zhruba rovnako. Treba si jedno vybrať - zváž to aj s ohľadom na vzdialenosť od bydliska (pre časté návštevy) a objednať sa na konzultáciu. Nasleduje rad vyšetrení (spermiogram, hormonálny profil, priechodnosť vajcovodov atď.) a na základe výsledkov sa pristupuje k liečbe.
Všetky centrá majú na svojich stránkach zverejnené cenníky. Poisťovňa prepláca časť z IVF (3x do 39. roku pacientky). V prípade, že nezistia u partnerov žiadny zdravotný problém, podstúpiš intrauterinnu insemináciu (v prípade neúspechu ešte ďalšie dva razy - každý 100eur), následné sa vypíše žiadosť do poisťovne. Po schválení ti z centra zavolajú a objednáš sa na konzultáciu, kde lekár zvolí stimulačný protokol. Dostaneš recepty na injekcie, z ktorých časť hradí poisťovňa (ja som doplácala 420 eur). Nasleduje rad krvných testov a ultrazvukov v priebehu stimulácie - kvôli tomu by si nemala mať centrum cez pol Slovenska. Na základe výsledkov stanovia termín punkcie folikulov (odber vajíčok), ktoré sa ešte v ten deň dajú oplodniť (prirodzene alebo metódou ICSI). Po troch až piatich dňoch bude vklad embrya. My sme doplácali okrem liekov ešte ICSI 6 vajíčok 350 eur, predĺžená kultivácia 200 eur, embryoscope 330 eur, mrazenie embryí 300 eur, ale to sú všetko nepovinné úkony a preto ich neprepláca poisťovňa. Ešte sme platili 120 eur poplatok za odbery a kontroly počas víkendov a sviatkov.
Takže asi tak...

murko23
autor
15. mar 2017

Dakujem sme zufali s toho ja si myslim zesme obaja zdravy ale nechapem preco sa nam nedari mam sice cysty na vajecnikoch a mala som 3 roky hroznu menstruaciu ale teraz za posledne 4mesiace sa mi sama upravila strasne sa modlime aby sa nam babo podarilo uz nevieme co robit aj preto zistujem umele oplodnenie

kacenka2803
15. mar 2017

@murko23 ahoj umele oplodnenie no možno nebudete musieť ísť na zákrok doktorka ťa pozrie aj manžela a možno zistí že ti chýba nejaký hormónom alebo niečo pod . Doktorka vám presne povie kde je chyba a ako sa dá riešiť my sme boli v Heliose Martin nájdeš na internete nájdi si kliniku čo najbližšie k bydlisku koli častim návštevám veľa šťastia

lilyianka
15. mar 2017

@murko23 to,ze si ty myslis,ze ste zdravi este neznamena,ze naozaj ste...robili vam uz nejake vysetrenia? Hlavne treba urobit spermiogram,a tebe horm.profil,ureo,mykoplazmy,kultivaciu,priechodnost vajickovodov.....ked zistia ze toto vsetko je ok navrhnu vam bud inseminaciu alebo umelé oplodnenie.....ceny su velmi podobne....a pri umelom oplodnení cena zavisi od roznych veci...ale to staci neskor ked zistis ci vam bude treba alebo nie

catherinah
15. mar 2017

Ak mas cystu, to znamena ze folikul nepraskol. Takze ani otehotniet nemozes v tom cykle, ked sa vytvori.

hanka197
15. mar 2017

@oliva001 ..ahoj my ideme tiez na ivf..cakame na schvalenie od poistovne a potom nas zavolaju..tie injekcie si si pichala aj sama ci si niekam chodila?..tie kontroly su ako casto?

oliva001
15. mar 2017

@hanka197 ahoj, injekcie som si pichala sama. Na YouTube su náučné videá a bolo to šikovnejšie ako chodiť denne na pohotovosť (okrem pregnylu, ktorý ide do svalu). V priebehu stimulácie som mala 4 kontroly.

lucia1605
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacenka2803
29. okt 2018

@lucia1605 keď sa inak nedá žene otehotnieť tak ... Povecte mi v čom niesu rizika

kacenka2803
29. okt 2018

@kacenka2803 máte dieťa cez umelé oplodnenie ? Neverte všetkému čo sa dočítate ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre