Koľko stojí umelé oplodnenie na Slovensku?

paty1
12. okt 2012

Ahojte, pracujem vo Viedni, som teda poistena v Rakusku a to znamena ze tu aj musim chodit k lekarovi a vsetky vysetrenia na Slovensku si hradit extra. Bola som na 2 IUI v BA a doktor, ktory mi robil inseminaciu a aj moj gynekolog su toho nazorku, ze 3 krat uz to nemam skusat. Dnes mi oznamil, ze tu v Rakusku poistovna preplaca umele oplodnenie iba ked je jeden z partnerov chory - napr. nepriechodne vajcovody alebo uplne zly spermiogram, my take problemy ale nemame a teda si pripadne umele oplodnenie budem cele musiet hradit sama. Viete mi zo skusenosti priblizne povedat kolko to asi stoji? Vo Viedni je to 5.000 Euro a viac vratane liekov. Dakujem

juliana30
12. okt 2012

@paty1,idem asi o mesiac na 1.ivf,,mám za sebou 3x IUI-neúspešne.Po laparoskopii mi zistili endometriózu.Mám už odobraté a zamrazené embryá.Doteraz ma to stálo cca.700€, za metódu Icsi som platila 315€, 170€ za zmrazenie,zvyšok išiel za injekcie, a ešte budem platiť 150€ za predĺženú kultiváciu.Takže rátam cca.1000€.Ale nám preplácala poisťovňa kvoli diagnóze.Myslím,že na Slovensku to budete mať určite lacnejšie,ak budete samoplatcovia.A kvoli čomu sa vám potom nedarí?Nemalo by sa pátrať najprv po tom?Máš už nejaké vyšetrenia?

boobaa
12. okt 2012

ahoj mna to vyšlo 1400 eur, aj s napichaním vajíčok (mala som ich vela, tým sa cena dvihla) , mrazením, predĺženou kultiváciou, liekmi, samotným výkonom, notárom ... prostre všetko spolu. Teraz ideme na 2 pokus a cena predbežná je 1300 eur

janap76
12. okt 2012

@juliana30 ahoj Juli 🙂 ja mám tiež endometriózu, za sebou 1xneuspešné IUI / tento mesiac / a už pôjdeme asi rovno na IVF ... to že nám to prepláca poisťovňa som už tiež počula, len som zvedavá či to hradia v plnej výške, alebo predsa len ... nevieš ako to je ? a kam chodíš do CAR ? ja do GF v BA k dr Harbulákovy.

paty1
autor
12. okt 2012

@juliana30 zatial mi robili len priefuk vajecnikov, hormonalnu hladinu - podla lekara som zdrava, priatel mal trosku horsi spermiogram, ale uz sa mu zlepsil a pri prvej IUI sme mali 15mil. - to bolo vraj dobre cislo ale neotehotnela som. Viem, ze na Slovensku to poistovna preplaca 3 krat a doplaca sa len nejaka mensia cast -tusim za lieky, kamoska platila okolo 600 Euro, mna ale zaujima kolko to asi stoji celkovo, ked si naozaj vsetko musis platit sama. Skocim sa asi pozriet do Ferticentu. Tam mi robili aj IUI. @ Janka - mne vo Ferticente povedal doktor, ze aby ti poistovna preplatila IVF tak najprv musis mat 3 neuspesne IUI za sebou.

paty1
autor
12. okt 2012

@boobaa drzim palce nech sa to podari tento krat 🙂 a nevies aka je uspesnost pri IVF? Niekde som citala ze okolo 45% ale to sa mi zda nejako malo, otehotniet je v dnesnej dobe tusim uz maly zazrak

juliana30
12. okt 2012

@janap76 ahoj,ja chodím do Iscare v BA k dr.Lattákovej.No mne bolo povedané,že poisťovňa prepláca vlastne odber vajíčok a prenos embryí.Čiže najprv si dáš žiadosť na schválenie do poisťovne, pri endometrióze ti to schvália a ty už potom doplácaš za lieky,resp.injekcie.Tie ma vyšli možno tak na cca.130€.Potom som išla na odber vajíčok,ale mala som ich 21,takže som dostala mierny OHSS,tak sme museli transfer odložiť.Platila som si navyše metódu Icsi,vraj pri toľkých vajíčkach mi to odporúčajú a to bolo zatiaľ najdrahšie 315€.Určite choď na Ivf,nečakaj na nič,my sme boli 3x na IUI a bezúspešne-strata času.

juliana30
12. okt 2012

@paty1 rozprávala som sa s jednou babou,ktorá už išla na 5.IVF a vyšlo ich to zatiaľ na 3000€.Ale to je asi v každom centre iná suma.Ale pozri si aj cenník na Iscare stránke,majú tam ceny pre pacientov,ktorým poisťovňa nič nehradí.

magica78
12. okt 2012

ahoj, ja som akurat v priprave na IVF a zatial som za lieky vysolila cez 300€ a zakrok mam schvaleny poistovnou ale zamrazenie,kultivacia,... cca nas to bude stat do tych 1500€ aj s liekmi mozno o 200€ ak budeme mat menej vajicok. ceny su cca vsade rovnake niekde maju nieco lacnejsie a zas druhe drahsie tak ked to spriemerujes vychadza to na rovnako .drzim palce

cecil36
12. okt 2012

Fuuu to su palky, to uz na Sk nevedia co maju pytat a skasnu vas aj za to, ze sa v ambulancii nadychnete 😠 Ak by som si mala vybrat zo slovenskych centier sla by som asi do ferticentu. Plati sa len za spotrebovane lieky. Ja osobne som sa rozhodla ist do CZ ako samoplatca. Cele ivf soft ma vyslo 1000eciek aj s liekmi aj s PICSI. Nesla by som do gyn five (drahe, zly pristup, o nicom konzultacie, a vysledky vam tiez nedaju) ani do iscare (tam ste len cislo).

pillabea
13. okt 2012

ahoj kočky, mne Hredzák povedal, že si mám pripraviť 330€ na lieky a 500€ na zákrok. zatiaľ som za lieky zaplatila cca 160€, ešte sme len pred... mňa by zaujímali čo platíte za zmrazenie a predĺženú kultiváciu. vďaka

vvia
13. okt 2012

cele dokoy ma to vyslo do 900eur myslim - gynfiv

bijuska
13. okt 2012

Ja som bola v iscare platila som 1000 eur a bola som velmi spokojna 🙂

ada83
13. okt 2012

@bijuska ak sa smie opýtať ku komu si chodila v iscare?

sasa31
13. okt 2012

bola som vo Ferticent v Ružinove a na prvýkrát umelé úspešné 🙂 odporúčam.

kika386
13. okt 2012

V ziadnom pripade ti neodporucam slovenske centrum, ak si samoplatca, jednoznacne Brno. Na Slovensku som mala 3x IVF, vzdy som dolacala okolo 1000eu a nikdy to nevyslo, v Brne ako samoplatca 1500eu , vyslo mi to na prvy krat a som teraz v 13 tt...

juliana30
13. okt 2012

@bijuska verím,že si spokojná, aj ja by som bola s takými dvojičkami 😀,kráááásne 😀.@pillabea za predĺženú kultiváciu 150€ a za zmrazenie do januára som platila 174€ .

bijuska
13. okt 2012

ada83@ ja som chodila k doktorke Durehovej ale ona tam uz teraz nie je skoda bola velmi dobra .

annamary27
13. okt 2012

ahoj,my sme chodili do Gyn Fiv v Ba a asi každý pokus stál cca 1000eur,ostatné platila poisťovna,ako samoplatca by si to mala asi okolo 2100eur.Ale závisí to od injekcií a všelijakých iných vecí okolo toho,podla toho čo všetko využiješ z ich ponuky.

boobaa
15. okt 2012

@paty1 ahojky, neviem aká je úspešnosť, viem len že sa tieto centrá medzi sebou pretekajú, ktorý z nich bude mať najväčšiu úspešnosť, aby nakoniec ,,prilákal,, čo najviac pacientov. ved v každému ide koniec koncov len o penieza 😒

paty1
autor
15. okt 2012

@kika386 gratulujem 🙂 a kde presne si to bola v tom Brne?

kika386
15. okt 2012

@paty1 v Reprofite...

vejvass
15. okt 2012

@sasa31 ahoj prosim ta kolko ta to cele stalo penazi.Ako dlho trvalo kym ta objednali na prvu konzultaciu alebo prve vysetrenie,Nemohla by si mi napisat priblizne postup ako to tam prebieha velmi pekne ta poprosim viem ze je tu uz taka tema ale to kym precitam ☹ A este potrebovala si odporucanie od svojho gyn.ked si sa chcela ist ku nim vysetrit?Lebo ten moj gyn.to je skoda reci 😒 este raz dakujem 🙂

janap76
16. okt 2012

@juliana30 ďakujem za odpoveď 🙂 prosím ťa čo to je metóda Icsi ? a áno, súhlasím s tebou ... idem na IVF, jedno neúspešné IUI mi stačilo.... pri mojom veku mi dr sám povedal 1 x IUI a ak nebude úspešné, tak IVF... a máš teraz už termín vkladu ? 🙂

lutko
16. okt 2012

@pillabea Ja som zaplatila za zákrok 650 eur u Hredzáka,za lieky nejakých 400 a potom za prenos ďalších 90...Je to smutné,lebo žena,ktorá nemôže mať deti nie vlastnou vinou si má v dnešnej dobe platiť za to aby mohla byť tehotná...

cecil36
16. okt 2012

@paty1 ja som bola tiez ako @kika386 v Reprofite. Ak mas byt samoplatca na Sk, tak sa mu oblukom vyhni 😉

sasa31
16. okt 2012

@vejvass
Ahoj, tu je ich stránka : http://www.ferticent.com/
Poradenstvo je bezplatné, personál je veľmi príjemný , lekár tiež. Objednali nás do dvoch týždňov na prvé sedenie. Vyšetrenie sme mali hneď u oboch a na základe výsledkov nám lekár navrhol ďalší postup, t.j. laparoskopia , následne insemináciu a potom umelé oplodnenie , všetko sme absolvovali behom 6 mesiacov a potom o 9 mesiacov priletel
bocian 🙂
Doporučenie od gynekológa nepotrebuješ , zavoláš na recepciu a objednáš sa. Za lieky som dala do 100 €.
Ak ti niečo nie je jasné, treba sa pýtať , pýtať a pýtať. My sme boli až zaskočení, koľko párov tam bolo.
Držím palčeky, určite to dobre dopadne 😉

juliana30
17. okt 2012

@janap76 Icsi je metóda,pri ktorej zoberú 1 spermiu a tú priamo vložia do vajíčka.Odporučili mi ju kvoli tomu,že som mala veľa vajíčok a nevedeli,či pri IVF sa normálnym sposobom dostanú spermie do vajíčka.Či nieje hrubý obal.A pri Icsi mi oplodnilo viacej vajíčok ako pri IVF.Nemám termín vkladu,idem o 2 týždne na kontrolu a pre recepty a potom musím počkať na menštruáciu a až potom sa konečne hádam dočkám 🙂.Malo by to byť začiatkom decembra.Ty ideš kedy na to 😀?

janap76
17. okt 2012

@juliana30 hmmm Julka chceš mi tým povedať že pri metóde Icsi je vyššia pravdepodobnosť úspechu ? ty si zatiaľ absolvovala 3 x IUI a už aj nejaké IVF ? a vajíčka ti odoberali v narkóze ? teraz berieš nejaké hormíky ? 😀 😀 😀 ...ten slovník 😀 😀 😀 my sme objednaní na 30.10 na konzultáciu čo ďalej ... IUI už nechcem, tomu vôbec neverím ... a nechám si zbytok vysvetliť či IVF alebo Icsi .... neviem...inak mám z toho trochu guláš 😉 😀 😀

vejvass
17. okt 2012

@sasa31 dakujem pekne za odpoved ja uz som raz na umelom bola bolo to pred 6 rokmi a uz mame chlapceka len to bolo v iscare ale tam to bolo take rychle ze vlastne ani neviem co nam s manzelom je ked nemozeme mat babatko proste ma hnet zacali oplodnovat samozrejme som zo vsetkym suhlasila aj som im nesmierne vdacna za mojho anjelika 🙂 ale teraz by som len chcela vediet pricinu ze vlastne preco nemozeme mat babatko.Aj ked to mozne zrejme u nas je pretoze pred rokom som otehotnela spontane ale som o babatko v 13tt prisla takze sme sa s manzelom cudovali ze co predsa len mozem ostat tehotna aj sponntane?Alebo to bol len daky skrat 😉 no teraz mam uz chrobaka v hlave a chcem vediet presne ci mozem ostat tehu alebo nemozem! Uz som im pisala a zrejme im aj zavolam teda len mam prave zapalene mocove cesty a tak to asi odlozim az kym sa uzdravim ale velmi pekne ti dakujem 🙂

juliana30
17. okt 2012

@janap76,Icsi sa používa pri zlom spermiograme,kedy vlastne vyberú najlepšiu spermiu a vložia ju do vajíčka.Mne to odporučili za to,že som mala 21 vajíčok.Vraj by bola škoda,keby dám len klasické oplodnenie a poviem príklad: oplodnia mi z 21 len 10.Takto mi zmrazili až 18ks.Neviem čo je lepšie,ale podľa mojho názoru asi Icsi.Pretože tam vyberú najschopnejšie a najlepšie spermie,čiže je tam dobrý základ,kdežto pri IVF to nechávajú "na prírodu " a hociktorá spermia sa tam dostane 😀.No to je teda vysvetlenie 😨 Oni ti určite odporučia ten správny postup aj podľa množstva vajíčok.Toto bude moje 1.IVF, brala som hormóny predtým než som išla na odber vajíčok-pichala som si ich do brucha a potom mi ich odobrali pod narkózou.Teraz ešte neberiem nič.Aj ja som bola zo všetkého zúfalá,ale časom som si na všetko zvykla,aj som si vždy všetko vygooglila 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre