Čo mi pomôže na hormonálnu nerovnováhu?

semisa
26. nov 2017

Ahojte baby ... co je najlepsie na hormonalnu nerovnovahu... myslim nieco prirodne ... mam dlhu MS a velmi kratku tu druhu cast ... ovulaciu ani nemam asi ... pretoze ovu testy mam stale iba s jednou ciarkou a druha nie je poriadne ani vidiet. ... diky za rady 😊

malinka158
26. nov 2017

To by som aj ja rada vedela

lindusss2016
26. nov 2017

Skuste hormonalnu jogu. Treba pogooglit, ake su moznsoti v okoli. Ak nie je hormonalna, skusila by som aj klasicku (hatha) jogu, celkovo sa upokojit, odburat stres a ak nezaberie, tak to.riesit s gynekologom

semisa
autor
26. nov 2017

@lindusss2016 hormonalnu jogu by som chcela skusit .. nakolko mam stresu dost.. len nemam ju urcite nestiham chodit cvixit niekde ..moze sa cvicit aj doma z videi? Gynekolog mi povedal ze to sa cistim po HAK .. ale to je uz rok a pol

lindusss2016
26. nov 2017

@semisa
Urcite by som zacala pod dozorom instruktora a ked tak potom presla na videa. Moze sa ti.zdat, ze nieco robis spravne, ale ked ta nikto neupozorni na spravne prevedenie, tak to tak nemusi naozaj byt. Ja som instruktorka jogy, zacinala som pred 10 rokmi a tiez z videi, ale casom som veru zistila, co vsetko.som robila zle. Ani klasicku jogu nemas niekde na blizku? Lebo pri joge je ten relax velmi.dolezity a garantujem ti, ze s videom sa tak nedokazes uvolnit ako.ma realnej lekcii, aj tam to chce trosku cviku, aby sa clovek naucil uvolnit a zrelaxovat mysel, nie je to take jednoduche, ako sa zda.
No rok a pol sa aj mne zda vela na cistenie...

semisa
autor
26. nov 2017

@lindusss2016 .. mat by som aj mala hadam .. ale ja cestujem do roboty a prichadzam az neskoro vecer o 6 -7 .. nezvladala by som to

lindusss2016
26. nov 2017

@semisa
Ja som tak tiez bola dlho, ze z prace som.chodila rovno na.jogu a az potom domov. Ale pre mna to bol vzdy relax, prisla som oddychnuta a plna novej energie. Mozno keby si vyskusala, tak by sa ti to.zapacilo. mozno nie. Nie kazdemu to.sadne.
Ale ja som teraz napr.v 32.tt, doma mam takmer dvojrocne zive striebro a chodim precvicovat dvakrat tyzdenne a aj ked odchadzam znicena, pridem vzdy nabudena a citim sa lepsie.

maminka1986
26. nov 2017

Mala som ten isty problem mala som aj nam vlastne polycistivke vajecniky...skusila som všetkooo možné prirodne umele a dokonca aj hormonalnu jogu a ta mi este viac porušila cyklus ako napravila ach haj....napravil sa mi az pi pôrode...zo 42 dni az 50 mavam max 32 dnovy cyklus. Je to jedine tehotenstvom plus cvivim zdravo jem

brunettka89
26. nov 2017

Ja som tiež mala hormonálnu nerovnováhu týždňové spinenie pred MS, krátku lutealnu fázu, nízky progesteron, nasadila som si pupalku dvojročnú a nastartovala má až tak, že som ten cyklus z jedného razu otehotnela 🙂

osky
27. nov 2017

@brunettka89 ako si to uzuvala?a compresne si mala?aku znacku..

matabb73
27. nov 2017

Ja som brala pri nepravidelnom cykle bylinkové kvapky Estrozin. Pri dlhšom užívaní mi pomohli. Kamarátke sa po nich podarilo otehotnieť. http://www.diochi.sk/katalog-produktov/estrozin...

denyssa
27. nov 2017

Ja zas odporúčam kvapky Gynex. Treba ich však brať aspon tri mesiace. Prvý krát mi pomohli upraviť cyklus a ovuláciu, čiže sa mi po dlhšom snažení podarilo otehotnieť. Teraz po niekoľkých rokoch ho beriem zas, lebo mám cysty na vaječníkoch. Zatial ho beriam druhý mesiac, ale cysty sa začínajú zmenšovať, takže mi pomôže vyhnúť sa lapraroskopii. Takže odporúčam...

brunettka89
27. nov 2017

@osky ahoj normálne v lekárni som si kúpila pupalku dvojročnú a jedla ju od prvého dňa cyklu ráno a večer, plus som si do polky cyklu varila čaj z alchemilky a ono mi to úplne posunulo ovulaciu, vždy som mávala tak 13 až 16 DC a tu som ju spozorovala až 20 dc, ale takú silnú, čo sa hlienu týka,že sa to nedalo nevšimnúť si🙂 , dôležité je, ak máš aj ty spinenie pred ms alebo krátku lutealnu fázu, nasadiť hneď progesterón na začiatku.

semisa
autor
27. nov 2017

@lindusss2016 budem to musiet asi skusit.. ale je pravda ze ked chce da sa stihat vsetko 🙂

semisa
autor
27. nov 2017

@maminka1986 no len mne sa nedari otehotniet :(

semisa
autor
27. nov 2017

Baby a ten progesteron sa da kde kupit? Diky .. a s tou pupalkou moze byt na tom nieco... na zaciatku ked som nemala pol roka ms po vysadeni HAK mi ju pupalka spustila

lindusss2016
27. nov 2017

@semisa
Mozno, ak sa zacnes trosku hybat, aj otehotnies. Mne z jedneho kurzu po troch mesiacoch cvicenia ostali tehotne dve mlade baby, co sa uz chvilku pokusali

semisa
autor
27. nov 2017

@lindusss2016 pohyb mam aj v praci a aj doma cvicim skoro kazdy den .. ja skor myslim ze to bude v strave a hormnoch

lindusss2016
27. nov 2017

@semisa no nie je pohyb ako pohyb. Domace prace a behanie v praci napr.po sklade nie su zdravy pohyb. Navyse cvicenie jogy ti da istu dusevnu rovnovahu (po dlhsom case), ale uz po kratkodobom.cviceni pozorujes vacsi relax a menej stresu a to je pri snahe o dietatko velmi dolezite. Strava samozrejme je tiez dolezita a hormony robia svoje, ale tie vies prave ukludnit tym pohybom, stravou a vyvazenostou.

semisa
autor
27. nov 2017

@lindusss2016 to mi aj mamina toto hovori 😊

lindusss2016
27. nov 2017

@semisa
Ma pravdu 🙂 my sme sa s muzom silou mocou snazili o dieta rok a nedarilo sa. Akonahle som sa s tym zmierila a prestala tlacit na pilu a prestala som vsade hovorit o tom, ako velmi dieta chcem, tak som otehotnela 😀 drzim palce, nech sa das co najskor do poriadku, aby si bola silna a zdrava mamina

maminka1986
27. nov 2017

@semisa ani mne sa nie 4 toky..az ivf pomohlo

osky
27. nov 2017

@brunettka89
Diky za rasu.no ja teda nemamvskoro vobec ms.takze zacat brat a hotovo...a to bol olej ci dake tabletky?
Alchemilku pijem-zmiesala som si s rebrickom a hluchavkou bielou.ale zatial nic vyznamne sa nedeje..

Gynex mne absolutne nepomohol a ne odporucam ho aj s inych dovodov.

pe5ka1
24. jan 2018

Vitolize od Foreveru

zuz123
24. jan 2018

Ahoj no najpepsie je vyhladat odbornika v tto pripade endokrinologa, ja som mavale veeeelmi nepravidelnu ms a k tomu bez ovu a nakoniec to bola stitna s ktorou som konecne po dvoch rokoch liecby otehotnela a teraz sa tesim z dvoch huncutov 😁. Takze zalezi od teba, ja som predtym tiez 2 roky skusala "same prirorodne veci" az kym ma manzel neobjednal na endo a davaj ho. Mna sa endokrinologicka zakazdym pyta na dlzku cyklu a krvacanie, a tvrdi ze cyklus nad 34dni nie je v poriadku. Takze drzim palce a vela stastia k ceste za babom

ikissedagirl
5. apr 2018

Dievcata, ktore mate za sebou kurz hormonalnej jogy; je podla vas nutne absolvovat kurz, alebo he vpohode cvicit podla instruktazneho videa?

evinkamaminka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinkamaminka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyduska2312
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre