Čo môže byť príčinou krvavého výtoku?

ineza
24. dec 2011

Potrebovala by som poradit mam 22 a s partnerom sa pokúšame o bábo no nedarí sa nám. Pred 4 rokmi som bola operovaná na cystu na vaječníku (vaječník mi nevybrali) a odvtedy beriem tabletky Duphaston. Pred 2 týždňami mi skončila menštruácia a minulý týždeň ma začali bolieť vaječníky, celé podbruško a prsia. Prsia ma nikdy neboleli od kedy som dostala prvú menštruáciu ( ani pred ani po menštruácii). Býva mi v posledno čase le, ale to skôr pripisujem tlaku. Včera som dostala slabý krvavý výtok a dnes je už silnejší. Newiete mi poradiť čo by to mohlo byť?? Kedže sú sviatky tak skoro ku doktorovi sa asi nedostanem :(( a veľmi sa obávam aby to nebolo niečo zlé .. prosím poraďte

latvia
24. dec 2011

@ineza tazko poradit cez internet bez vysetreni. je to cerstva krv? akus to lepsie popisat

ineza
autor
24. dec 2011

je to taká tmavá krv až hnedá -- ale nieje ako menstruacna ..

latvia
24. dec 2011

@ineza robila si si tehu test?ked ti pred 2 tyzdnami skoncila menstruacia, mozes akurat ovulovat, priznaky aj ten vytok mozu byt z ovulacie. urob si test, potom uvidis. ak by to bola cerstva krv, tak by to trebalo riesit, ale takyto vytok moze byt aj po menstruacii. aj kebyze si tehotna, vytoky byvaju v prvych tyzdnoch. a pokial beries duphaston, zrejme by ti ani nic ine nedali

maria30
24. dec 2011

@ineza tú poslednú menštruáciu si mala normálnu, či slabšiu? ak si si nerobila test, tak si môžeš byť aj tehotná.. ja som bola natom skoro podobne teraz pri poslednom... ale tu ti fakt nikto neporadí, tak ako píše @latvia.. treba, aby ťa vyšetril gynekológ.. ak si aj neni tehotná, tak krvácanie medzi dvoma cyklami nieje v poriadku.. držím palce

ineza
autor
24. dec 2011

no vyskusam este test... ja sa bojim preto ze som to este nikdy nemala a newiem co mam od toho ocakavat...ta bolest vajecnikov je raz taka paliva a potom ako keby som mala tlaky na nich alebo nieco take.. a k tomu mam este aj moč tmavo oranzovy a volala som vcera mojej doktorke a ona mi povedala ze mam prist na novy rok ak sa mi to nezmeni lebo ona ma dovolenku do konca roka

latvia
24. dec 2011

@ineza sprav si test, zmeraj si teplotu. ak bude test negativny, je mozne ze bud ovulujes, alebo mas nejaky zapal. ak by bolesti pretrvavali,alebo sa zhorsovali, treba ist k lekarovi hoci na pohotovost, nech ta prezrie, poriadne vysetri

ineza
autor
24. dec 2011

ďakujem .. no uvidím ako dopadne test a budem sa co najskor ist ku doktorovi lebo som z toho nervozna a co citam na internete tak tam pisu aj o rakovine krcka maternice a to ma znepokojuje este viac... lebo na strey som bola vo februari a to uz je dost dlha doma :((

ineza
autor
24. dec 2011

ale ďakujem z a rady 🙂)

latvia
24. dec 2011

@ineza ak boli stery vo februari v poriadku tak sa nestras s rakovinou 😝 a ked uz pojdes k tomu dr, tak ho poziadaj, nech ti vysetri HPV virus, ten sa v mnohych pripadoch pricinuje o vznik rakoviny krcku.

alexandra16
26. aug 2013

ahojte prosim o radu.posledny menzes som mala 20.7.a teraz nedorazil 20.8 takze my uz meska 6 den.pred dvoma mesiacm ma operovali na cystu ale menzes som dostala a vsetko je v poriadku.teda 20.8 som bola ese naposledy u gynekologa ale nepozrel sa namna,len sa spytal ako sa citim,tak som mu povdala ze som nedostala este menzes tak my pychol vyvolavacku,ale pred pychnutim som si urobyla teh.test a bola tam slaba ciarka.a povedal ze ked nepride mam prist za 10 dni.ale menzes nikde vcera akurat som mala trosku krvavi vytok ale velmi slabi tak som si dala vlozku ze mozno dorazi a nic.dneska rano tiez malinko krvy ale nic,a uz to aj prestalo.tak neviem myslite ze to moze byt tehu alebo nieco ine?mam urobyt este jeden test?ale mam trosku strach ze to nevyjde a menzes dorazi.som nervoznejsia a bolia ma pradavky a niekedy cele prsia.dakujem za odpovede a aj podbrusko ma boli ako by som to mala dostat a potom ma to prejde,a potom zase boli a zase prestane.este som sa zabudla spytat moze aj ta injekcia ukazat pozitivny test alebo nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre