Deti krátko po sebe

zuzik311
2. jún 2013

Ahojte mamičky, malý má dnes 14 týždňov a začínam rozmýšťač o ďalšom bábätku.. zaujíma ma Váš názor ako to zvládate keď máte deti po sebe.. a ako to bolo s kojením.. malého ešte kojím a nerada by som prestala.. čítala som protichodné názory niektorí tvrdia, že musíte ukončiť dojčenie a druhí že netreba.. podľa mňa ak je žena OK tak netreba.. Aký rozdiel odporúčate?

raona
2. jún 2013

môj názor je, že všetko má svoje za a proti, a tak je to aj s vekovým rozdielom, je to len na Vás ako sa s manželom dohodnete... U nás to bolo tak že staršia mala 1,5r keď som otehotnela s druhou, tú prvú som musela odstaviť od kojenia, pretože mi to nerobilo dobre, ale sú ženy, ktoré sú s tým OK ako píšete a potom koja aj obe deti naraz... 🙂 A ako to zvládame? Staršia chodí do škôlky, ale druhý krát by som to už neurobila, bo je veľmi často chorá a potom sme chorí všetci v rodine.. takže pre mňa to bola chyba dať ju do škôlky.. a keď je doma /je častejšie doma ako v škôlke, kvôli chorobám/, tak zvládame, musíme, i keď občas je to o držku, vedia sa pohašteriť, pobiť ako všetky deti, ale milujeme ich také aké sú.... každopádne ja by som vekový rozdiel nemenila, bo sa chcem aj do roboty dostať 🙂

jaaj a teraz pozerám, že Váš malý má len 14 týždňov.. noo to si s ním ešte užite bez tehulkovania aspoň do roka /aj maternica si potrebuje oddýchnuť a aj Vy/, bo potom už nebudete sa mu venovať toľko ako sa mu venujete teraz., zacne sediet, chodit bude vsadee a popritom druhe babatko mat nie je sranda.....

anieli_1
2. jún 2013

@zuzik311 ahoj ja mam medzi detmi 16 a pol mesiaca a teraz sa uz aj zahraju tak je to niekedy zaberak na ne ale neskor sa to vyrovna ako vravim uz teraz sa vedia zabavit ....a s kojenim ja som sa pokusala kvoli tehu odstavit maleho lebo som stale chudla a vela takze sme to vydrzali asi mesiac ani to nie bo odislo mi mlieko ako som Ho nedavala ale aj tak pistal tak dudlal na prazdno a hned sa mi zas pustilo mlieko a tak sme kojili dalej....ked sa mala narodila tak nastal najvacsi problem ked Alexko videl ze sa musi delit o mliecko 😅 a tak kym sme si nasli nejak na to rezim som kojila naraz ich a potom kazdeho zvlast a sekla som s tym ked mala Nikol 15mes a Alex 2r a 8mes lebo som vyzerala uz strasne a nedalo sa odstavit len jedneho tak som musela aj malu aj ked mi bolo luto.... A pocas tehu som zvladala vsetko aj s malym na ihrisku 😉

k_a_j_k_a
2. jún 2013

Tu je taka ista tema, skus sa popytat tam https://www.modrykonik.sk/forum/mam-vice-deti/d... 🙂 pripadne je tu este veeeela tem ohladne deti kratko za sebou 🙂

Inak, ja mam rozdiel 19 mesiacov, zo zaciatku to bolo narocne, ale postupne sme si nasli system a teraz je to uz fajn. Mladsia ma takmer 3, starsia 4,5. Su dni, kedy ich vidim len na jedlo, inak dokazu byt zalezene cely cas v detskej. Obcas odtial vychadzaju rozne zvuky, ale zatial sa tam nepozabijali 🙂 . Nedaju na seba dopustit a su na seba straaaasne naviazane. Ak jedna neposlucha a ja na nu kricim, hned pribehne ta druha a chrani ju 🙂 . Som rada, ze mame taky maly rozdiel.
S kojenim som ja musela prestat, jednak sa mala odstavila sama v roku, ale ako som otehotnela, tak ma to zacalo boliet. Cca mesiac som to vydrzala, ale potom sa uz dcerka sama nechcela kojit. Ale pokial nie su ziadne tazkosti v tehotenstve, tak kojit mozes dalej a neskor aj tandemovo 🙂

sasenocka2
3. jún 2013

@zuzik311 Ahoj moja ja som kojila malu do troch rokov a bola som uz tehotna kojila som ju aj pocas tehotenstva no ked som porodila tak som kojila uz len malinku aj v nemocnici sa cudovali ze mam vela mliecka ked som do teraz kojila kedze ho bolo naozaj vela tak som ho davala do nemocnice obcas ked som uz nemala flasky tak som ho davala nasemu kocurovi 🙂 muz sa my smial ze mozem kojit celu dedinu stale sa ma pytal skade ho berem aj ked mam male ceciky 🙂
pre mna bolo tiez lepsie mat druhu a tretiu dcerku po sebe 🙂 😉

vera3000
11. jún 2013

@zuzik311 Ahoj ja som na tom bola uplne rovnako odkedy som maleho porodila 🙂 o 2 dni ma 7 mesiacov a za take 3 sa do toho pustame konecne sa mi podarilo muza presvedcit 😀 dam doporiadku vahu trosku vitaminov a hotovo 🙂 my sme sice kojili iba do 3 mesiacov ale pocula som ze ked tehotna koji beru sa tym vitaminy vyvijajucemu sa babatko ale neviem co je na tom pravdy... Asi mas pokojne dieta ked rozmyslas nad dalsim nas Vilko bol do 3 mesiacov super do 6 bol ako satan potom zacal behom jedneho tyzdna sediet a lozit a teraz je zase super zacinam ho zoznamovat s nocnikom uz sam stoji robi prve krocky ked ho drzime takze ja verim ze ked to mnohe zvladli tak to zvladneme aj my 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre