Dieťa - za a proti. Ako vám zmenil život?

tinyx
9. apr 2016

Baby poradte mi, ja už som zúfala, veľmi túžim po bábätku chcela by som už to krásne maličké ružovučké stvorenie mať a držať v náručí. Mať niekoho kto ma bude volať mama a všetko okolo toho. Ja mám 24 môj manžel o 3 roky starší, takže si myslím že už má aj vek na to mať dieťa. No stále, keď už sa rozprávame s manželom o tom, že je čas, tak ja neviem, nejak začnem cúvať a stále si poviem, bože veď som mladá ešte chcem toho veľa vidieť a zažiť a chcem ešte užiť "slobody" chodiť večer vonku a nie byť s dieťaťom na krku zavretá doma. A keď vidím svoje kamarátky na FB ktoré už majú deti tak si stále poviem bože taká mladá a už ma dieťa a pritom ešte nič nezažila. No vždy keď vidím tehotnú ženu tak z nej nemôžem spustiť zrak, alebo keď vidím na FB ako kamarátky ukazujú tehotenské brušká, tak chcem to aj ja. No stále niečo vo mne bojuje vetou " Ach aký krásny mám ja život bez pokakaných plienok a revu". Chcem bábätko a to veľmi no bojím sa že stratím tu pohodlnosť ktorú teraz mám.
P.S: Sme zabezpečení veľmi dobre, financie problém nerobia,s manželom máme veľmi dobrý a úprimný vzťah, žijeme mimo Slovenska.
Ako sa vám zmenil život, chcem úprimne vedieť či by ste brali staré dobre časy bez dieťaťa alebo by ste nikdy v živote nemenili ????
Dávam to sem ako otázku, takže odpovedať nebudem.

rora
9. máj 2016

stratis vsetko svoje terajsie pohodlie, kludny spanok, bezstarostnost,akcie vonku kedykolvek chces ty atd... a ziskas zmysel zivota. Ja len tolko k tomu.

natalym
9. máj 2016

Keď rozmýšľaš ako stratíš svoje pohodlie tak deti nemaj. Proste buď to chceš a ideš do toho alebo nechaj tak. Aj s deťmi sa dá robiť kopa vecí, cestovať a pod.

f3rari
9. máj 2016

Pozri, ja ti poviem za seba, tiez sme mali s manzelom zivot ze sme vypadli kade tade, vecer ked sme sa rozhodli ze pojdeme von tak sme sli.. Prislo aj obdobie kedy sme chodili kazdy zvlast, on s kamaratmi a ja s kamoskami na disco, potom zrazu nas to omrzelo a viac sme si vychutnavali vylety,dovolenky a take tie rodinne "dejchanky" ale bez deti a tak sme si povedali ze ten jeden maly clovek nam na vyletoch chyba..ze aj doma je akosi prazdno,sice sme sa venovali nasmu psikovi ale nebolo to ono.. Tak sme sa rozhodli ze je cas a ideme do toho.Trvalo nam skoro 3 roky kym som otehotnela,bola som z toho na nervy. Ked sa to stalo a pozerala som na tie 2 ciarky po pravde ma chytala panika ze co teraz, ze ten pohodlny zivot vo dvojke je predsa fajn..Ale preslo to. Ked sa maly narodil, ti poviem ze je to to najkrajsie co sa mi stalo v zivote..A tiez ti poviem ze ja som s malym mala od narodenia pokoj, krasne mi spaval celu noc,rano vstaval o 8, od nejakych 5 mesiacov sa budi o 10-10:30..takze ja neviem co je to nocne vstavanie, v zivote nemal koliky, ked mu zuby idu ani nevieme,uplna pohoda. A cestovanie?zazitky?Vsetko je po starom, dovolenky s malym, vylety s malym, najnovsie tury s malym, posadime ho do nosica a ideme.. Ved spoznavat svet sa da aj s dietatom..Prave teraz maju ovela väcsi zmysel lebo rodic si uziva to ked sa pozera na spokojne a stastne dieta,ako objavuje nove veci..Netrcim doma zavreta pri malom inak, to je blbost, neviem preco vzdy vsetci povedia ze trcis doma s deckom..Ved budes chodit na prechadzky..A nehovorim, obcas vecer von vypadnut sa tiez da, ak mate starych rodicov,ktorí sa bez problemov postaraju a potesia sa ze maju doma vnucatko..Takze to su vyhovorky..Ale asi mas cas este, nechaj to, ono to same pride 😉

wieruska1
9. máj 2016

ja som mala svadbu v 24- lebo sme chceli, dieta v 25- lebo sme chceli....... ale mam XY kamaratok ktore toto vsetko absolvovali, lebo mali pocit, ze o nieco prichadzaju lebo ked ty tak aj ja a to je snad ten najhorsi dovod na zalozenie rodiny. Dieta do urcitej miery, vlastne uplne obrati zivot na ruby, na druhej strane subjektivne nemam pocit ze by som o nieco prisla ...... musim svoj program do urcitej miery prisposobovat, vyberat hotely s vyhradne piaeskovymi plazami, idealne s detskym kutikom, balim o jeden kufar naviac, trosku menej knih (ale ozaj ibe trochu) musim mysliet na to ze nematm v kabelke vodu na pitie moze sposobit problemy nadpozemskych rozdielov rovnako ako absencia proviantu. nikdy nemam poriadok v aute a dva roky som v restauracii nejedla teple jedlo ..... potom sa to vsetko zvrtlo knih precitam viac ako bezdetna, jedlo v restike je zrazu teple a aj na zachode a vo vani som obcas sama..... a vdedy dojdes na to ze ti to vsetko okolo chyba a otehotnies znova

adela232
9. máj 2016

Ja som mala 25 keď som otehotnela. Teraz mám 2 krásne deti zdravé a áno je to náročné niekedy ale napoznám jediné proti. Zdravé dieťa je veľký dar. Neľutujem jedinú sekundu že sme sa rozhodli mať deti. Zmení sa vám život a veľmi ale v tom pozitívnom zmysle. Aj keď život je taký raz ste hore raz dole a to sa týka aj detí raz je dobre potom mate pocit že nič sa nedarí tak ako by ste chceli a že ste zlá matka, keď neposlúchajú, ale nie je nič krajšie ako byť matkou. Pre mňa ten najkrajší pocit na svete. Každý deň za to ďakujem Bohu. A určite sme ešte neskončili 🙂

katy83
9. máj 2016

akoby som seba pocula ked som bola v tvojom veku 🙂 ked som mala 24r. zila som v zahranici a veru bolo to super. Tiez som pokukavala po mamickach s malym babom, vedela som, ze deti chcem mat a pomalicky sa na to aj citim no na druhej strane som vedela, ze zivot aky som mala vtedy by mi chybal. Ked si na vazkach tak este pockaj....ja som postupom casu cim dalej tym viac tuzila po dietatku a bola som si ista, ze ho chcem . Vydavala som sa ked som mala 28r. velmi sme si priali mat dieta no nebola to lahka cesta. Prve som rodila v 30tke a synceka o rok neskor 🙂

lissbeth
9. máj 2016

To si pis ze stratis pohodlnost, slobodu, nervy, scitane niekolko tyzdnov spanku....na toto ta nikto nepripravi ani neda navod. Ja mam teraz 30, nemam po ruke ziadnu rodinu ktora by mi pomohla, na par hodin odbremenila, manzel od rana do vecera v praci, je to hrozne, depresivne, niekedy ponorka, niekedy potreba psychologa a nehanbim sa priznat ze mam aj lieky predpisane. Uz 9,5 mesiaca cele dni 90% len ja a maly, a domacnost, a starostlivost o manzela.
Ale tie nadherne chvile momenty, tie niekolke poprve, ako sa smeje, aky zacina byt sinter, a ako ma vie vypusinkovat, to je pre mna ten dovod zit, to slniecko v mojom srdci co ma tak hreje, cely moj svet, nieco co sa neda opisat, len ako matka zazijes tu naozaj silnu lasku......toto by som si uz nedala vziat absolutne za nic.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre