Dojčiace snažilky

magic08
18. mar 2012

Ahojte. Nenašla som nikde tému, ktorá by sa venovala vylucne dojčiacim mamičkám, snaziacim sa o druhé, tretie, štvrte,... bábo. Moja dcérka bude mať o chvíľku 2 rocky a stále je dojcena, prvú mrchu od pôrodu som dostala po 21 mesiacoch a odvtedy sa snažíme aj keď ani predtým sme sanechranili. Túžba po druhom mimo rastie, no odstaviť dcérku kvôli tomu nechcem. Nájde sa mamina, ktorá jena tom rovnako ako ja, na gumenú rád, nápadov a skúsenosti?

magic08
autor
20. mar 2012

Žiadna dojčiaca snažila? ☹

nika80
20. mar 2012

@magic08 aj ja ešte kojím a tiež sa už pár mesiacov snažíme o súrodenca pre našu malú. Mne prišla prvá MS 4 mesiace po pôrode a je viac menej pravidelná. Preto keď sme sa začali snažiť, som si myslela, že nebude problém "trafiť" sa do plodných dní, ale zatiaľ bez úspechu. Niekde som sa dočítala, že keď chcú dojčiace ženy otehotnieť, mali by prestať v noci kojiť. Na to som sa zatiaľ neodhodlala 🙂

strapco13
20. mar 2012

@nika80 je tu vela tem o dojceni v tehu a potom o tandemovom dojceni.-.tak drzim palce nech sa pridas
ja som otehu pri dojceni..maly nemal este rok, stale dojcim obe deti
dojcila som vtedy napoziadanie aj v noci..mala som predtym 2x menzes...nesledovala som si cyklus 😀 😀 a otehu som ako mi skoncil mezes..cize uplne na zaciatku...tie 2 predtym som mala s rozostupom 5 tyzdnov

magic08
autor
21. mar 2012

@nika80 ahoj, teším sa že aspoň niekto 🙂 ja som zas itala že dojčiace mamičky majú mali výstelku maternice tak že aj v prípade oplodnenia sa nemá kde vajko uhniezdnit.
Aj nejako sleduješ ovu meraním by, príp. Ovu testy?

@strapco13 je tu veľa tém o dojčení v tehu no ani jedna o dojčení a snahe o druhé bábo. Nedáš nejaké know how ako otehu počas dojčenia?

magic08
autor
21. mar 2012

@nika80 aj jamamNelu 🙂

strapco13
21. mar 2012

@magic08 ja som pisala ze drzim palce nech sa pridas..teda ze dufam ze sa coskoro z dojciacej snazilky zmenis na dojciacu tehulku 😉
ja som otehu tak ze sme sa planovali povodne ked bude mat maly rok tak sa porozpravame s mm ze kedy bude vhodna doba na druhe..ale ked mal maly 11 mesiacov tak sme sa s manzelom brutal pohadali ..no potom sme sa udobrili a to udobrenie oslavili..a to bol naval emocii, lebo to bola akoze brutal hadka, rano som od neho chcela odist 😔 ..no ale udobrili sme sa oslavili sme to a kedze mi len akurat skoncil menzes, tak sme si nedali pozor v tych emociach a pekne sme zaspinkali no a o tyzden som zacitila ze ups..toto uz poznam 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀
cize nesilit to , uzivat si drobca, muza a nechat tomu cas..telo vie ci uz si pripravena na dalsie tehu alebo nie 😉

kristip
21. mar 2012

drzim vam palce, dievcata, ja mam 7 dni do terminu porodu a Petko je stale dojceny,
@strapco13 a stale mu chuti viac a viac 🙂
pekny den

vejula
21. mar 2012

@magic08 ahojky, nooo ako vieš je to fakt indivindi. hmmm. niektore žienky dostanu mrchu po par mesiacoch od pôrodu aj napriek tomu že dlho dojčia. Ja som dostala prvu mrchanu až po 19 mesiacoch od porodu.

magic08
autor
21. mar 2012

@strapco13 hm, asi sapohadam s manželom aj ja 😀 ale máš pravdu že siliť to netreba ale keď túžbami brušku je väčšia 😉

@kristip gratulujem a držím palce

vejula
21. mar 2012

@magic08 😀 😀 keby išlo o hadky s manželom tak mam už deti minimalne 10 😀 😀 😀

magic08
autor
21. mar 2012

@vejula hej viem žena to individuálne. Tak potom šťastie že sa nedarí tak akoby sme ch eli inak máš doma skolku

vejula
21. mar 2012

@magic08 😀 😀 noooo my mame take talianske maželstvo, takže asi tak 😅 Vy sa s mužičkom často nehadate čo? Tak to skus možno u teba to zaberie 😝 😀 Inak ozaj ako mala? stale taky zavislačik? Moj je strašny!!! fuuuu

magic08
autor
21. mar 2012

@vejula ale hádame len väčšinou ja rýpem. Poviem si svoje a je kľud. Mala stále závislej no jasle znáša celkom dobre. Chodíme adaptovať.ráno troskuplac a potom jedobre. Moja velkacka je to

vejula
21. mar 2012

@magic08 jeeej. moj vydrži s mojou mamou aj vyše pol dna, on ked ma nevidi tak mu ciciky nechybaju. To len ked je pri mne tak furt žobroni o cicik

magic08
autor
21. mar 2012

@vejula presne tak ajmoja. Stalo sa že dôraz musela z domu na celý deň a mala bola v pohode, ale vieš to je iné ak je s niekým koho pozná, babkadedko táto... Akord je v novomprostredi nové tváre... No som zvedavá ako sa bude správať keď tam bude musieť aj spinkať. To mzslil bude najväčší problém. Zvlášť keď sa zobudí, hneď oka mamu a voči a ešte pár minút dospi. No v jasliach uzmamanebude. No jetostres pre drobca aj pre maminu

vejula
21. mar 2012

@magic08 no jasne, nebude to lahke. JA si to neviem ešte predstaviť. Maleho by som dala do škôlky až na další rok, ked bude mať 3,5 roka, a to tiež zo začiatku len na pol dna. Ozaj vy si platite to dobrovolne nemocenske?

magic08
autor
21. mar 2012

@vejula dovtedy chceš byť s malým doma? A čo práca, to ti budú držať miesto dovtedy?

vejula
21. mar 2012

@magic08 ja som otehotnela hned po škole čiže mi nemaju kde držať miesto. A chcem isť rovno na druhu matersku. Ty predsa tiež nie? 🙂

magic08
autor
21. mar 2012

@vejula nie, ja som pracobala vyse pat rokov po vyske ked som otehu s dcerkoi

vejula
21. mar 2012

@magic08 jj, ja som mzslela o tej druhej materskej... Že by si tiež rada na druhu matersku

magic08
autor
21. mar 2012

@vejula nooo ano ale boh vie kedy sa podari. Co ked bideme cakat rok to radsej popracujem a zvysim si mateesku

nibiru
21. mar 2012

@magic08 aj ja stale dojcim a druhemu sa nebranime i ked sme chceli zact z po Larinkiných 2r. no posledny menzes som mala 19.2 ovulaciu podla hlienu 5.3 v ten den sme mali aj nechraneni styk asi 3dni na to sme vsetci 3doma schytali daky hnusny virus a preslo nas to len pred par dnami dnes som 32den cyklu vcera som si robila cez den test citlivost 25 bol negatívny menzes mi nezvikne meskat uz rok ho mam ako hodinky do 30dna.no a kedze pred dvomi dnami sa mi urobil neskutočny ale fakt hnusny herpes jeden na hornej a dva na dolnej pere mam takeho tušaka či nejsom zase tehotna lebo s takouto perou a s takým velkym herpesom som skoncila ked som čakala dcerku bazalnu teplotu som mala rano 36,8 viem že je blbost ju merat cez den ale zmerala som a bola 37,3....rano si budem robit test s citlivostou 10 som zvedava čo ukaže zatial to pripisujem prekonanej chorobe i ked ked som bola chora pred 2mesiacmi a brala antibiotika nemeškal mi teraz som lieky nebrala pri dcerke som mala den pred mrchou vyslovene ducha az na 4den meskania bola druha jasne viditelna.

alena24
21. mar 2012

ahojte, aj ja by som sa k vam rada pridala, mam 10 mesacneho syna a je stale pomerne dost intenzivne dojceny. MS som mala len raz a to v januari takze o pravidelnosti sa hovorit neda. Zatial nesleedujem BT ani si nerobim ovu testy a asi ani nebudem, len by ma to stresovalo. Tiez mm pracuje v zahranci takze u nas pripadaju do uvahy len vykendy 😅 syna sa nam podarilo sploddit pol roka po svadbe a pomaly ani neviem ako, proste to prislo a dufam ze aj druhe tak pojde 😉

vejula
21. mar 2012

@magic08 my si platime to doplnkove poistenie kvôli vyššej materskej. Ale to sa dalo prihlasiť len do 31.1. teraz už sa da len ten balik

magic08
autor
21. mar 2012

@vejula viem o tom

@alena24 ahoj, vitaj medzi nami
@nibiru ahoj, tak všetko nasvedčuje že byto mohlo byť tehu, držím palce. Zajtra čakan na správičku o výsledku na teste

nibiru
22. mar 2012

@magic08 tak som si ho ani nemusela spravit v noci sa mi spustila mrcha ale nevadi v lete zaciname na plno:o) som zvedava kedy sa zadari na laru sme cakali 2r.tiez nesledujem bazalnu to len teraz že ci nahodou orientujem sa len podla hlienu inak to nechavam na volny priebech pri malej zabralo az to ked som to vzdala .....neviem no teraz som mala takeho tusaka zeby možno :o(ale nevadi mame este cas....chcela by som prejst s rodicovskej na matersku.

magic08
autor
22. mar 2012

@nibiru ahoj, tak to ma mrzí, na budúce to vyjde. Ja nastupujem v apríli do práce, tak verím že sa zadaru skoro a prídem tam na iné myšlienky, nebudem furt riešiť grafy, ovutesty... Bude treba makať. 😅 😝

nika80
22. mar 2012

@magic08 zatiaľ si nemeriam bazálnu teplotu, lebo ešte v noci kojím. O tej výstelke maternice som ešte nepočula. V apríli sa chystám na preventívku, tak sa chcem doktorky spýtať, čo by som mala robiť (okrem ťuťu-muťu 😀 ), aby som otehotnela. Dcéra sa nám podarila po roku a pol snaženia, mala som zvýšený prolaktín a ten vraj bráni otehotneniu. Dúfam, že teraz nám to nebude tak dlho trvať 🙂

jana776
22. mar 2012

@magic08 ahoj, ja som tiez bola dojciaca snazilka, prvu mrchu som dostala ked mala mala 7 a pol mesiaca a od vtedy sme sa snazili. Teda spolu asi 15 mesiacov. No ale nakoniec sa podarilo 😀
Nijako sa nam nedarilo aj ked sme snazili pocas plodnych dni, takze ked mala mala asi 19 mesiacov tak som jej zaviedla kravske mlieko. Pila ho dva krat - rano a vecer po cca 2.5 dl a to mi dost znizilo laktaciu. Zaroven som si zacala merat bazalnu teplotu a na treti cyklus merania som otehu 🙂
Malu stale dojcim a vyzera ze dame aj tandem, lebo o odstaveni ani nechyrujeme 😀
Drzim palce nech sa podari aj vam cim skor.

magic08
autor
23. mar 2012

@jana776 super, tak to gratulujem a držím palce. My sa v noci dojcime raz, občas viac krát keď ma mala nejaký problém. Počas dňa puta cici aj 100x, ale už nastúpila do jaslí takže aj mliečka bude menej, tak pevné verím žena aj namcoskoro podarí. Mohlo by to pomôcť, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre