Drilling vaječníkov. Po akej dobe sa môžete "snažiť"?

nellie_
12. dec 2008

Ahojte, ešte som tu takúto tému nenašla..chcem sa spýtať že keď vám toto robili, po akej dobe ste sa mohli zacat snažilkovať o bábetko???
Mne to robili pred 2 týždňami a doktori mi zakázali sa po tomto zákroku snažiť 2 mesiace...ale na druhej strane viem, že po laparke je najlepšie otehotnieť hneď keďže je ňou všetko pekne spriechodnené...

krakulka
19. dec 2008

Ahoj Nellie, myslím, že od ďalšieho cyklu. Ak si nemala nejaké iné problémy. 😉

lucula73
19. dec 2008

Nellie,
mojej kamarátke to tiež robili,nič jej nezakazovali,ona otehotnela hneď po zákroku,ešte v ten cyklus.
Tak si myslím,že dva mesiace čakania sú zbytočná strata.

kikina666
19. dec 2008

nellie neriskni to radsej pockaj, je tam zvacsene riziko potratu tak radsej nie nech sa to pekne ukludni a az potom ... aj nam doki povedal, ze radsej mesiac pockat ako potom lutovat ked nebude zregenerovany organizmus

halienka
19. dec 2008

Ani mne po zákroku nič nezakazovali, ale ja som bola aj tak taká ubolená tie 2-3 týždne, že som na sexík ani nepomyslela 😀 Až ten ďalší cyklus. Ale tiež poznám kočku čo hneď potom otehotnela. No ja by som asi tiež ten mesiac počkala, predsa len kým sa všetko ukľudní a zahojí...

lucula73
19. dec 2008

A viete čo sa robí pri tom drillingu?Do obalu vaječníka sa navrtajú dierky,aby sa vajíčka ľahšie dostali von,tým som chcela povedať,že s maternicou sa nerobí vôbec nič,teda nevidím dôvod zvýšeného rizika potratov.No je to vec názorov - čo doktor,to iný názor.Lebo tej mojej kamoške doktor zase povedal,že ak ju nič nebolí,môže skúsiť aj hneď,a podarilo sa.

halienka
19. dec 2008

Ono asi ozaj ide o to ako to ktorá (organizmus) znáša tie zákroky. Aj keď to nemá nič spoločné s maternicou, ale brušná stena sa musí zahojiť, vo vnútri celého brucha sú rozdráždené miesta, ktoré môžu oslabiť celý organizmus. Telo vtedy nasadzuje všetky sily na to aby dohojilo to čo treba. No poznám ženu ktorá ešte v ten deň po zákroku cestovala na dovolenku a bola v pohode, a ja som po zákroku do polnoci zvracala aj keď nebolo čo. A 2 týždne som mala brucho napnuté a pripuchnuté. Preto sa možno lekári trochu obávajú, že síce nie každá žena, ale u niektorých by to možno ten organizmus nezvládol a tak radšej ženu varujú. Pre nich je to istota. Ale mne lekár sex nezakazoval, tiež povedal, že sa vie po drilingu celkom rýchlo zadariť, no povedal mi aby som sa zariadila podľa toho ako sa budem cítiť. No a ja som veru bola schopná až po nasledujúcej mrške 🙂

lucula73
19. dec 2008

No vidíš...podľa toho,ako sa budeš cítiť...tak veľa šťastia v budúcom cykle.

Inak,aj ja mám PCO,beriem metformín,doktor mi však ten drilling zatiaľ nechce spraviť,no po novom roku idem na laparku,tak uvidím,čo tam zistia...

halienka
19. dec 2008

Luculka, možno ti ho aj rovno urobia, ak budú vidieť že treba 😉 Keď už budeš na tom operačnom stole 😉 Ja neberiem nič, teraz mám väčšinou ovulačné cykly, takže je to vcelku dobré. Držím palčeky, aby ti to pomohlo a čím skôr si bola tehu 😉 😵

lucula73
19. dec 2008

Dík,aj ja dúfam,že urobia,čo bude treba,keď už budem na tom stole.

deb
7. dec 2010

Odkedy som bola na drillingu vaječníkov, mám neustále bolesti vo vaječníkoch už pomaly rok aj mimo menštruácie. Môj gynekológ tvrdí, že sa s tým nedá nič robiť. To mám žiť s bolesťami? Je na tom niekto podobne?

kaaaty
28. máj 2011

Ahojte baby som po laparke a drillingu vajecnikov a nedosla mi mrcha iba spinenie, chceli sme ist na IUI ale dr povedala ze musim mat mrchu a potom zacat stimulovat.....16 dni som brala maitalon(HAK) po vysadeni som sa vsak opat dockala len spinenia....som s toho uz pekne nervozna.....Nemate niektora podobnu skusenost?

andykot
14. jún 2011

Ahojte,

ja mám ísť na laparku budúci týždeň...... no začínam mať strach...
Krvácali ste po operácii, alebo došla mrcha v takom čase ako mala?
ďakuejm

in131
14. jún 2011

Neboj - nieje to nič hrozné. Jeden den budeš unavená- ak su priechodne tak vôbec to nebolí ale ak nie tak ak sa bude dať spriechodnia ti ich a trošku to bolí ale to zvládneš. Neboj

andykot
15. jún 2011

ďakujem 🙂

mabumi
15. jún 2011

ahojte, mne okrem drillingu odstranovali aj endo cysty a spriechodnovali vajcovody. ale nic mi nezakazovali, skôr naopak 😉 . ak sa na to citis, tak treba zacat cim skôr. pokial nemas bolesti.
a co sa tyka spinenia, ja mam kazdy cyklus regulovany duphastonom, preto mrcha pride normalna.
tak vela stastia pre nas vsetky 😉 😉 😉

andykot
26. jún 2011

Ahojte,

tak už mám po.....
Doktor mi povedal, že vajcovody sú priechodné, spravili aj drilling vaječníkov, ale chce nasadiť ešte liečbu metforminom,.....a s pohlavným stykom môžem začať tak o 2-3 týždne. Vraj, môže dôjsť k infekcii, tak preto máme počkať. po operácii mám slabé špinenie, no neviem kedy dôjde mrcha nakoľko posledná normálna boli v októbri minulého roka, odvtedy len špinenie.......
Máte niekto skúseností s tým či nabehne mrcha???
ďakujem
Andy

tlucka
27. jún 2011

@andykot ahoj, aj ja som mala robený drilling vaječníkov. Potom som mala niekoľko dní slabé špinenie a mrcha mi prišla presne na termín, podľa cyklu.

andykot
27. jún 2011

Ahoj tlucka,

ďakujem za info.... uvidíme ako to bude somnou, kedže cyklus mám taký ako mám..... ☹

jaruska74
13. nov 2012

@mabumi viem ze to je uz starsi prispevok, ale chcem sa na ten drilling, pomohol ti? aj ja mam teraz ist buduci tyzden.......

mabumi
13. nov 2012

@jaruska74 ahoj, ak mas PCO, urcite ti to pomôze 😉
mne nepomohlo, ale to je preto, lebo mojim hlavnym problemom je endometrioza, a na to je drilling prikratky. ale tebe drzim palce 😉

9adka9
18. aug 2014

Tak ja som bola na drilingu este v decembri/2013 menstruacia prva bola v january mesiec na to a potom nic ,az teraz sa jej mrche zachcelo...tak vobec neviem na com som. Je uz sice normalne,nie iba kvapockova. Takze od drillingu 2 menstruacie za 9 meisacov.

tatinka
23. apr 2016

mne driling nepomohol absolutne ,mam PCO , sla som na laparku este v roku 2012 kvoly snahe o miminko , chceli pozriet ci mam priechodne vajcovody, priechodne su

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre