Ovulácia - striedanie a nestriedanie strán

koka231
14. júl 2015

ahojte vsade citam ze ovu by sa mala striedat raz prava raz lava strana ...chcem sa spytat som po diagnostickej laparoskopii prefuku vajecnikou .....pravy nepriechodny lavy spriechodneny som treti cyklus od laparky a zatial som mala len na pravej strane ovu cize nepriechodnej ...teraz cakam ze ci bude znova na pravej alebo na lavej ...mali ste uz niektora take skusenosti s ovu ze sa vam nestriedali strany pravidelne? podarilo sa vam otehotniet prirodzene alebo ste isli na umele

paskolinka
14. júl 2015

@koka231 to sa vobec nemusi striedat, mozes mat aj niekolkokrat za sebou na rovnakej strane. a ako vies, na ktorej strane bola ovulacia? chodis na folikulometriu? ja ked som sa to snazila urcit podla bolesti, tak posledne 4 mesiace som mala bolesti 2x po sebe na pravej strane a potom 2x na lavej strane a vtedy som aj otehotnela (akurat lavy vajcovod som mala vraj nepriechodny podla laparky). tak bud ma bolelo na opacnej strane, ako bola skutocne ovu, alebo sa vajcovod zazracne spriechodnil 😉

ada274
14. júl 2015

@koka231 ahoj. Ja mam podobny problem. Ovu sa mi strieda len velmi vynimocne. V case ked som chodila na monitoring cyklu, bezne som mala ovu aj 3 mesiace na tej istej strane a samozrejme na tej nepriechodnej. V podstate to tak mam doteraz. Je to bezna vec, kt. komplikuje zenam otehotnenie napr. po mimomaternicovom tehotenstve. Aj preto mam dceru az po ivf. Ak mas trpezliveho lekara, robte monitoring ovulacie aj 6 mesiacov po sebe. Jednak budes vediet ako a kedy ovulujes a druhak budes vediet naplanovat kedy mate na to skocit. Treba byt trpezlivy a keby to nevyslo lekari maju po ruke dalsie riesenia. Ale ako som hovorila, chce to lekara ktory ta podpori a tiez trpezlivost nado vsetko.

koka231
autor
14. júl 2015

@paskolinka no teraz posledny cyklus co som bola tak dr povedal ze na pravej strane mam ovu podla sona a ja mu hovorim ze predtym som mala neskutocne bolesti tiez na pravej strane on ze to bola ovu ale bol na tej pravej nepriechodnej no teraz cakam ze uz by mohla byt na lavej tak som zvedava inak teraz ako som mala naposledy ovu tak som mala take neskutocne bolesti ze mi bolo az na odpadnutie z tych krcou stej bolesti ani ms som nemala taku bolestivu ako tuto ovu .....dakujem za reakciu a teda ked ty mas nepriechodnu lavu stranu podla laparky za kolko si otehotnela od laparky aj si nieco uzivala ja beriem clostyl a duphaston

koka231
autor
14. júl 2015

@ada274 praveze moj dr ma hned po laparke posielal do centra vraj ze mam len 50%sancu na prirodzene otehu ja som chcela pockat tak mi nasadil clostyl a duphaston min mesiac som bola na kontrole a povedal ze vidi folikuly na pravej strane a zasa mi chcel dat odporucenie do centra ale ja chcem este cez leto pockat ci nahodou sa nezadari ak bude ovu na tej lavej strane ale uz som na 80% zmierena stym ze pojdem na umele

paskolinka
14. júl 2015

@koka231 a nemas tie bolesti z toho clostylu? ja som bola na laparke tusim v aprili a otehotnela som dalsi rok vo februari. ale mne nasli este aj endometriozu a s tym nepriechodnym vajcovodom som si nie ista. iny lekar mi totiz hovoril, ze on bude asi aj priechodny, ale pri operacii sa stava, ze dostanes nejaky krc a tvari sa ako nepriechodny. druhy som mala totiz uplne ok a pred laparkou mi robili hysteroskopiu s kyretazou, co je dost "stres" pre maternicu a okolite organy. a tebe aj urcili pricinu tej nepriechodnosti? vies z coho to mas? inak mesiac pred otehotnenim som zacala brat utrogestan a lieky na stitku. asi aj to pomohlo.

ada274
14. júl 2015

@koka231 nenechaj sa hned tlacit do umeleho. IVF je najtazsia forma zasahu do tvojho organizmu, nehovoriac o psychike. neviem preco si obvodni gynekologovia myslia, ze IVF je ideal a prva volba riesenia pri probleme. Si mlada, minimalne pol roka by som si sledovala ovulaciu. V klude pianko, nemas sa kam ponahlat. Ani ten clostil nemusis brat, staci aby ste sledovali ovulaciu v prirodzenom cykle a snazili sa v case kedy ju budes mat na priechodnej strane. Ano je to zdlhave, ale miesto vrazania milion penazi do IVF si usetris kopec penazi na vybavicku pre male. Vobec nechcem strasit, ale co urobis ked nevyjde 1.2. ani tretie ivf ako sa stalo mne. IVF je LAST OPTION. Ak mas dost trpezlivosti, nechod do toho, IVF ti neutecie. Lekari maju limity na ultrazvuky, pravdepodobne aj toto je problem, ze si nevie kazdy mesiac vykazat ultrazvuk v poistovni. Spytaj sa ho a ak ti to potvrdi dohodni sa s nim ze si ho zaplatis. IVF na Slovensku ta aj tak bude stat stovky eur.

ada274
14. júl 2015

este mi neda doplnit, ze postupnost by mala byt nasledovna:

- monitoring cyklu + domace snazenie, zopakovat niekolko krat
-monitoring cyklu + clostil + domace snazenie
- monitoring cyklu, inseminacia + poistit domacim snazenim

a az ked sa nepodari po takejto snahe tak az vtedy zvazit IVF a aj to veeelmi dobre premysliet kde, t.j patrat po referenciach na najlepsie centrum a neist do prveho kam ta posle lekar.

paskolinka
14. júl 2015

@ada274 ono ta postupnost je skor u kazdeho ina, podla moznych podozreni na problem. clostil tiez nie je pre kazdeho. zavisi, na co sa lekar zameriava, ale dost dolezite je vysetrenie stitnej zlazy, hormonalneho profilu, samozrejme folikulometria, ja som si dala vysetrit aj hladinu vitaminu D v krvi (a bola som prekvapena, aka katastrofa to bola)... castokrat je pricinou potravinova intolerancia alebo celiakia, o ktorej clovek ani nemusi vediet... no cela veda.
@koka231

ada274
14. júl 2015

@paskolinka suhlasim. Uviedla som to skor na ilustraciu toho, ze by sa pri liecbe malo ist krom za krokom. Ano, hladat najprv pricinu preco sa nedari a liecit ju. Ja sama sama som celiatik s imuno problemom takze viem o com hovoris.
Odkaz proste je, ze IVF by malo byt posledne z moznych rieseni, nie prve ako zakladatelke temy navrhuje lekar.

koka231
autor
14. júl 2015

@paskolinka
@ada274 dakujem vam dievcata za rady moj dr je niejaky opacny on ma hned poslal na laparku a az po tom mi robil na moje vyziadanie HP stery mi robil ani nepametam kedy ako ja tiez moc nechcem ist na to umele aj skrz peniazkou ale hlavne psychika uz teraz je to dost tazke to snazenie a co to bude potom ani nehovorim ...ja by som to chcela co najdlhsie natiahnut ale asi zmenim aj dr lebo moj robi sono len vo stvrtok piatok takze ked mi vychadza ovu na zvysne dni nemam sancu na folikulometriu vobec sa nezaujima o to ake mam vysetrenia ake nemam co by sme mohli este skusit co vylucit katastrofa to snim

paskolinka
14. júl 2015

@koka231 a ako dlho sa snažíte? Manžel bol na spg? Ja nie som zástancom ivf, kym sa da, treba zisťovať príčinu a to riešiť. A o tom aké to je drahé ani nehovoriac... My sme sa poctivo snažili 2,5 roka, kym sa podarilo 😉

koka231
autor
14. júl 2015

@paskolinka no mi uz 5rokou chodime bez ochrany ako prve tri roky som neriesila ci sa darilo alebo nie ale uz potom tieto dva posledne roky sa mi to niejako nezdalo...hej mm bol na spg musel lebo dr mi nechcel robit dovtedy ziadne vysetrenia

paskolinka
14. júl 2015

@koka231 byť tebou, zmenim doktora, nech ti porobia vysetrenia, príp. aj ty skusaj, studuj... U mňa pomohli 4 veci nakoniec - dieta, utrogestan, liek na stitku + vitaminy. Čo z toho vlastne ani neviem, možno všetko dokopy.

paskolinka
14. júl 2015

@koka231 inak ak si doteraz mala oba vajcovody nepriechodne a jeden spriechodnili, tak tvoje šance na otehu sa vyrazne zlepšili 😉 otázka je, čo tu nepriechodnost spôsobilo a či sa to môže vrátiť. Resp ako tomu predísť...

koka231
autor
15. júl 2015

@paskolinka ja skusam vsetko mozne citam studujem pytam sa ...uz dlhsie rozmyslam ze zmenim dr len neviem kam mam ist
ano mala som zevraj oba nepriechodne a len lavy mi spriechodnili a pavy ten sa im nedal ani s najvyssim tlakom prepchat ...no dr mi nepovedal z coho to mozem mat nepriechodne sa ma pytal ci som mala niejake zapaly ale ja neviem o tom ze by som sa na niejake zapali liecila alebo co

ada274
15. júl 2015

@koka231 hladaj lekara u vas v meste. Noveho lekara hladaj na internete, zaregistruj sa na lekar.sk a vyber si najlepsieho podla ratingu. Ak nenajdes, obid si ambulancie osobne, vysvetli aky mas problem a mozno sa dohodnete.

koka231
autor
15. júl 2015

@ada274
@paskolinka baby som 8dc a citim bolest zasa pravej strany ako ovu bolest je to normalne takto skoro ci to moze byt este clostylom au normalne to boli az do krcu picha zajtra budem 9dc chcela by som ist k dr nech ma kukne ze na ktorej strane dozrieva folik a ci vlastne dozrieva ale asi to bude zasa prava strana (3x) po sebe je to normalne? ci nemam ist k dr tak skoro

paskolinka
16. júl 2015

@koka231 kludne chod k doktorovi. co sa clostilu tyka, ja som ho neuzivala, ale baby z neho mavaju bolesti, niekedy sa vytvoria aj cysty, tak ja by som k doktorovi sla, nech pozrie.

edita0527
9. máj 2017

Ahojte baby, ja som mala každý mesiac ovulačné bolesti, z toho som vedela, že na kt. strane mám ovu. Som po laparoskopii mesiac,lavý vajcovoc je nepriechodný... testy ukazujú ,že mám ovu, ale už necítim. Stalo sa to aj Vám?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre