Duphaston, nepravidelný cyklus a snaha otehotnieť

domcavesel
28. okt 2023

Ahojte, 5 mesiacov sa snažíme o bábätko. Cyklus mám 32-35 dňový. Doktor mi nasadil duphaston od 15 dňa na 10 dní. Vzhľadom na dlhší cyklus mávam s veľkou pravdepodobnosťou posunutú aj ovuláciu. Nemyslite si, že je to pre mňa skoro užívať od 15 dňa, keď sa snažíme o dieťa ? Máte s tým skúsenosti ? Hodne som čítala, že keď je nasadený pred ovu, tak ju blokuje. Okrem toho som začala užívať opäť aj inofolic.
Ďakujem za Vaše skúsenosti.

zuza265
28. okt 2023

Suhlasim co pises. Tym padom by som si sledovala ovulaciu - merala teplotu a podla toho nasadila duphaston. A teda az po potvrdenej ovulacii

ninka99865
28. okt 2023

@domcavesel a duphaston ti načo nasadil? Sama menzes nedostanes? Máš spinenie pred? Máš nízky progesteron? Ci ho nasadil proste iba tak? 🙄
Ak ho teda potrebuješ uzivat tak odsledovať ovulaciu a až po prebehnutej ovulke nasadiť 2-3 dpo.

domcavesel
autor
28. okt 2023

@ninka99865 krámy mávam, cca na 32 až 35 deň, spojenie pred nemávam žiadne a hormonálny profil mi nerobil. Presne ako píšeš, nasadil to asi iba tak. Nepáči sa mu moje nepravidelné resp. predĺžené cykly. Tak predpokladám, že ho nasadil hlavne kvôli tomu.
Nemám s tým moc skúsenosti, tak neviem či postupoval správne, ale určite nevie v aký deň mávam ovuláciu. 15 deň nasadenia duphastonu si určil on sám.

domcavesel
autor
28. okt 2023

@zuza265 ďakujem. Tento mesiac si plánujem robiť pravidelne ovulacne testy.

natalis1998
28. okt 2023

@domcavesel mne tiež nasadil bývalý gynekológ duphaston bez toho aby mi zistil ovulaciu na základe toho že som mala cyklus +40 dni. Nakoniec som zmenila gynekológa ktorý zistil že ovulaciu nemám vôbec takze duphaston problém vôbec nerieši a nakoniec sme aj tak skončili v CAR. Bez hormonálneho profilu a bez informácie že máš nízky progesteron by som tento liek neužívala.

domcavesel
autor
28. okt 2023

@natalis1998 ďakujem za info, tento mesiac odsledujem ovu cez testy, ak nič, pravdepodobne budem zmenu gynekológa riešiť aj ja.

ninka99865
28. okt 2023

@domcavesel to neni predložený cyklus, cyklus medzi 21-35 je úplne normálny cyklus

ninka99865
28. okt 2023

@domcavesel presne ako psie
@natalis1998 telo si na umelý progesteron rýchlo zvykne a potom môžeš mat problém s vlastným. Skús začať merať bt a rovit ovu testy mne to veľmi pomohlo 🙂

domcavesel
autor
28. okt 2023

@ninka99865 ďakujem za info 🙂

majulka098
28. okt 2023

@domcavesel ovulačný test je fajn, ale ten ti neukáže, v ktorý deň máš ovu ... Test môže byť pozitívny v deň ovu, aj 12-24-36-48h pred ovu ... Takže ovu testy sú iba na potvrdenie dostatok LH hormónu, čo tiež nezaručuje, že ovulácia prebehne, že praskne folikul ... Najistejšie pre domáce overenie je ešte k tomu merať bazálnu teplotu

lusyc
28. okt 2023

Určite merať bazalnu teplotu, dávať do appky. A duphaston si dať až po ovulacii. Tiež sme sa dlho trápili, lebo som brala duphaston príliš skoro, telo sa mi z neho celkom zblblo. Ale ja som teda mávala špinenie hocikedy z nedostatku svojho progesteronu a ovulaciu len občas, a tak aj nepravidelné cykly 35-60-80 dní. Duphaston mi robil veľmi zle. Aj potom v tehotenstvach, hrozne nevoľnosti. Mne vôbec nesadol.

bibsha
1. nov 2023

@domcavesel ja som brala duphaston pol roka tiež som mala nepravidelne dlhšie cykly ...brala som myslím že od 15. dňa ....ovulacne testy som si robila 2 roky v kuse každý deň okrem ms (ani nechcem vedieť koľko to je peňazí) a za tie dva roky som mala pozitívny test Max 2x ....posledný mesiac čo som doužívala duphaston sme sa boli prihlásiť do CAR, vyšetrili nás , nastavil mi liečbu na PCOS a anovulačne cykly, po ďalšej ms som mala začať jesť lieky a tá už neprišla ....teraz máme doma skoro 11 mesačného chlapčeka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre