Nepravidelný cyklus

kvecinka321
17. júl 2018

Baby začínam byt z toho zúfalá. som pol roka od MA v 22tt s manželom sa snažíme o druhé babo. Problém je rozhádzaný cyklus a podľa ovu testov ani nemám ovulaciu. K doktorke idem až v auguste keďže ma dovolenku, ja budem mat a mala mi prísť ms. Už som myslela že sa mi cyklus upravil tri predposledné som mala +-2 dni. To sa dalo ale teraz 16 dni cyklus. alchimilka nezaberá pila som ju prvú časť cyklu po pomyselnú ovulaciu keďže akékoľvek príznaky ovulácie alebo prichádzajúcej ms mi vymizli. Ešte si plánujem merať bazalnu ale ozaj neviem prečo to mám. asi sa len potrebujem z toho vyrozprávať. viem že vy to nevyriešite ani to neočakávam. skôr možno povzbudenie vlastne skúsenosti...

conspi
17. júl 2018

@kvecinka321 ahoj ja som si síce nikdy testy ovulácie nerobila ale skúsim Ťa podporiť. Môj cyklus je už nejakú dobu úplne zlý. Krvácam veľa krát aj tri týždne v mesiaci. Napriek tomu sa nám podarilo druhé dieťa. Takže hlavu hore a mysli pozitívne. Určite to dobre dopadne 🙂

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@conspi ďakujem. A aha i brala nejaké lieky? Doplnky alebo podobne veci?

pininka
17. júl 2018

Ja tiez nemam pravidelnu, ale ovulaciu mam, napriek tomu ze mi nikdy ovulacne testy neukazali ze ju mam a tehotna som ostala. Drzim palce, ale asi najlepsie bude ked to prezrie doktor,ci dochadza k ovulacii a kedy

29simona29
17. júl 2018

@kvecinka321 skus brat inofolic ja som mala od puberty nepravidelnú ms, napriek tomu sa mi podarilo spontánne otehotnieť do 2 mesiacov, poľa som alchemilku,brala inofolic a užívala euthyrox,ktorý mi predpísala endokrynologicka, takze pozitívne myslenie, určite sa to podarí ☺️

mata223
17. júl 2018

ahojt mam dobre skusenosti s problemom ako je nepravidelny menzes, bolestivy, silne krvacanie.... uprava cyklu .. 😉😉😉

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@pininka takze na ovulacne testy sa z vysoká vykašleš.. strata času energie aj peňazí.. myslela som si ale dosť babám to tu vychádza a riadia sa podľa toho.. aspoň viem že nie som sama 🙂 ďakujem za povzbudenie.. termin u doktorky už mám len je ešte ďaleko tak som z toho nesvoja

pininka
17. júl 2018

@kvecinka321 ja si roky sledujem ovulaciu, prave preto ze menzes je velmi nepravidelny, aj teraz mi opat meskalo 5 dni, a preto som trikrat otehotnela na prvy sup a raz na tretikrat,ale to som brala kyselinu listovu a ta mi sposobila dve ovulacie, teda jednu pseudo,cize nepravu. Ked som ju vysadila ovulacia sa vratila do normalu. Nez som druhykrat otehotnela skusila som si tie ovulacne testy ci to ozaj funguje a teda u mna nie.

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@29simona29 inofolic beriem už asi dva týždne.. ale budem pokračovať. V tehotenstve som bola u endokrynologa niečo tam nesedelo tak mi dal euthyrox ale úplne malú dávku.. od vtedy som tam nebola.. myslis že by sa to mohlo zhoršiť resp mohli nastať zmeny od vtedy? Pozitívne myslím len občas ma to tak prepadne 🙂 ďakujem

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@mata223 môžem sa spýtať čo pomohlo u teba?

conspi
17. júl 2018

@kvecinka321 Nie. Ja som nebrala som vôbec nič.

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@mata223 môžem sa spýtať ako sa ti to podarilo upraviť?

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@pininka merias si bazalku? Alebo ako sa sleduješ? Som spokojnejšia keď viem že nie som jediná u ktorého nefungujú tie testy..

evalin88
17. júl 2018

Ovulacne testy tie pružkove nefungovali. Ani bazalna teplota. Kamoška mi poradila domaci mikroskop..LadyQ test. Funguje na inom principe a u nas zabral. Prvy raz som presne vedela kedy mam ovu. Da sa pouzivat opakovane a stoji cca 12€ (ako 1 balenie pružkovych testov) stale ho niekde mam 🙂 syn bude mat 4 mesiace 🙂

pininka
17. júl 2018

@kvecinka321 nikdy som nemerala,ja pozeram hlien, ked je husty biely,nic z toho, ked je ako lepidlo,priesvitny vtedybje ovulacia. Jasne ze to trva kym sa to clovek nauci, ale potom uz to budes vediet. Samozrejme ako antikoncepciu by som to nepouzivala.

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@pininka hlien sledujem aj ja akurát že je ho veľmi malo ak vôbec nejaký je.. kedysi som sa vedela odsledovať a vedela som presne kedy mám ovulaciu.. veď som otehotnela na prvý sup.. ms som mala vždy pravidelnú... po potrate mám pocit že mi akékoľvek príznaky zmizli čo sa týka môjho cyklu.. nehovoriac o dĺžke cyklu ktorý je skôr kratší ako normálny alebo dlhší...

eru331
17. júl 2018

Ten samotný potrat musel narobiť šarapatu a u teba sa prejavuje práve takto

kvecinka321
autor
17. júl 2018

@eru331 no porobil nielen na duši ale aj na tele.. občas mám pocit že sa rozpadávam na súčiastky 😄😄😄

29simona29
18. júl 2018

@kvecinka321 ja som tiež brala euthyrox 25mg aj celé tehotenstvo aj teraz ho beriem,endokryn. by som na tvojom mieste išla, pretože hormóny môžu kolísať a treba to pravidelne kontrolovať, ja som pred tým chodila 2x za rok na kontrolu a počas tehu každé 3mesiace, inofolic určite užívaj,ak to nepomôže, určite neublíži...skus si ešte merať pripadne bazalnu teplotu, aspoň zistíš kedy mávaš ovulaciu,ja som ju napr v cykle kedy som otehotnela mala až 21.den..

kvecinka321
autor
19. júl 2018

@29simona29 ďakujem 🙂 endokrynolog bude ordinovať až v septembri.. dovolenky, plus sa sťahuje na iné miesto... vraj aj tak mi musí najskôr gynekológicke urobiť vyšetrenia tak uvidím. K nej idem až v auguste ale hádam sa to zbehne rýchlo 🙂 inofolic som si objednala ďalšie balenie to veľké tak mám dosť zatiaľ 🙂 ďakujem za povzbudenie.. raz sa to musí podariť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre