Dva roky sa snažíme o bábätko a nič. Čo nám pomôže?

norita445
6. máj 2021

Prepačte že vas zas otravujem ale už 2 roky sa snažime o babätko s manželom sme obaja v poriadku každy deň premišlam a nič nič vedeli by ste mi odporučiť nieke vitaminy alebo niečo ine bola bi som veľmi rada teraz beriem len vitamin C som stoho už zufala srdce mi to trha neviem už mala tu už niektora z vas ďakujem veľmi pekne

nafka0483
6. máj 2021

@norita445 Na zaklade coho pises, ze ste obaja v poriadku. Absolvovali ste nejake odborne vysetrenia?
Napriklad spermiogram, hormonlany profil, folikulometria?

norita445
autor
6. máj 2021

Boli sme len na spermiorgam.

nafka0483
6. máj 2021

@norita445 Takze nemozete vediet, ze ste obaja v poriadku. Po 2 rokoch snazenia sa teda objednaj ku svojmu gynekologiv, alebo chodte rovno do centra asistovanej reprodukcie. Je potrebne poriadne vas vysetrit:

teba:
- folikulometria
- hormonalny profil
- stery na bakterie
- priechodnost vajickovodov
ak stale nic, tak neskor:
- endorkinologia
- hematologia
- reprodukcna imunologia
- genetika
- postkoitalny test

muza:
- spermiogram (treba zopakovat, parametre sa menia)
- hormonalny profil
- stery na bakterie
- usg semennikov
ak sa nic nenajde a stale nic, tak neskor:
- reprodukcna imunologia
- genetika

1mata
6. máj 2021

@norita445 je to v hlave. Je to tazke ak to moc chcete, ale zameraj sa nieco ine a ono to pride. Ja som to po 2.rokoch vzdala,prestala som pocitat plodne dni, zacala si manzela naozaj uzivat a hned som otehotnela. Jedine co som robila tak pila caj z alchemilky.

joannita
6. máj 2021

@1mata nieje to len v hlave, ani z daleka nie. Za 11 rokov snazenia som to x krat vypustila z hlavy a aj tak nic. Je uplne jedno ci na to myslis alebo nie.
@norita445 smer centrum asistovanej reprodukcie, mozes mat problem ty, mozes mas malo vajicok, alebo nepriechodne vajcovody, alebo nieco imunitne, hematologicke.... Moznosti je vela.

kkovacovak
6. máj 2021

@norita445 veď ste pre to ešte skoro nič nespravili. Najskôr to treba riešiť s gynekolóhom a on vám povie aký je postup. Nie to riešiť tu na MK

1angelika
6. máj 2021

Po 2 rokoch už treba hľadať príčinu a riešiť to s odborníkom, vitamíny atď nestačia. Aj mne hovorili, že je to v hlave, treba sa uvoľniť a podobné dobre mienené rady. V hlave to možno začalo byť keď sa veľmi dlho nedarilo a začala som sa sledovať ale skutočná príčina bola iná a po nasadení liekov som hneď otehotnela. Neviem koľko máš rokov ale odporúčam nesurfovať po internete a ísť rovno k lekárovi. Držím palce 🙂

norita445
autor
6. máj 2021

Gynekologovi chodim každy mesiac a vždy mi hovori že som v poriadku že nemam žiadnu chibu manžel bol na spermiogram ... gynekolog pvedal že aj on je v poriadku ze na nemusime bat tak neviem kde je problem

kkovacovak
6. máj 2021

@norita445 a avsolvovali ste nejaké vyšetrenia ktoré spomína @nafka0483 ? Ak nie tak vymeňte gynekológa

norita445
autor
6. máj 2021

Asi zmenim

nafka0483
6. máj 2021

@norita445 Moja, ale ved pochop, ze ak nemas urobene tie vysetrenia co ti pisem, tak nemozes vediet, ze si v poriadku. Bud si ich pytaj, alebo zmen lekara, alebo chodte rovno do centra a tam vam vysetrenia urobia oni, alebo vam daju vymenne listky k odbornym lekarom.

denisa0504
6. máj 2021

@norita445 skôr kyselina listová ako vitamín C. Ak chceš skúsiť kvalitné vitamíny aj keď drahšie, tak Femibion

norita445
autor
6. máj 2021

Mne neide či su drahšie nech stoja kolko stoja

norita445
autor
6. máj 2021

Dakujem zajtra ich kupim

miska992
6. máj 2021

@norita445 navsteva CAR. Nestracajte cas. Konzultacia je bezplatna... zalezi kde bol robeny spermiogram, bola vysetrovana aj fragmentacia DNA spermii tzv.halosperm? U teba cyklus pravidelny? Ovulacia prebieha? HP je ok? Moze byt aj imunologicky problem- tvorba protilatok proti spermiam, zona pellucida vajicka, protil.proti trofoblastu atd. Atd.

1katus1
6. máj 2021

@norita445 my sme sa snažili 2 a pol roka i keď už to bolo pri druhom . Pomohlo nám toto https://www.benulekaren.sk/partnersky-balicek-i...

dejna_
6. máj 2021

@norita445 okrem vyšetrení ktoré spomínajú dievčatá odporúčam aj inofolic pre muža kotvicnik alebo Tribulus a minimálne hormonálny profil by lekár mal spraviť...osobne si myslím že to chche zmenu lekára. Držím palce 💪

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
6. máj 2021

@norita445 hlavne tu nepocuvaj strasiaky a neviem co.. 2r nie je vela. Treba ti ist za tvojim gynekologom a tam sa porad. Vysetri, poradi... Ak nie, vtedy ries dalsie postupy.

1mata
7. máj 2021

@joannita samozrejme sme kazda ina. Mne pomohlo velmi to ze som netlacila na pilu. Dala som v praci vypoved, zamerala som sa na nieco co ma velmi bavilo a zrazu bum 😉. Je to moj pripad a poznam vela zien ktorym to tiez pomohlo. Pokial nie je zdravotny problem, alebo ine okolnosti.

domka222
7. máj 2021

@norita445 ako môžeš napísať, že ku gynekológovi chodíš každý mesiac, keď v inej skupine si stále písala, že má dovolenku a podobne. Tam tak isto stále riešiš, ako máš divný menzes, meškajúci. Tak asi úplne v poriadku nebudeš ako tvrdíš

andrea_prestastna
7. máj 2021

@norita445 skus kvapky gynex, naozaj prirodny zazrak poznam viac bab co do troch mesiacoch otehotneli po dlhej dobe, aj ja napr,,,, drzkaj sa

timea217
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oriesok32
7. máj 2021

@norita445 ahoj, skúšala si Gynex kvapky? Mne pomohli po 14 mesiacoch som otehotnela♥️Nasadila som piaty deň cyklu a užívala 3 týždne a ďalšia menštruácia už Neprišla, ale za ten čas som prijala aj možnosť ze babo už proste nebude a verím ze všetko má byť ako ma a babo prišlo.

oriesok32
7. máj 2021

@andrea_prestastna anoo, aj ja som priklad😉

norita445
autor
7. máj 2021

@timea217 mozes mi napisat

norita445
autor
7. máj 2021

Skusim teda tie kvapky

kristina0103
14. máj 2021

mňa po roku vysmiali čo stresujem. Jedine čo som absolvovala bolo skontrolovanie priechodnosti vaječníkov a muž spermiogram. Tiež nám to trvalo 1,5 roka. A podarilo sa keď sme nečakali vôbec. Neznášam sa že to píšem, ale je to o hlave 🙂 Ale určite by som základne vyšetrenie absolvovala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre