Endokrinológia a neplodnosť

bibiankaka
27. feb 2019

Prosím dievky poradte mi. S manželom máme problém otehotnieť + 1xMA. Manžel má problém so spermiogramom. Bola som si vypýtať od obvoďáčky výmenný lístok na endokrinológiu aby vyšetrili mňa aj manžela- hlavne jeho či má ok hormóny napríklad keď má dlhodobo zlý spg. Doktorka na lístok napísala len "pacient žiada o vyšetrenie". Na endokrinológii nás však sestrička nechcela objednať lebo že oni nevedia čo majú vyšetriť. Že mám ísť za gynekológom (ten je ďaleko 100km) a nech tam dopíše co majú vyšetriť. Prosím máte niekde v papieroch napísané čo vám pripadne vašim partnerom vyšetrovali na endikrino? Ďakujem

mpg
27. feb 2019

Pravdepodobne štítnu žľazu.

sweetdreams
27. feb 2019

@bibiankaka ja som mala presne na lístku presne napísané, že prosí o vyšetrenie po dvoch MA. Nechcem mudrovat, ale skús si rovno pýtať výmenný lístok aj na hematologiu. Tam našli príčinu mnohým ženám aj tu na MK, aj konkrétne mne.

bibiankaka
autor
27. feb 2019

@sweetdreams na hematológii som už bola. Vsetko bolo ok. Tak chcem skúsiť tú endokrino. Tak myslíš že tam stačí napísať vyšetrenie po MA? Len neviem čo manželovi (chcela som nech pozrú či nemá niečo zvýšené/znížené keď ma tie zlé výsledky spg čo asi zapríčinilo aj ten MA).

sweetdreams
27. feb 2019

@bibiankaka aha, jasne. No mne napísali iba takto, doktorka už potom vie, čo má vyšetrovať. ale vyšetrovali iba mňa. Manžela nevysetroval nikto zatiaľ.

sweetdreams
27. feb 2019

Ešte mi napadlo, veď skús sa s tým výmenným lístkom čo máš ozvať aj inej endokrinologicke.... Možno iná tá vezme aj s tým popisom, čo tam máš....

bibiankaka
autor
27. feb 2019

@sweetdreams ďakujem, skúsim aj dákej inej cinknúť. Len ma zarazilo že povedali že nevedia čo vyšetriť ... veď práve oni by mali vedieť hádam čo majú vyšetriť ....och

sweetdreams
27. feb 2019

@bibiankaka ale dobre vedia, len ta idú šikanovať za výmenný lístok, ktorý si si ani sama nepísala....Skus inde a uvidíš...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre