Folandrol pre mužov pri teratozoospermii

23. apr 2021

Baby je dobry folandrol pre muzov aj pri teratozoospermii? 1,% dobrych spermii. Moze pomoct? Mnozstvo aj pohyblivost ma dobru. Len morfologia je zla. Uz ma nasadeny tribulus.

nikca_123
23. apr 2021

Ja sa pripnem. Tiez ma mm morfologiu 1% ale aj nizsi pocet spermii ako je ref.hodnota.

autor
23. apr 2021

@nikca_123 my mame 28 pocet, 74 pohyblivost a 1% dobrych. A rozmyslam, ze mojmu kupim folandrol. Len neviem, ci to je aj na terato.

lucijalucy
23. apr 2021

U priateľa pomohol presne pri tomto. Tiež bolo 1% a po 3 mesiacoch užívania boli 4% a zadarilo sa nám. Samozrejme aj zmena životosprávy je dôležitá.

jaja8_9
23. apr 2021

My máme bohužiaľ OAT, 2 potraty v skorých týždňoch akurst sme to začali riešiť.
Mame 2%, mm pije folandrol od novembra a teda spg ma katastrofálny, uvidíme co povie DNA fragmentacia

autor
23. apr 2021

@lucijalucy moj priatel od januara uziva tribulus. Cvicil asi 2 roky a stravoval sa zdravo. Potom si nasiel mna, prestal cvicit a pribral na 103 kg 😂😂 a pred polrokom zas zacal cvicit a schydol na 97, ale stravu nema striktne dietnu. Ale je vysoky. Cigatetu si zapali jednu za 2 tyzdne a nepije, len na oslavach. Cize zivotosprava podla mna OK.
@jaja8_9 ako casto ho uziva? 1balik denne? Ci rano a vecer? My buduci mesiac ideme na IUI.
U mna anovulacia, PCOS. On: terato.

jaja8_9
23. apr 2021

Áno užíva sa 1x denne, pije to nepretržite a spg katastrofálny... Možno jr chyba aj vo mne no uvidíme podla vyšetrení

jaja8_9
23. apr 2021

@jaja8_9 dokonca aj tribulus ma ten teda moc neuziva a Macu užíva denne

autor
23. apr 2021

@jaja8_9 a macu aku presne? Myslim znacku.

jaja8_9
23. apr 2021

Gymbeam

milka1988
23. apr 2021

my mame 0,5% morfo a tiez teratozoospermiu z toho co som sa docitala, licit sa to neda, vitaminy na to nestacia a to folandrol obsahuje. JEdine co som zistila ze pomaha na zlepsenie morfo je Pycnogenol

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e1i
23. apr 2021

nam nepomohol, este zhorsil morfologiu. ale et z 2.ivf vysiel, davali sme si k ICSI aj PICSI

anne_mary2
24. apr 2021

my sme na tom rovnako , resp.. morfologia v norme 0,7%...
moj manzel si z toho vsak nic nerobi zatial, predpokladam ze to potrebuje k 3 m pocut od lekara ze to neni vobec dobra prognoza... kedze zmena zivotneho stylu by mu prospela tak ci tak😅🙈 Ale tak tiez mame folandrol, koenzym q10, E...
uprimne. necakam zazraky, aj ked asi kazde % sa pocita... ostatne mal v norme. uvidime v lete na kontrolnom- aj ked skor si myslim ze to moze pomoct na pohyblivost a mnozstvo... ale mozno ak sa vylepsiia tieto parametre- tym padom vacsia sanca na lepsi pocet? neviem...
a ked sa ostatne zlepsi ale morfologia ostane- tak asi to je problem ktory sa upravit neda...
Ja 31, manzel 39, vedela som ze cesta k dieratu neni jednoducha, ale necakala som toto....zatial sme len za zaciatku-manzel si dal robit spermiogram v CARE - teda bola to prva navsteva.. doktor to velmi nekomentoval - pridte o 3 m na kontrolny, uz aj ja na konzultaciu - vysetrenie. tak predpokladam ze to na nas spusti v lete... ja mam nadtudovane uz vela, manzela to zatial nijak nezasiahlo.no uvidime co nas caka... 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

nikca_123
24. apr 2021

@anne_mary2 u nas tiez tak, ja verim, ze sa podari. Raz! A ked nie prirodzene, tak cestou CAR. Skoda toho, ze ja mam vsetky vysetrenia OK, a partner ma menej spermii a morf 1%, zacal uzivat folandrol kotvicnik a o 3 mes kontrola. Ostala som len prekvapena, ze lekarka nas neposlala hned na umele, ale ze da sa aj prirodzene, ze 90% muzov ma taeto vysledky a da sa otehotniet. Uvidime. Drzim palce nech sa aj vam zadari 😊 ja mam 30r, partner 42, tak nechcem uz dlho skusat, ak by to malo lepsiu uspesnost cez umele.

autor
24. apr 2021

@nikca_123 my uz za 4 tyzdne pojdeme na IUI. 2krat planovany pohlavny styk (utrogestan, clostyl, ovitrel injekcia) a nic z toho.

nikca_123
24. apr 2021

Viem sa vcitit do tvojich pocitov, ale mysli pozitivne, podari sa, len to chce viac casu niekedy ❤ aj mna obcas prepadaju zle myslienky, ale zistila som, ze je lepsid byt v pohode, aj tak nic nezmenim tou nepohodou. Dobre je, ze to riesite. My zacneme riesit car po lete ked pojde na kontrolny spermiogram.

autor
24. apr 2021

@nikca_123 ja keby som na vasom mieste tak necakam, daju sa urcite "pokusy" riesit aj pocas cakania na kontorlny spermigram 🙂 my ani zly vek nemame, praveze sme mladi a aj tak sa nedari 😕

nikca_123
24. apr 2021

my este nechame chvilu volny priebeh, chcem si este uzit leto a vypnut trosku a potom sa uz nastavim na CAR cestu, pretoze len teraz mam mrchu po tych pozitivnych testoch, tak nemam chut to riesit, 3 mesiace poskusame este normalne a mozno sa zadari. Nehadzme flintu do zita 😊 drzim vam moc palce a posielam vela energie 😘

autor
24. apr 2021

@nikca_123 dakujem ti krasne, aj vam prajem, nech sa podari prirodzenou cestou 🍀😊

danyielli
16. nov 2021

ahojte dievcata, je u vas za tych par mesiacov nieco nove? Odporucate Folandrol? Manzelovi tiez potvrdili teratozoospermia, morfologia 2%. Tak hladam ci sa s tym da nieco robit

anne_mary2
21. nov 2021

No mile zeny, idem sa pochvalit.. nam sa v juli zadarilo, v marci budeme rodicia 🥰🙂

@danyielli no u nas folandrol myslim nepomohol.. vlastne nic z toho kvanta doplnkov, mali sme asi vsetky mozne co existuju a ktore sa spominaju na forach…
Dalsi spermiogram o 3m bol rovnaky ak nie horsi, bolo nam doporucene CAR.
Ako spominala @nikca_123 , aj ja som si povedala ze ide leto, necham to tak, nechcelo sa mi behat v horucavach po lekaroch ci uzivat lieky / injekcie..
Moj muz v style neries vsetko bude , a uz prestan lebo ti prepne, povedal ze on uz nic neberie ( zmena zivotospravy nehrozila..), mna slo z toho porazit, behala som s teplomerom , appkou, inofolicom, drmekom, vitexom gynexom, ovu testami..
a hovorim si OK , ked tebe je jedno, kaslem na to…
hodila som vsetko do krabice, appku vymazala, a bola zmierena s jesennym CARom…
Neviem ci to je “zakon schvalnosti” alebo naozaj funguje to otrepane psychika je silna a treba na to len nemysliet ( neznasala som tuto vetu 2 roky skoro…🙄
No a prisiel jul, popijam aperol, cyklus zase 56 dnovy nic nove, rozmyslam ci zase volam rano uz dr. ze co dokedy mam este cakat alebo vyvolavacka ci duphaston.. aj som sa dala poockovat proti covidu ze ked nic nebude teraz.. a viem ze dr prve co sa pyta ci nie som tehotna. tak ci hovorim ok ocuram jeden test nech jej poviem…
Noo a skoro som odpadla ako tam za 3 sekundy nabehli 2 ciarky.. ocurala som dalsi a dalsi.. a sakra je to tu! 😂😂 tak dlho som o takej chvili snivala ale v tom momente som bola zrela na 3 slivky..
Na druhy den mi od endokrynologicky dosli vysledky ( chodila som v juni na prolaktin ), + hormony cely cyklus, a tam ze anovulacny cyklus.. no kebyze nie tehotna dorazilo by ma to.. tak som jej len volala ze veru anovulacny nebol 😂..
Takze my sme to dali aj s morfologiou 2% a vraj anovulacnymi cyklami..
velmi som trpla na 1 sono v 13tt aj na morfo v 20tom ci bude vsetko ok, lebo vela som citala ze zla morfo moze byt pricina potratu, chyby a co ja viem coho…
na 3D morfo ma vsak v KE lekar ukludnil ze priroda neni blba, a ze spermia so zlou morfologiou by vajicko neoplodnila ze to su myty…
ale predsa to cloveku neda..
nastastie zatial je u nas vsetko ok, cakame dievcatko v marci 🙂
Do buducna si radim citat menej negat. prihod, ako komu sa nedarilo, mna to totalne odrovnalo a nedavala som tomu ziadnu sancu aj ked v CAR povedali ze to nie je nemozne…
Tak mile zeny, nech uz bude vasa cesta za babatkom akakolvek, verim ze na jej konci bude vytuzene babatko 🙏🏼

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre