Fraxiparine preventívne

katynka_ml
11. júl 2023

Ahojte, mám už 1 dieta, tehotenstvo bolo bezproblémové. Potom som mala v priebehu pol roka 2 potraty. Vždy v 8tt. Prvý bol MA a druhý prázdny GV. Bola som na hemato, kde mi nič nezistili. Gynekológ ma neposlal na repro ani na genetiku, lebo zevraj by sme nemali už 1 zdravé dieta. Na štítnu sa liečim, mám hypo. Celiakiu a cukrovku som si dala vyšetriť a nič. Môj gynekológ mi povedal, že mi nasadí fraxiparine, keď otehotniem. Chcem sa len spytat, či vám pomohol fraxi ako prevencia a donosili ste? A či by ste išli do ďalšieho tehotenstva? Lebo ja už sa úprimne bojím..

lenusa20
11. júl 2023

@katynka_ml z manželstva dcéra, bez probléma. Po roku prvý potrat, to bolo skôr také biochem. S terajším: prvé tehu, potrat cca 8-9ttMA. Vydupkala som si genetiku- všetko ok, hematka- problem trombofílny stav. Po cca pol roku ďalšie tehu, brala som už pred aj frax a do toho aj kovid prišiel, zasa potrat, zvalilo sa to na kovid. Do ďalšieho pol roka zasa tehu- tretie. Zmena lekára, okamžité sledovanie a frax. Zasa prišiel ten istý priebeh potratu. Nová dr ma poslala na endokrinológiu- bez problema. Infekčné - tu bol pes zakopaný. Predošlí dr mi nikdy nedal vyšetriť ureaplazmu!!! Infekčná našla presne to, ureaplazma parvum. Ja aj muž sme si prešli 2x liečbou. Medzi tým sme sa ešte objednali aj na reproimuno, dostali sme neskorý termín. Takže sme sa preliečili, dali si pauzu, pozbierali sme sily a nakoniec sa pokúšali znova. Rýchlo som zasa otehu- štvrtýkrát. Do toho na repro- všetko ok. Po preliečení ureaplazmi sa stratito aj veľa iných problémov. Samozrejme frax musí byť. Ináč som mala pomedzi tehu aj biochem niekoľko. Toto štvrté tehu ukončujem o týždne, bude to chlapec. Toť príbeh a možno ti k niečomu pomôže. Netreba sa vzdávať, ale nehrnula by som sa teraz do ďalšieho tehu. Skús ešte vybehať čo sa dá.

bubinkaaa
11. júl 2023

@katynka_ml áno odporúčam ti fraxiparin,pichaj si len preventívne.Drzim ti palce,aby to teraz už vyšlo....mne pomohol tiež len ako prevencia

petamich
11. júl 2023

2x potrat, 3x nasadeny fraxiparine a utrogestan a vysledok bude mat o par dni dva roky :D tiez som mala z toho stres ale z nejakeho dovodu som verila, ze ten fraxiparine pomoze, drzim paste 🤞🏻

katynka_ml
autor
12. júl 2023

@lenusa20
@bubinkaaa
@petamich
Dievčatá ďakujem vám ☺️ tak ste mi dodali odvahu, skúsim to ešte raz ☺️ snáď to už vyjde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre