Fraxiparine - trombofilné mutácie a gestagény

babyttcirl
18. mar 2019

Ahojte,

Snazime sa muzom o dieta už rok. Za rok som mala 4 biochemicke tehu... Genetika, imuno ok, ale na hematologii mi zistili vrodene trombofilne mutacie.

Nasadili mi fraxiparine na buduce tehotenstvo, ale chcela by som vediet ci to mam kombinovat s gestagenmi?

Mne gynekolog hovoril ze nie , ale chcem pocut aj vase nazory. Mam MTHFR obidva smery, Faktor 2, Leiden aj PAI... no vsetko , niektore homozygoty..

Vzdy zacnem po par dnoch spinit .. Chcem vediet ci ste uzivali aj progesterone - utrogestan, alebo nie??

Dakujem vam za rady..

Lenka

vea28
18. mar 2019

@babyttcirl Ahoj, ja som tiež potratila dvakrát a pri dcére som mala celé tehotenstvo špinenie a strach,že znova o to prídem. Na hematológii mi zistili anomáliu červených krviniek a hustú krv, ľudovo povedané, brala som anopyrin pri ďalšom tehotenstve a posledné dva mesiace fraxiparine, žiadne iné lieky na udržanie a bolo to bezproblémové tehotenstvo.😁 Držím ti palce a radšej sa dvakrát poraď s hematológom, aby nebol problém v tej kombinácii liekov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre