Genetické vyšetrenie páru v GYN-FIV Nitra - skúsenosti

tajnickaaa
14. apr 2021

Ahojte 🙂 je tu prosím niekto, kto absolvoval genetické vyšetrenie páru, odporúčané po zlých výsledkoch partnerovho spermiogramu, konkrétne na klinike GYN-FIV v Nitre?

Zaujíma ma, či je naozaj nevyhnutné ho absolvovať, nakoľko som ešte nikdy tehotná nebola a taktiež, čo nás na takom vyšetrení čaká a koľko to stojí? na ich stránke som v cenníkoch v kategórii genetika nenašla položku pod 350€ 😲 tak som z toho trošku zhrozená a neviem, kde sa dopátrať ceny za toto vyšetrenie mimo telefonátu priamo do kliniky 🙂

Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď 🙂

e1i
14. apr 2021

@tajnickaaa objednaj sa v nemocnici a bude to na poistovnu. ide o pokec s dr o chorobach a umrtiach v rodine v rozsahu po tvoje babky a dedkov a obom vam vezmu krv. je to zakladne vysetrenie karyotypu ci neprenasate chybne geneticke informacie embryu. pomoze to urcite vyhnut sa potratom v buducnosti a usetri peniaze za IVF. vedia vam lepsie prisposobit doplnkove metody potom.... ale teda nemusite to absolvovat tam. da sa napr na americkom namesti v BA alebo my sme boli v TN v nemocnici a bolo to na poistovnu

mna osobne ale gynfiv nepresvedcil ze by som IVF mala absolvovat u nich. skus konzultacie vo viacerych centrach a rozhodni sa potom.nikto ta nenuti ist do prveho a vonkoncom nie do toho ktore urci tvoj dr. odporucam aj konzultaciu v Brne, robia ich online. reprofit,reprogenesis, je ich tam viac. my sme boli v reprofit,uspesne a lacnejsie ako na SK

tajnickaaa
autor
17. apr 2021

Dakujem pekne za odpoveď 🙂 skusim sa popýtať u nás v Nemocnici, či tu niekto robí také vyšetrenie ... ten GYN-FIV vo mne žiaľ po určitých skúsenostiach tiež nevzbudzuje dôveru, aj keď musím uznať, že personál je veľmi milý, priateľský a ústretový

e1i
17. apr 2021

@tajnickaaa pri tych peniazoch co tam nechas bodaj by neboli mili,ale iba dokym platis.

balalea
18. apr 2021

@tajnickaaa ahoj , tu polozku za 350€ co si tam videla je uz genetika embrya a nie paru,
Genetiku paru je mozne spravit aj ako je GF presne na tej chodbe sidli mudr. Barosova a vysetrenie paru je zdarmo. Termin sme dostali cca 2t od zavolania a na vysledky sa caka cxa 7-8t . Ona je nezavisly DR od gyn fiv ale sidli na tej chodbe a je to rychlejsie a pohodlnejsie pre pacientov GF

jodo27
29. apr 2021

@balalea presne tak, my to máme tiež ako pár zadarmo. 🙂

christina312
20. júl 2021

@e1i ahoj prosim ta absolvovali ste genetiku paru v FN TN vsak? Vymenny ti dal obvodný alebo gynekolog? Koľko ste čakali na termín a vysledky? Nie som zatial po potrate len po neuspesnom vklade poslu ma prec alebo ma v pohode zoberu?Dakujem velmi pekne za odpovede..

e1i
20. júl 2021

@christina312 obvodny, pre oboch, termin 10 dni a vysledky mesiac. Mala som biochemické a MA ked sme tam boli.

christina312
20. júl 2021

@e1i ďakujem,ale to sa ta pytali skrz toho ze co budu hladat nie ako indikaciu ci? Medzi indikacie ma patrit aj sterilita a ivf len mam strach aby nas neposlali prec, obvodneho mame rovnakého takze nam da listok hadam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre