Grafy bazálnej teploty

rybkaa
3. jún 2014

Baby, nová téma o grafoch BT, ovulačných testoch, tehotenských testoch a hľadaní duchov je tu 🙂
Ak meriate bazálnu teplotu a zapisujete si hodnoty do grafov, ste na správnom mieste. Poradíme, pomôžeme, podporíme.

Grafy si môžete vytvárať na nasledovných stránkach:
www.fertilityfriend.com
www.womenzone.cz
www.wunschkinder.net

Všetko o meraní BT a jednotlivých programoch na vytváranie grafov nájdete tu: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Dobré rady a pomoc ohľadom ovulácie, plodnosti i tehotenstva je na stránke http://www.fertility.sk/

Tak vitajte 🙂

sparkling
15. máj 2022

@saskia222 ja uz som potom nemerala, ten posledny graf co som pridala zobrazuje sj posledne meranie. A rozbehlo sa to naplno. Minuly mesiac kym sa rozbehla, tak som dva dni spinila 🙄🙄🙄. No teraz som zacala po polnoci spinit a doobeda sa rozbehla. Tak tento cyklus som mala taky akysi kratsi 🧐

millky
16. máj 2022

@fiora94 takže predsa len som dobre odhadla, že možno kojíš, noo, tak vieš, ten prolaktín u teba funguje ako má tým pádom, nie nadarmo sa vraví, že počas kojenia sa "nedá" otehotnieť. Jasné že dá, ale nesmie ho byť vysoká hladina. Ale u teba keď si takto sleduješ cyklus, je to tak, ako má byť ☺️ vieš, apka je tiež len kalkulácia, nepozná tvoje telo, snaží sa vyhodnocovať z toho, čo dostáva. Pokiaľ si mala pred tehotenstvom bežný 27-29 cyklus, tak by sa mal vrátiť, mal.... Nemusí ale mal, ak to berieme optimisticky. Zajímalo by ma potom možno skôr, aká je produkcia plodného hlienu u teba, či sleduješ zmeny na ňom. To je tiež indikaciou ovulačného procesu. Teplota je riadená funkciou hormónov a teda stúpajúceho progesteronu po ovulácii. Pred ňou je hlien ako vaječné bielko a je ho veľa, a s pribudaním progesteronu sa hlien mení na krémový až po dobu kým príde MS. Neviem akého máš lekára, či schvaluje takéto sledovanie sa.... Mnohí sú proti tomu. Aleeee.... Ak chcete bejby, tak tomu daj ešte také dva mesiace čas a takto pekne sa sleduj, a pokiaľ to bude rovnaké ako teraz, tak skús postupne odstaviť dieťatko, áno, teraz ma možno mnohé ukameňujú... Ale ak to bude ďalšie cca 2 mesiace rovnaké, je to pravdepodobne len skrz prolaktín. Žena, ktorá tehu nikdy nebola a má zvýšený prolaktín, má problém prirodzene počať, to je fakt, ktorý tu je a ona s tým veľa robiť nevie, dokonca aj liečba je niekedy komplikovaná a je nutné meniť aj životný štýl. Ale žena, ktorá kojí, to zmeniť vie prirodzenou cestou. ☺️

fiora94
17. máj 2022

@millky áno, mám normalne plodný hlien od tohto mesiaca, všetko sedí ako má. 🙂 ja som pred tehu mala cyklu 28-36 dňové, nikdy mi nedošli hodinky, ale najviac som mala 36 dňový, aj to tuším len raz. Teraz mi vychádza 42 dňový, no extrém :D Appka mi ovulku vyznačila, teploty sa držia vyššie, aj keď nie sú veľmi vysoké. Uvidíme no.

fiora94
18. máj 2022
patulka2
18. máj 2022

Ahojte, tak ja dnes na 10dpo nárast. Včera som mala dosť hustý zlty vytok ale ten mam úplne biely. Inak, myslim, si skôr, ze som už 12dpo. Keď sa pozriem na graf, skor si myslím, že ovu prebehla na 24dc. Co myslite ? Každopádne, nedávam už tomu asi nádej, už by náznak bol na teste.

patulka2
18. máj 2022

@fiora94 tuším sa ti niečo črtá, len tak ďalej 😊

zuzanaa2010
18. máj 2022

@patulka2 a test uplne biely??

patulka2
18. máj 2022

@zuzanaa2010 skusala som ten odporucany od vás GS mamatest. Nebolo nič, teraz som sa pozrela, aj keď po polhodinke a niečo by tam bolo, ale to je neplatné po takej dobe. Bol úplne biely

zuzanaa2010
18. máj 2022

Ahojte, ja som dnes takto..
Ale neskutocne sa to vlecie,som z toho nervozna...najskor sa asi oplati 10dpo spravit test ze?

lucuska85
18. máj 2022

Ahojte babulky. Už dávno som si nemarala BT a aj som zabudla ako sa čítajú tie grafy. Mávam cyklus medzi 29-31 dní, stane sa aj 35. Ovuláciu som mávala okolo 19. Čiže neskoršie. Teraz môj graf vyzerá takto. Čo vy na to? Ďakujem

zuzanaa2010
18. máj 2022

@patulka2 mne to dojde ze vsetky testy su nejake pochybne ..hlavne ked tam hladame to co chceme..🙈
Ale ak je zena tehotna asi ukaze akykolvek test pekne zretelne ciarky v limite..aj ked niekomu zo zaciatku aj po limite ukaze..

patulka2
18. máj 2022

@zuzanaa2010 uvidíme nasledujuce dni, som estelen 10dpo, aj keď niektoré tehotné už vtedy ciarky majú. Uvidíme, počkám, nič iné nezostáva.
@lucuska85 ze si 10dpo tak ako ja 😊 skúšas už test ?

amelie22
18. máj 2022

@patulka2 ja som 10dpo na mama teste už mala čiarku ale slabučkú a na pepino ešte vobec. Takže môže, ale ešte nemusí.

zuzanaa2010
18. máj 2022

@patulka2 sak toto...to cakanie je najhorsie
Nie je nad to ked sa dozvies ze si tehu v 10-12.tyzdni 🙂

iamkate
18. máj 2022

@patulka2 ja by som tiež u teba skôr povedala podľa grafu ze si 12dpo 🤔
Ja som dnes 12dpo a teda test tiež snehobiely.. Ani by som nerobila len som ráno vracala tak už samozrejme nádeje ze asi motyka vystrelila a tehotna.. 😑 A zase nič...

iamkate
18. máj 2022

@zuzanaa2010 toto čakanie do MS je hrozne 🙈 tiež to mam tak... V hlave už nič iné len ci to vyšlo alebo nie.... Skôr ako 10 dpo by som nerobila

zuzanaa2010
18. máj 2022

@iamkate toto cakanie ma totalme ubija.
Ani by som to neriesila a nemyslela na to. Ale do 20dc som chodila na folikumetriu stale..takze je to proste strasne v hlave..aj si hovorim veed ked to vyjde vyjde..ale ten cas na to cakanie je des..😔

lucuska85
18. máj 2022

@patulka2 nie netestujem vôbec. Ale pevne verím kezde sa teplota drží pekne v rovine. Cca mam ešte 1-2 dní.

millky
18. máj 2022

@zuzanaa2010 držím ti palce ☺️ každopádne.... Mňa vždy trošku znepokojí vidieť toľko veľa srdiečok v plodných dňoch. Spermie nestíhajú dozrieť pri takej intenzite. A zdravé dozreté spermie v tele vydržia aj 3 dni. Najkvalitnejší ejakuláť je vraj až týždeň starý. Aj viaceré ženy, ktoré poznám majú tú skúsenosť, že pri denno dennom snažení sa nič nepodarilo a ostali tehotné po jedinom sexe počas plodného obdobia. Ale hovorím, držím palce ☺️ kiež by to vyšlo.

zuzanaa2010
18. máj 2022

@millky tak uz skusame viac ako rok..x krat sme zmenili "taktiku" sexovania..kazdy druhy den..kazdy treti den..a teraz sme fakt prvy mesiac isli takto 4x po sebe..ale len preto lebo som absolvovala folikumetriu a doslova nam bolo prikazane "makat"kazdy den🤣..nakolko mo vajicka nedozrievaju iba pomocou clostylu tak my by sme mohli hocikedy a netrafime sa zial ☹

millky
18. máj 2022

@zuzanaa2010 veeeelmi ti to prajem ❤️ rok je dosť unavujuci. Teším sa na šťastné správy ☺️

zuzanaa2010
18. máj 2022

@millky dakujem krasne❤🙏uz jedno dieta mame..ma 7 rokov a dlho som vahala s druhym...a teraz ked chceme tak nejde..ale my mame to stastie ze jedno dieta mame🙏🙏

patulka2
18. máj 2022

@amelie22 nemala som ani poobede na inom. Bud som 10dpo a je to skoro alebo som 12dpo a je to uz passe.

patulka2
19. máj 2022

Ahojte, škoda, vyzeralo to veľmi sľubne. Tak ani na dnešné výročie mu nedám darček. Akurát tak jahôdkové slávnosti. Ale aspoň dĺžka LF je fajn 11 ci 13 dní.
Inak...z rodinnej a zdravotnej stránky začínam uvažovať ohľadne umelého. Nechcela som, ale skrz niečo, ak chceme druhe, asi musím co najskôr uvažovať.
Baby co sa tomu rozumiete, lebo ja o tom neviem ale ze vôbec, napíšete mi prosím do spravy troska o tom? Aké sú typy, možnosti, čo to obnasa, cena a podobne ?

fiora94
20. máj 2022

Mne dnes tiež prisiel ms pri takomto grafe :D druhý menzes od pôrodu.

zuzanaa2010
20. máj 2022

Ahojte ja dnes 8dpo🙏❤

iamkate
20. máj 2022

@zuzanaa2010 waaaau 😍😍😍 potichučky gratulujem 🙏

zuzanaa2010
20. máj 2022

@iamkate dakujem ale este sa netesim..min.mesiac to vyzeralo rovnako a prisla ms😔ale to cakanie a neistota ma nici..

bessdonna
20. máj 2022

@zuzanaa2010 ja tiez nevladzem cakat.kazdy den sem chodim,ci tu neni nieco nove na citanie.este mam 2dni do ms

zuzanaa2010
20. máj 2022

@bessdonna tak to sme dve..to cakanie na uspech/neuspech je nekonecny..ale snad nam bude dopriate❤uz si testovala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre