Hlien počas ovulácie

neyios
22. dec 2013

takze, zaujima ma, co pocas ovulacie je stale taky tahavy hlien, alebo hlien skonci a tak je ovulacia? a ako dlho ten tahavy hlien je mozne pozorovat pred ovulaciou...

bambinkaa
22. dec 2013

mna zaujimalo nieco podobne, Lauritka mi to vysvetlila velmi dobre: "plodny hlienik moze zacat uz par dni pred ovulaciou.. meni sa na taky vodovy, pripadne natahovaci, ciry ako vajecny bielok.. po ovulacii sa pomerne rychlo zmeni na husty a kremovy. uz ked praskne folikul, vela casu na plodenie neostava.. lebo vajicko zije len 12-24 hodin, je dobre sa snazit este pred ovulkou, spermie si dokazu pockat."
a tu som potom este nasla o hliene tiez vdaka konikovi: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm

dorotea2
23. dec 2013

@neyios Ahoj 🙂 Ja pridám vlastnú skúsenosť... Hlien pozorujem iba druhý mesiac. Minulý cyklus som mala ovulačný hlien 5 dní pred ovuláciou. No a tento cyklus som už tiež "ten správny" hlien spozorovala, zatiaľ sú tomu 2 dni. Ovu ešte nebola (meriam BT). A tiež som to mala tak ako bolo napísané vyššie. Že v deň kedy mi graf BT ukázal že bola ovulka, tak v ten deň som už plodný hlien nemala. Zmenil sa na taký krémový. Tak veľa šťastia a pekné Vianoce 😉

happyfrog80
23. dec 2013

@neyios
@dorotea2
@bambinkaa
Ja som spozorovala daky ale ovu testy boli negativne,ale viem ze v stvrtok som sa v zrkadle videla hrozne skareda,póry som mala otvorene a dalsi den som sa v tom istom case a istom zrkadle sebe pacila cize asi sa blizila ovu abo uz nastala vtedy ,teraz si niesom ista kedy presne ale je to tym hormonom pri ovulke .Pred ovu zoskarednes a po ovu sa zase sebe pacis 😀 ,dobre nie?Ja som cakala ovu az tento tyzden a podla teplot som uz 3DPO tak som zvedava ci na novy rok nieco najdem .Muz ma 3/1 narodky tak by bol nadherny darcek 😉 ...

bambinkaa
23. dec 2013

@happyfrog80 ja mam uz 4. den hlien a podla teplot ovulacia stale nikde. BT len 36,5 dnes dokonca 36,3. Hlien sa mi meni na krvavy neviem preco ☹

neyios
autor
23. dec 2013

ja som tento mesiac vzdala pouzivanie ovulacnych pasikov, bo nejako divne ukazuju... tak uvidime... co bude buduci mesiac.... vela som sa dozvedela....

sono2
23. dec 2013

@neyios ovulacia vrcholí riedkym hlienom. Začína podľa mňa mám 28denný cyklus na nejaký 3deň po kram. Začína hustým až redne potom opäť hustne. Mala by si si o tom prečítať a pozorovať sa. Nikto ti to lepšie nevysvetli. V riedkom tzv.plodnom hliene spermie prežijú aj tri dni. Cítiš sa vtedy mokrá...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre