Hormonálna nerovnováha a snažilkovanie

gizel
11. apr 2013

Mam vysoku hladinu muzskych hormonov, mala som rozhádzany cyklus preto som 1 rok brala Diane 35, cyklus upraveny az ukazkovy teraz som vysadila, lebo sa chceme pokusit o babo.Ma niekto skusenosti s otehotnenim v takom pripade ? Podarilo sa to niekomu???

soldi
11. apr 2013

@gizel urcite sa podarilo 🙂 tiez mam vyssi testosteron a dva krat som otehotnela prirodzene a ani antikoncepciu som nebrala na upravu 🙂 akurat som mala dlhsie cykly 🙂

linda20111
11. apr 2013

@gizel ahoj, ja som brala 5rokov diane35 a 3roky minerva (presne to iste ako diane, ale iny obal a cena), po vysadeni som mala problem s hormonmi, tiez som mala vela muzskych, kvoli tomu sa mi zhorsila plet. gynekolog ma upozornil, ze moze byt problem s otehotnenim, kvoli tym hormonom. ale nastastie nebol ziadny problem, otehotnela som hned ako som chcela. ja som este pockala pol roka po vysadeni az vtedy sme sa pokusili o babo.

gizel
autor
11. apr 2013

@soldi ani nevies aka som rada, obavam sa ze by mohli byt problemy, ale hovorim si len klud treba najprv vyskusat...dostanem kramy pockam na plodne dni a ide sa na to 😀

gizel
autor
11. apr 2013

@linda20111 potesila si ma, mne doktor povedal ze mozem skusit hned vraj teraz bude menstruacia pravidelna, aj ovulacia ze po case sa problem s nepravidelnym cyklom vrati - uz sa mi to stalo ked som vysadila HA cyklus bol po pol roku znova rozhadzany. Takze on mi odporucal skusat hned ze teraz je vacsia sanca otehotniet. Tak uvidime 🙂

sarin
16. aug 2013

@gizel ahoj ako sa ti dari? Ja mam podobny problem ako ty, tiez mam vyssi testosteron a neviem otehotniet uz 10mesiacov.... ovulku mam pravidelnu aj ms a stale nic 😔

gizel
autor
16. aug 2013

@sarin cyklus celkom v pohode, ale neviem presne kedy mam ovulaciu - takze sa spolieham len na nahodu a aj tak partnera mam doma len kazdy druhy tyzden tak je trosku problem vsetko to skombinovat aby bol doma ked som plodna, ale uvidime beriem kyselinu listovu teraz som zacala s praskom inovolic tak plodeniu zdar 🙂

rencika8
22. aug 2013

@gizel Ahoj ja som mala také problémy že mi zistili vysokú hladinu hormónov , brala som na to 3 mesiace lieky pila som veeeeeľa alchimelkového čaju a podarilo sa po dvoch mesiachoch od dobratia liekov.Ešte to nemám síce potvrdené od doktora ale robila som si dva testy a oba vyšli pozitívne 🙂
Držím palce a hlavne to chce pozitívne myslenie ....

gizel
autor
19. sep 2013

@rencika8 prosim ta ake lieky si brala? a kolko toho caju mam pit? po menstruacii idem na folikulometriu, lebo neviem ci mam ovulku a ked mi zistia ze ju nemam tak budem brat lieky na vyvolanie ovulacie ☹

rencika8
20. sep 2013

@gizel Ahoj , lieky na úpravu hormónov som brala 3 mesiace a čaj som pila vačšinou ráno pol litra a večer tiež ale nie pravidelne lebo mi to práca nedovolovala 🙂
Keď nevieš kedy máš ovulku neskúšala si ovu testy?

katarina104
20. sep 2013

kup si sarapis obsahuje fytoestrogeny, tie znizuju hladinu androgenov (muzskych hormonov).. ber cca 3 mesiace, potom treba upravit hmotnost ak si tucnejsia..pokial si brala HAK tak si mohla mat ukazkovy cyklus...je to cyklus bez ovulacie, m.s. je z vysadenia...HAK by som uz na tvojom mieste nebrala,vzhladom na neziaduce ucinky..krcok maternice nemusi vytvarat hlien vhodny pre spermije...ten sarapis by mohol pomoct, kedze obsahuje estrogeny aj na hlien..tak hadam som pomohla 🙂 aj s nepravidelnym cyklom sa da otehotniet,ak je ovulacia

gizel
autor
20. sep 2013

@rencika8 vyskusala som zopar testov, ale boli negativne tak bud som to nevystihla alebo nemam ovulaciu 😒 uvidime co ukaze folikulometria

gizel
autor
20. sep 2013

@katarina104 o HAK ani neuvazujem kedze by som chcela otehotniet, doktor skôr vravel o liekoch na vyvolane ovulacie duphaston atd....mne nevadi nepravidelny cyklus skôr mi bude vadit ak mi zistia ze mam anovulacny cyklus ☹

katarina104
21. sep 2013

@gizel duphaston ovulaciu nevyvola...niekomu sa po jeho vysadeni moze cyklus upravit, inemu nie, duphaston je skor na udrzanie tehu..ak ho budes brat a das ho skor ako ovulacia tak ti ju moze zablokovat..m.s. pride ako ma, ale je to len z vysadenia tzv.falosna m.s.,bez ovulacie...
odporucam zacat merat teplotu a sledovat hlien, da sa podla toho zistit, ci mas ovulacie, alebo chodit na folikulometriju..
podla mna ovu mas, len su posunute, co vobec nevadi...otehu mozes aj tak...

gizel
autor
21. sep 2013

@katarina104 doktor hovoril o nejakom lieku ale nezapamatala som si nazov a spomenul aj duphaston tak neviem presne, tento mesiac som si merala teplotu - dnes 29den cyklu a teplota uz treti den36,1 inac bola najvyssia 36,4 tak uvidime co ukaze folikulometria.Doktor mi kazal ze mam prist na 9-13den cyklu co je podla mna zbytocne lebo ovulacia urcite nebude, tak ako ty vravis mam to asi posunute...

katarina104
21. sep 2013

@gizel zrejme myslel clostylbelgit na dozrievanie folikov...no to nemusi upravit cyklus...ta teplota je velmi nizka o kolkej merias a kde? stitnu zlazu mas v poriadku? meraj dalej...a zistis kedy je ovu aspon priblizne..a dobre je mat styk ak mas hlien a pocity klzko,mokro...hlienik na papiery ako soplik to vyzera,ked utries tak sa klze...

gizel
autor
21. sep 2013

@katarina104 no meriam kazde rano hned po prebudeni v posve, tiez sa mi to zda malo 😒 hlien som mala nejaky 16den ale neplota bola len nejakych 36,4tak neviem...budem merat dalej a uvidime.

katarina104
22. sep 2013

@gizel v kazdom pripade si daj vysetrit stitnu zlazu...

dankariska
27. sep 2013

Ahojte,

PREDAM Pregnyl 5000 za 10eur. Som z PO. Ak by ste mali zaujem, tak mi napiste do spravy.
Uz ho nepotrebujem.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gizel
autor
4. okt 2013

@dankariska naco je ten Pregnyl?

dankariska
7. okt 2013

Pregnyl je pripravok do injekcnej striekacky a picha sa, ak je folikul dostatocne velky , aby doslo k ovulacii.

dankariska
7. okt 2013

@gizel Pregnyl je pripravok do injekcnej striekacky a picha sa, ak je folikul dostatocne velky , aby doslo k ovulacii.

katuska284
23. apr 2014

@dankariska ahoj, tebe pomohol ten Pregnyl?

humancare
23. apr 2014

Nedari sa Vam otehotniet? Mate cysty, alebo myomy, ktore sa Vam nedaju vyliecit? Prave pre Vas je tu cvicenie AVIVA, ktore je jedine na Slovensku. Uz sme pomohli viacerym zenam, ktorym sa nedarilo pocat babatko a nepomahali im ani umele oplodnenia. V maji robime prve 4hodinove cvicenie. Tento krat v Samorine. Nevahajte a prihlaste sa. Skuste prirodzenou formou pomocou jednoduchych cvikov otehotniet,alebo sa zbavit cyst a myomov.

mamartinka
23. apr 2014

@humancare Chcem sa spitat ci sa to aj doma neda cvicit nakolko mi sme v zahraniciu a inak som zo Zahoria.

humancare
23. apr 2014

@mamartinka Dobry den prajem. Prve cvicenie,to 4hodinove je potrebne absolvovat. Potom su udrziavacky,ktore bud raz do tyzdna absolvujete s nami,alebo sama doma.Pre blizsie info si mozte pozriet nasu strqnku www.humancare.sk

mamartinka
23. apr 2014

@humancare Dakujem.Uz som stranku pozerala aj vam pisala na email.

dankariska
24. apr 2014

@katuska284 Ahoj, pregnyl mi pichli ale ovulaciu som mala neskor ako garantuju. Na prvy krat to nevyslo. Dalsie dva pokusy boli bez pregnylu lebo som mala folikul na strane nepriechodneho vajickovodu, no napriek tomu ovulacia prebehla a dokonca som aj otehotnela. O mesiac uz ocakavame nase babo 🙂

katuska284
24. apr 2014

@dankariska jej tak to je super. Urcite mate velku radost. Aj my s priatelom by sme uz chceli len mam viac muzskych hormonov a znizenu funkciu vajecnikov. Dr. mi bral este krv na horm. profil. Teraz cakam na vysledky a na postup co ako dalej ideme riesit.

isabella22
24. apr 2014

Ahojte ja mavam tiez pekne dlhy cyklus niekedy aj 37 dnovy. Brala som 2 roky HA a mam strasne rozhadzany cyklus. Teraz beriem 2.mesiac lieky na ovulku prvy mesiac ziadna odozva tak hadam sa uz cochvila zadari....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre