Hrúbka ihly Fraxiparine a Clexane

22. jún 2021

Dievcata, prosim vas, pisem aj takuto obycajnu otazku anonymne, pretoze zatial nechcem tehotenstvo prezradit, mam tu aktivny profil s fotkami 🙂

K veci - prve tehotenstvo som cele uzivala fraxiparine, samotne pichanie nie je takto dlhodobo sice prijemne, ale nevadi mi. Sem tam isla ihla velmi tazko, ale poddalo sa to 🤣 teraz o 2t koncim prvy trimester, ale mne tie ihly do brucha nejdu a nejdu. Prax mi nechyba 😅 ale niekde som raz citala, ze ihly Clexanu su ovela tensie a ide s nimi pichat ovela jednoduchsie ako s Fraxiparinom.

Mozete to prosim niektora potvrdit? Ak mate skusenosti aj aj. Ze by som sa poradila s hematologickou o zmene, ucinna latka by mala byt ta ista nie?

Pichala som si xy krat Ovitrelle, to sa neda porovnat. To ani meviem ako som to rychlo pichla, ihla uplne prijemna, takto nejako by som si tych 9 mesiacov predstavovala 🤣

Dakujem za vase skusenosti

petamich
22. jún 2021

no ja som to prave porovnala a nieco na tom asi bude, zasadny rozdiel tam nevidim ale sa mi kusok kratsia ta ihla a aj tensia, uplne zmerat to neviem 🙂
inak mne sa tiez stalo, ze v polovici 2t som musela prejst inam, lebo mi skratka zhrubla koza na bruchu a obcas som mala pocit, ze tie ihly Fraxikove su neskutocne tupe a az do revu mi bolo ako to neslo, takze som zacala pichat viacej smerom k bokom a bolo to podstatne lepsie...
ale teda musim uznat, ze mne sa Clexane picha lepsie - pri aplikovani ale celkom dost stipe a obcas aj po v tom bol zasa lepsi Fraxik 🙈 kedze mne sa ale spravila alergia na Fraxiparine, tak uz 4 tyzdne picham Clexane a aj to stipanie je prijemnejsie ako tie alergicke reakcie

popros lekara, nech to predpise jedno balenie Clexane a otestuj si sama na sebe co ti bude viac vyhovovat 😁 ak musis pichat cele tehotenstvo a este napr. aj 600 nedelie to je este veeeela injekcii, tak nech ti je co najkomfortnejsie

sirka9
22. jún 2021

pichala som aj fraxik a teraz mam clexane (vytvorila sa mi alergia na fraxik). áno, tá ihla je trochu kratšia, ale v podstate sa to inak nelíši. akurát, ten clexane je taká divná striekačka, blbo sa to drží a tá ihla sa hýbe, nie je tak napevno zaháknutá ako vo fraxiku. akože, nie že by to bol nejaký problém, to nie. v látke nevidím žiadny rozdiel, nemám s tým žiadne problémy, žiadne štípanie, iba po fraxíku sa mi častejšie tvorili hrčky, teraz oveľa menej. a čo sa týka ostrosti ihiel, rovnako fraxík aj clexane, proste niektoré ihly sú tupšie a idú ťažšie, čo ale závidí ale aj od toho kam sa to pichá, niekde to ide ko kože ako do masla, niekde horšie. či to je úplne tým, že je ihla tupšia neviem. ale každopádne, sú ostrejšie a tupšie.

suzanca86
12. júl 2021

Ahojte, mne dnes hematologicka poslala recept na Clexane - > 4000 IU/0.4 sol inj 10x0.4 ml - este som si v zivote nic nepichala -> chapem spravne, ze to je len 10 injekcii?

petamich
12. júl 2021

@suzanca86 no ak tam mas na predpise iba 1x tak ano jedno balenie = 10 injekcii, zvyknu ale predpisovat aj 3-4 balenia naraz

suzanca86
12. júl 2021

@petamich Dala mi 5 baleni, teraz pozeram :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre