IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

zulka29
31. mar 2009

bože baby, idem na meeting a som total mrtva, to bude ostuda 😝

zulka29
31. mar 2009

nebudem ja už nič čítať, okrem tejto témy a Ketkovej tehulkovej nečítam už nič 😠 ! pre dnešok sa lúčim, pekný večer 😉

pecka
31. mar 2009

ako sme sa tu dnes pekne postretali 😉 😉 😉
Zuzlik vitaj domka, ako ste sa mali v Parizii? Moje naj naj mesto vysnivane...mali sme tam ist minuly rok, ale akosi to nevyslo, tak planovali sme tento, ale clovek mieni ....osud meni... 🙂 🙂 , este nas hadam nejaky cas pocka....
A vo stvrtok...jasnacka, ze budeme na teba mysliet a vsetky vsetky prstiska drzat. Nech su krasne vajka. Budete mat aj ICSI?

Tie kontroly, ked sa porovna helik a reprak, tak to je fakt extrem 😕 😕 😕 , v repraku stacia 2 a v heliku pomaly kazdy druhy den...... nerozculuj sa lenik, chcu si dat na teba pekelny pozor, ono sa zda, ze co tak mozu za dva dni nove vidiet ale ved to poznas, niekedy sa hormony aj za dva dni mozu zblaznit a len-tak si stupnu alebo nedajboze padaju...... kolky den stimulky si dnes? som sa zasmiala, ....zevraj zabudnut si gonal pichnut 😀 😀, niektore kocky pocas stimulky na nic ine poriadne ani nemyslia, len ako si pichnu ......a ty zabudnes... no najmojveru lazo-plazo, presne ako si hovorila..... 😅 😅 Budem cakat na infosku ako ti zajtrajsia kontrola dopadne. 😉 😉

Zulka, ja ked bludim po nete a nadabim na takyto nejaky smutny pribeh, tak si ho zo zasady necitam, lebo potom ma to stale mata. Bohuzial...je to hrozne...desive, ale taky je zivot....ale urcite je ovela viac tych krajsich pribehov so stastnym koncom, ktore ta krasne optimisticky naladia 😵 😵 😵

Babule dnes ma akosi boli bruchoooo, dufam len, ze si peculiatka robia miesto a nevesti to nic zle......chodim kazdu chvilu na wc-ko, ved to poznate...syndrom bieleho papierika 😝 😝

A s tym testikovanim zajtra si to este rozmyslim....kedze je 1.april, tak aby si zo mna nahodou ten test nevystrelil 😀, co ked ukaze len jednu / ??? Asi to fakt radsej necham na druheho aprila........ Boze ta streda, kedy mam ist na kontrolu, sa mi zda priserne daleko....

pecka
31. mar 2009

Jeej ahoj miricka ako sa dari nasej velkej mamine, citala som, ze mas nejaky problem s krckom, tak sa velmi setri, a urcite pri kazdom probleme chod do nemocky. Drzim ti moc palce.

mirica
31. mar 2009

pecka - nečítať žiadne problémy - vrátane tých mojich - preto som to sem ani nepísala 😀 ....tu treba byť v pohodke , kľude a dobrej nálade 😉 .....a ja si sem budem chodiľ pre dobré správičky 😵

pecka
31. mar 2009

mirica... 😅 tak plati, ale aj tak .....drzkaj sa, myslim na teba 🙂 🙂

mirica
31. mar 2009

ďakujem 🙂

lenka20
autor
31. mar 2009

ahojte babulky, no, uz som sa trocha skludnila, tani a to ani neberiem kuzelne, co by som robila s nimi to neviem 😀 😀 😀 mangel sa tentokrat z mojich nalad pekne ulieva 😉
ja viem viem, ze to myslia dobre v heliku... to je len jedno s druhym, v robote som dlho potom, ked rano pridem neskor, zajtra to vyzera na cele doobedie a potom v praci bude blazinec, aj dnes som chcela ist domov skor a vypadla som az o pol piatej, kym som sa dotrepala domov bolo 6 hodin a za chvilu uz je cas na spanie... a zajtra to bude napodobne ak nie horsie... ale dneska som si aspon spomenula na gonal 😀 😀
a vidite -aj zuzlik pise ako jej to rychlo ubehlo a coskoro OPU a mne sa to akosi vlecie, s blbou proverou, teraz zase picham do blba... inak som dnes tusim 7.DC aj 7.den stimulky...alebo tak nejak...
zuzlik si sa pytala kedy bol ET - prvykrat na 3.den po OPU, to sme mali len 3 embrijka a vkladali sme dve 8 a 7 bunkove.. na druhykrat sme mali PK a vkladali sme na 5.den hatchujucu blastocystu a expandovanu blastocystu.. ak sa ti oplodnia 4 a viac vajok tak ich daju na PK...
peculik - tak pozajtra testik a nech su tam uz poriadne hrube ciary 😵 😵 😵 ze boli brusko to je ok, male si robi-robia miestecko 😉
zulka zlaticko - stavaju sa aj skarede veci, ty to predsa poznas, ale tebe a malej zulinke sa uz nic takeho nestane, bude to zdravucke dietatko, vsetko bude OK 😵 😵 😵 takze sa snaz teraz citat len pekne veci a vyhybaj sa smutkom a stresu... na meetingu ta musia predsa pochopit, ved si tehulka a uz v 2.trimestri 😵 😵

lenka20
autor
31. mar 2009

jaj, zabudla som, mirica drzkaj sa 😵 , to male je silne, ved co si uz vsetko s nim stihla preskakat... inak som straaasne zvedava, co to bude, ci chlapcek alebo dievcatko..prajem ti babu, ale urcite aj chlapcek potesi, budete velka rodinka aj meno vam nejake napadne, este je cas...

zuzla80
31. mar 2009

Peculik Paríž je krásny, očarujúci, kultúrny - jednoznačne odporúčam, a to sme už pochodili čo to, a hlavne ak ste také pamiatkové typy. My sme tam boli len 3dni čistého pobytu a ani tie tri dni nám nestačili, aby sme stihli všetko poobzerať. Ale je to fakt jedno krásne, čistučké mestečko plné nádherných parkov - a to nielen v tých hlavných turistických, pamiatkových častiach, ale aj v tých odľahlejších. Hotel sme mali dosť ďaleko, ale to okolie pri bytovkách bolo tak krásne upravené a čistučké - fakt nádhera. Ja mám hrozne rada zelené, rozkvitnuté parky - no poviem vám, že by som si tam vedela predstaviť bývať. Len nám nevyšlo veľmi počasie 😒 , bolo také dosť aprílové, chvíľku svietilo slniečko, o chvíľku prišla búrka alebo hustý dážď a k tomu chladný vietor. Ale to je jediné čo si človek nemôže vybrať - počasie. A inak kopec rodiniek s malými detičkami, takže s detičkami sa ta určite raz vyberte 😉 A ešte som zabudla - kooopec černochov, ale fakt čierno čiernych černochov

Pecka budeme mať ICSI, doteraz sme stále mali a tuším aj Tánittka písala, že pri softe sa ICSI dáva automaticky. Ty sa hlavne drž - syndróm bieleho papierika veľmi dobre poznáme 🙂 , ale Peculka ty si jasná tehuľka, tak neni o čom 😵 😵

Mirica ďakujem za držanie paľuchov - aj vy sa držte a dávajte na seba pozor 😉
Lenik ahoj moja - aj mňa zajtra čaká pracovný frmol, fuuuj 😝 vôbec sa na to neteším, dúfam, že budeme čoskoro tehuľky a práci dáme zbohom na zopár rôčkov 😉 😵 Zajtra sa teším na správičky a zároveň držím paľuchy, nech je všetko, tak ako má byť
Zulka pozdravujem, dúfam, že ste ten meeting s drobčekom zvládli 😉

Pekný večer babule 😵

lenka20
autor
31. mar 2009

dobru nocku, ja uz pojdem spat nech som zajtra cerstva aj vajka 😵 😵
zuzlik - mna pariz este len caka, ale verim, ze je to urcite nadherne mesto...troska ma odradza, ze zatial co som postretala zabozrutikov tak boli dost slizki... tak mam dojem, ze vsetci su taki, ale urcite to je len moja mylna predstava a hned ako pojdem do FR tak si poopravim mienku... ozaj - co takto stretko raketovske v disneylande pariz?? 😉 😵 uz aj s deckami 😀 ked obsadime cely hotel tak nam daju isto zlavu 😀 😀 😀
no, padam, zajtra sa ohlasim co a ako... paaaaaaa

dracik1
31. mar 2009

lenka 🙂
peculik, to stretko na martinskych holach stale plati 🙂

gabika24
31. mar 2009

ahojte, už sme doma...
peckáááá - to je superrrrrrrrrrrrrrr - som to vedela 😉
dobrú nôcku babenky, idem spať - alebo vás prečítať 😅

zulka29
1. apr 2009

ahojte, dobre ranecko 🙂
Dracik, teda ty už máš doma riadnych chlapov, vyzerá že to máte doma celkom akčné 😀
Leni, poreferuj ako kontrola. Určite bude všetko ako má byť 🙂 . Zuzlik a ty kedy máš odber? 😕 🙂
Pecka, tak ako, testla si dnes? 😉 Už sa teším na poriadne dialnice 😵

pecka
1. apr 2009

ahojte krasavice,
zuzlik, si ma na ten Pariz riadne nazhavila, urcite sa tam skoro vyberieme....no, skoro...... ked sa bude dat 😅 😅 , tak cim skor..
Lenik, no mas pravdu su trocha slizki a v prvom rade riadni nacionalisti....ja viem, netreba ich hadzat vsetkych do jedneho vreca, teda nie skoro vsetkych 😉 , par ich tam je aj normalnych 😀 . Ale to nas neodradi. Vsade sa najdu kadejaki.........ludia 😉 😉 😉

Takze, ja som opat testovala a .....konecne je tam aj nieco vidnoooooo volnym ockom 😵 😵 😵 😵, takze idem ich supnut do albumu, aby ste sa mohli potesit s nami. Baby, ja som taka radaaaaa.....ja viem, zeby som sa nemala po skusenostiach z minuych casov, takto skoro vytesakovat, ale ja si jednoducho nepomozem. Ved kedy sa budem tesit, ked sa budem stale bat, ze co keby ........., vzdy sa moze nieco vyprdusit, ale hold, taky je zivot......tak sa radsej tesim ako male deco 😵 😵 😵

A dracik ahooooj, ty si este pamatas nase stretko na martinkach 😵 😵 , to som rada, jasne, ze to plati, vy sice budete uz riadni chlapi.....ale nevadi, aspon nam pomozete sa tam vystverat... 😉 😉 😉 😉

zulka29
1. apr 2009

Pecka, som strašne rada, určite to tentokrát dobre dopadne!!! 😵 teším sa veľmi veľmi veľmi 😵

zulka29
1. apr 2009

A to bol môj 2000-ci príspevok, tak ver čo píšem 😀 😎 cmuk 😉

katy2
1. apr 2009

ahojte 🙂
pecka, tesim sa 😵 😵 😵 😵 a strasne drzim palce 😵 😵 😵
zulka, ahoj 😉 tebe tie tt pekne pribudaju 🙂
lenka, myslim na teba a drzim palce 🙂
aj vsetkym ostatnym...... nech uz ste vsetky tehu 😵 😵 😵

katy2
1. apr 2009

pecka, krasne // 😵 😵 😵
aj ja som mala // na 7.den po ET, ale boli slabsie... a to sme cakali dvojicky.... takze..... 🤐 🤐 😵 😵 😵 😵

zulka29
1. apr 2009

Ahoj KAty 🙂
Pecka, to sú tie pravé // 😵 Som zvedavá či nakoniec nebudú predsa tie dvojky 😕 🙂

pecka
1. apr 2009

babule, dakujem 😵 😵 , takze podla tej dnesnej ciarky to vyzera, ze sa asi fakt chytili obaja 😵 😵 😵
no uvidime, treba este pockat do stredy na UTZV....... to uz bude 14. den od ET, tak dufam ze bude vidno pechne machulky 😵 😵 😵

pecka
1. apr 2009

a ....lenik ako dopadla kontrola??? viem ze mas v praci chaos, ale cakame na infosku 🙂 🙂 🙂

hava77
1. apr 2009

ahojte kocky 🙂 pecka gratulujem k // su krasne a jasne.....takze si jasna tehula 😉 som vravela ze ti posielam svoje prezrete tehu virisy 😀
dnes tu je viac tehuliek ako snaziliek 😵 😵 😵 tak lenik kde si so spravami?

lenka20
autor
1. apr 2009

zvedavkyne zvedave 😀 😀 😀
peculkaaaaa, ja som to vedela uz od zaciatku ze to vyjde a kuk - ono to vyslo, tie moje teodorovske schopnosti ma uz pomaly zacinaju aj desit 😉 😝
kontrola ok, vsetko ide dobre, sliznica je stale 8mm, vajka rastu, vacsinou 11-9-8, par vacsich, par mensich, doky vravel, ze je velmi spokojny, ze som sa rozbehla, ze mozno aj znizia davku...vycestovany vajecnik sa teraz pre zmenu posunul dole, ale uz je na takom dobrom mieste kam sa dostanu... aj embryolog.pohovor bol, tentokrat dost dlhy, embryologicka sa velmi snazila prist na nieco, vravela, ze z ich strany tazko nieco uz vymyslia, jedine ze PGD ale to som povedala, ze teraz nechceme, ze uvidime potom.. takze ICSI a PK je dohodnute...ale bola velmi velmi zlata... povedala mi, ze maju jednu babu, co mala 16IVF 😕 😕 - v roznych car, rozne sposoby, vsetko -vlastne, darcovske spermose, darcovske vajka atd.. kadejako skusali a nic. a teraz caka dvojky z darcovskych embryi....ma uz 45 rokov 😕
kontrola bude dalsia asi v sobotu povedal doky... tak uvidime co poobede povedia, aj stiplavku som dostala... interne som nestihla, budem musiet ist v piatok..
katuska, dracik, zulka - ahojte 😵

zulka29
1. apr 2009

Leni, same dobre spravx, aj vaječník sa umúdril 😵 . Kedy bude OPU? 😕 . Budeme všetky spolu tehulkovať 😵

zuzla80
1. apr 2009

Peckaaaaaaa to je kráááááááááása, juchúúúú sa teším, akoby som tie dve našla na svojom testíku. Bodaj by to boli dvojky - zaslúžite si ich 😵 🤐

Lenik - no dúfam, že budeme Pecku nasledovať, čo ty na to? Kontrola v poriadku, tak už nám nič nebude stáť v ceste, však 😉 ?

Zulka zajtra moja, zajtra mám odber 😅
Havka a ty si ešte celá? A pošli tých prezretých tehu prskancov aj nám s Lenkou - aj my ich potrebujeme ako soľ 😉 🙂

lenka20
autor
1. apr 2009

jaj, zabudla som pozdravit gabinku a havku 😵 😵
dracik - presne vcera som si pozerala male draciky a su uz taki velki chalani, to je neskutocne ako rastu ako z vody - podla fotiek jeden vyzera byt poriadny vituz a ten druhy zas taky kludas 😵 😵 😵
havka tak co, kedy sa uz rozpadnes 😀 😀
peculka, teraz som len kukla ciarky - testik je jednoznacny, ja som mala take ciarky az na 11.den po ET - tusim to fakt budu dvojocky 😉 - aj ked - aj dicinka mala ciarky na 5.den a je z toho jedno dietatko 😉 aj vzdy bolo len jedno...ale na tom nezalezi, vsak, drzim mooooooooc palce a urcite to dopadne vyborne..
baby, s tym stretkom na holiach - musite ma pockat, ved ja este nemam co dat do batohu 😕 😕 😉

lenka20
autor
1. apr 2009

zuli ja este neviem kedy OPU ale pocitam ze najskor v stredu... este medzitym budem mat minimalne jednu kontrolu, uvidim poobede co povedia...
zuzlik - no ja sa chystam, nasledovat pecku, zulku, vsetky tehule... 😉 zuzlik, teraz to uz dokopeme do konca, aj keby co... aj keby mali furiky padat 😀 😀 😀

hava77
1. apr 2009

zuzli veru este cela, uz mam trochu aj nervy a tym padom opadol stres 😉 jasne ze posielam aj vam a dokonca este prezretejsie ako minuly tyzden pecke 😀 😀 .....no a jasne ze bocianov rozposlem tiez, hned ako porodim 😉

leni to je super ze sa vajecnik vratil asi sa zlakol 😉 a posluchol.....
v heliku je teta embryologicka velmi mila mne zvykne este niekedy aj teraz zavolat a spytat sa ako sa mame a vzdy musim slubit ze ked sa maly narodi zavolam

hava77
1. apr 2009

leni vzdy som vravela ze nie 1.4. ale veru by som brala uz aj dnes....ako 1 aprilovy zartik porodna sala to sa stava raz za zivot 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre